۱۰ بازی سبک Dungeon Crawler که باید بعد از اتمام بازی Diablo 3 تجربه کنید

۱۰ بازی سبک Dungeon Crawler که باید بعد از اتمام بازی Diablo 3 تجربه کنید

محمدرضا عابدی محمدرضا عابدی
1 سال و 9 ماه و 25 روز پیش

بازی Diablo یکی از بزرگترین و موفق‌ترین سری‌بازی‌های تولید شده توسط کمپانی Blizzard Entertainment است و در حال حاضر خبری از ادامه مسیر این سری بازی وجود ندارد. طرفداران انتظار داشتند در همایش Blizzcon پارسال، بازی Diablo 4 رسما معرفی شود اما به جای آن با خبر نسخه موبایل بازی Diablo 3 رو به رو شدند و همانطور که می‌توان انتظار داشت، طرفداران سری بازی Diablo به دنبال بازی‌هایی هستند که حتی اگر شده به صورت موقت، حواس و علاقه آن‌ها را به خود جذب کند. 

 

همانطور که از اسم سبک dungeon crawler (که ترجمه آن «سیاهچاله پیمایی» می‌شود) می‌توان حدس زد، این سبک بازی‌ها معمولا شامل سیاه‌چاله‌ها یا فضاهای کوچک دیگر است که بازیکنان باید در آن‌ها به مبارزه با دشمنان بپردازند و با شکست دادن آن‌ها جوایز متعدد کسب کنند. بازی Diablo همواره تمرکز خود را روی شخصیت «بکش و غارت کن» خود قرار داده است و اگر صادق باشیم، یافتن بازی‌های دیگری که جذابیت‌های مشابه‌ای داشته باشند کار خیلی سختی نیست. 


در این لیست ده عدد از بهترین بازی‌های سبک dungeon crawler را آماده کرده‌ایم تا طرفدارانی که به دنبال پر کردن جای خالی بازی Diablo 3 هستند بتوانند با بازی کردن آن‌ها سر خود را گرم کنند. در نظر داشته باشید که این لیست مرتب شده نیست و جایگاه بازی‌ها ارتباطی با «بهتر» بودن آن بازی یا علاقه شخصی ندارد.

 

 بازی Grim Dawn

۱۰ بازی سبک Dungeon Crawler که باید بعد از اتمام بازی Diablo 3 تجربه کنید

برای کسانی که بخواهند به راحتی از بازی Diablo 3 به یک بازی دیگر مهاجرت کنند که شباهت زیادی به آن دارد، بازی Grim Dawn بهترین انتخاب است. این بازی به همراه دو اکسپنشن منتشر شده برای آن و بازیکنانی که ۳ سال مداوم در سرورهای آن مشغول به بازی هستند، موقعیتی عالی برای طرفداران بازی Diablo فراهم کرده است که بتوانند در آن به بازی کردن مشغول شوند و لذت ببرند. 


دو موضوع دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر داشته باشید: در بازی Grim Dawn خبری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای نیست و یادگیری و فهم آن از عناوین دیگری که در این لیست آورده شده‌اند ساده‌تر است. همچنین می‌توانید بازی Grim Dawn را به صورت آفلاین نیز بازی کنید. بازیکنانی که به دنبال عنوانی باشند که تا زمان انتشار Diablo 4 با آن سر خود را گرم کنند اما زمان زیادی برای بازی کردن ندارند می‌توانند نگاهی به این عنوان بی‌اندازند.


بازی Grim Dawn در حال حاضر برای کنسول ایکس باکس وان و PC منتشر شده است.

 

بازی Torchlight 2


از لحاظ گرافیک، بازی Torchlight همانند بازی World of Warcraft برای سبک MMO است، یک دید جدید به ژانری بی‌رحم. این بازی ساده است و تمام مشخصاتی که از یک بازی در این سطح انتظار دارید را دارا است و همچنین تجربه‌ای با زمانی متناهی به شما ارائه می‌دهد. با این حال اگر یک جهان عظیم و داستانی هیجان‌انگیز چیزهایی هستند که یک طرفدار بازی Diablo به دنبال آن است، این عنوان احتمالا مناسب آنان نخواهد بود.


توسعه‌دهندگان بازی Torchlight، استودیو Runic Games سال گذشته بسته شد و آینده این سری بازی در حال حاضر نامشخص است. با این حال بازی Torchlight Frontiers، یک عنوان جدید برای این سری بازی، اعلام شده است و نسخه آلفا آن امسال منتشر خواهد شد اما احتمالا بازیکنان زمان کافی برای به پایان رساندن بازی‌های قبلی Torchlight قبل از انتشار نسخه جدید آن خواهند داشت.
این بازی برای PC، کنسول Nintendo Switch، کنسول PlayStation 4 و کنسول ایکس باکس وان منتشر شده است. 


بازی Path of Exile


اگر این لیست بر اساس کیفیت بازی‌ها یا امتیاز آنان مرتب می‌شد، احتمالا بازی Path of Exile رتبه اول را کسب می‌کرد و علت خوبی نیز برای این موضوع وجود دارد. این بازی که با ترکیب سبک Hack n' slash و سبک Dugeon Crawler و توسط کمپانی Grinding Gear تولید شده است نزدیک‌ترین تجربه به بازی Diablo 3 است و حتی شاید بتوان گفت در بعضی موارد بهتر از بازی ساخت کمپانی Blizzard عمل کرده است. 

 

بازی Path of Exile به صورت رایگان منتشر شده است و کمترین میزان پرداخت درون برنامه‌‌ای ممکن را دارد و در کنار آن لیستی بزرگ و همواره در حال رشد از لیگ‌ها، اکسپنشن‌ها و قابلیت‌های جدید دارد. می‌توانید به بازی Path of Exile به چشم یک بازی فوق‌العاده برای جامعه طرفداران بازی‌های Diablo نگاه کنید که تا زمان اعلام اخبار مربوط به نسخه چهارم بازی Diablo می‌توانند به آن پناه ببرند. بازی Path of Exile قطعا آنقدر جزئیات دارد که به آن شانسی بدهید و ممکن است حتی طرفداران سرسخت بازی‌های Diablo نیز به این نتیجه برسند که بازی‌هایی بهتر از سری بازی‌های Diablo در جهان وجود دارد.


بازی Path of Exile برای کنسول Xbox One، کنسول PlayStation 4 و PC منتشر شده است.

 

درست است که بازی The Binding of Isaac یک بازی در سبک hack n slash هندسی مانند بازی Diablo نیست اما یکی از موفق‌ترین بازی‌های سبک Dungeon Crawler تاریخ است. در نگاه اول بازی The Binding of Isaac شاید خیلی خوب به نظر نرسد اما این بازی پر از هیجان، سناریو‌های پیچیده و ترکیب‌های شخصیت‌سازی گوناگون است که به راحتی می‌تواند با بازی Diablo 3 مقابله کند.


در این بازی کلاسیک سبک Dungeon Crawler، شما کنترل Isaac را به دست می‌گیرد. یک بچه کوچک که در مراحل مختلف در زیرزمین خانه خود در حال فرار از مادر قاتل خود است و با آیتم‌ها و باس‌های مختلف در مسیر خود مواجه می‌شود. همانند تمام عناوین دیگر این لیست، این بازی نیز به صورت ذاتی طوری طراحی شده است که نیازمند بازی کردن دوباره و دوباره آن بعد از اتمامش است و نباید به آن به چشم یک تجربه یک‌باره نگاه کرد. 


بازی The Binding of Isaac برای کنسول پلی استیشن وان، کنسول پلی استیشن ۴، کنسول نینتندو سوییچ و PC منتشر شده است. 

 

بازی Darkest Dungeon 

با انتشار خبر در حال توسعه بودن بازی Darkest Dungeon 2 زمان آن است که بازیکنان مختلف شانسی به نسخه اصلی این سری بازی بدهند. این بازی با افتخار بر پایه المان‌ها و اساطیر لاوکرفتی (Lovecraft) در سبکی ترکیبی از Dungeon Crawler و Rogue-like ساخته شده است و شامل کلاس‌های گوناگون، سطوح مختلفی از چالش و اکسپنشن‌هایی که این بازی‌ را بسیار جذاب‌تر نیز می‌کنند است. کسانی که بازی Diablo را فراتر از مبارزات سبک Hack n Slash‌ آن دوست داشتند، احتمالا مجذوب این بازی نیز خواهند شد.


بازی Darkest Dungeon  برای کنسول‌های PS Vita، Nintendo Switch، Xbox One، PlayStation 4 و PC و سیستم‌عامل iOS منتشر شده است. 

 

بازی Divinity: Original Sin 1 & 2

سری بازی‌های Divinity: Original Sin ادای احترامی به تمام سبک RPG هستند که تمام جاهای خالی که بازی‌های دیگر نمی‌توانند را پر می‌کند. این بازی شباهت زیادی به نحوه بازی Diablo ندارد و بیش از مبارزه خالص، نیازمند دیپلماسی و مرتب کردن تکنیک‌های گوناگون است که برای کسانی که از مبارزات بی‌هدف خسته شده‌اند خبری بسیار خوب است.


نسخه دوم این بازی حتی از نسخه اول آن نیز بهتر است. هرچند که بازی Divinity: Original Sin کاملا یک بازی سبک Dungeon Crawler نیست اما نمی‌شد از این لیست جا بماند. اما سوالی که باقی می‌ماند آن است که آیا بازیکنان صبر کافی برای یافتن تمام اطلاعاتی که در این بازی وجود دارد و سر راه آنان قرار می‌گیرد را دارند یا خیر؟


سری بازی‌های Divinity: Original Sin برای کنسول‌های PS4، Xboxe One و PC منتشر شده است (نسخه دوم این بازی برای کنسول Nintendo Switch نیز منتشر شده است) 

 

 بازی Enter the Gungeon

یک بازی عمیق و پرسرعت، بازی Enter the Gungeon عنوانی است که طرفداران ژانر‌های Dungeon Crawler و Rogue-Like مدت‌ زیادی منتظر آن بودند. با آن که عناوین مشابه بازیکنان را به سمت اهداف و اعمال تکراری سوق می‌دهند، بازی Enter the Gungeon یک تجربه طاقت‌فرسا است که حرفه‌ای شدن در آن را از بازیکنان طلب می‌کند. 


این بازی در سیاه‌چاله‌ای اتفاق می‌افتد که تمام دشمنان شما گلوله هستند. بازی Enter the Gungeon موفق شده است بازیکنان را سال‌ها سرگرم و به خود وابسته کند و به تازگی یک اکسپنشن جدید نیز برای این بازی منتش
ر شده است و بار دیگر در طی چند روز از زمان انتشار این اکسپنشن، بازی Enter the Gungeon بار دیگر در تمام پلتفرم‌ها موفقیت‌آمیز عمل کرده است و قطعا زمان مناسبی است که به آن سری بزنید. 


بازی Enter the Gungeon برای کنسول‌های پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و PC منتشر شده است. 

 


بازی Titan Quest

بسیاری از طرفداران بازی Diablo در حال حاضر منتظر آن هستند که بازی Diablo Immortal برای تلفن‌های همراه منتشر شود هرچند که اعلام خبر اولیه این بازی به آن خوبی که کمپانی Blizzard ترجیح می‌داد پیش نرفت. بازی کردن روی تلفن‌های همراه مدتی است که یک استاندارد جدید برای بسیاری از گیمر‌ها شده است و برای کسانی که به دنبال تجربه‌ای مانند بازی Diablo باشند، بازی Titan Quest احتمالا انتخاب خوبی باشد. 

 

علاوه بر قابل بازی بودن روی تلفن‌های همراه بازی Titan Quest در تمام پلتفرم‌های دیگر نیز قابل بازی است که باعث می‌شود یک انتخاب عالی برای تمام بازیکنان باشد. ممکن است بازی Titan Quest به خوبی بازی Diablo یا بازی Path of Exile نباشد اما قطعا ارزش امتحان کردن را دارد.


بازی Titan Quest برای سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS، کنسول‌های PlayStation 4،‌ Nintendo Switch، Xbox one و PC منتشر شده است. 


بازی Dungeons 3

بازی Dungeons 3 ترکیبی سرگرم‌کننده از سبک‌های Dungeon Crawling و RTS است و می‌توانید به آن به چشم یک بازی مشابه بازی Dungeon Defenders یا بازی Orcs Must Die به همراه اندکی طنز در آن نگاه کنید. در حقیقت بازی Dungeons 3 تلاشی برای جدی بودن نمی‌کند و همین موضوع است که آن را تبدیل به یک بازی خاص و سرگرم‌کننده کرده است. اکثر مواقع بازیکنان خطوط دفاعی در سیاه‌چاله‌های خود می‌کشند و منابع خود را مدیریت می‌کنند اما خیلی سریع متوجه خواهید شد که راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که این بازی را بسیار برای طرفداران سری بازی‌های Diablo نیز جذاب و سرگرم‌کننده می‌کند.


بازی Dungeons 3 در حال حاضر برای کنسول‌های پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و PC منتشر شده است. 

 

 بازی Hades

بازی Hades در مراسم Game Awards پارسال یک غافلگیری دلپذیر بود که توسط استودیو Supergiant Games به عنوان بازی بعدی که روی آن تمرکز خواهند کرد اعلام شد. بازی Hades یک بازی فوق‌العاده برای اضافه شدن به بازی‌های سبک Dungeon Crawler است. 


گرافیک و قابلیت‌های شخصی سازی آن مقاومت در برابر این بازی را بسیار سخت می‌کنند  و با آن که بازی Hades به شما اجازه نمی‌دهد غنیمت‌های گرفته شده از دشمنان خود را در دفعات مختلف بازی کردن با خود به همراه داشته باشید اما قطعا ارزش زمانی
که صرف بازی کردن آن خواهد شد را دارد. بازی Hades هنوز به صورت منظم به روز رسانی‌های جدید دریافت می‌کند و می‌تواند طرفداران سری بازی‌های Diablo را برای ساعت‌ها سرگرم کند. 


بازی Hades برای کنسول‌های PlayStation 4, PlayStaion 5, Xbox series X/S, Nintendo Switch و PC منتشر شده است. 

 

برچسب ها: Hades, Diablo 4, Torchlight 2
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.