گزارش: سونامی، آتش‌فشان و زمین‌لرزه از بازی Battlefield 2042 حذف شده‌اند

گزارش: سونامی، آتش‌فشان و زمین‌لرزه از بازی Battlefield 2042 حذف شده‌اند

رضا مدرسی رضا مدرسی
2 سال و 2 ماه و 2 روز پیش

مدتی از عرضه ناکامل بازی Battlefield 2042 می‌گذرد و هنوز هم آپدیت‌ها در حال اصلاح بخش‌های متعدد بازی هستند. با تمام به روزرسانی‌هایی که انجام گرفته‌اند، بازی به وضعیت ثابت و مناسبی نرسیده و از همین جهت منتقدین و بازیکنان زیادی هم بازخورد خوبی نسبت به بازی نشان نداده‌اند. فروش بازی چندان امیدوارکننده نبوده و تعداد کاربران انلاین نیز در هفته‌های اخیر افت شدیدی داشته‌اند، با تمام این قضایا و حواشی حال اطلاعات جدید دیگری هم به دست رسیده‌اند که مهر تاییدی بر شرایط بد توسعه بازی از همان ابتدای کار می‌زنند.

 

تام هندرسون، خبرنگار و اینسایدر معتبر صنعت گیم که تا کنون هر چه از بازی Battlefield 2042 لو داده درست از آب در‌آمده است جدیدا مدعی شده این عنوان در ابتدا قرار بوده شرایط آب و هوایی بسیار پویاتر و متنوع‌تری داشته باشد؛ او می‌گوید استودیو Dice تصمیم داشته آتش‌فشان‌ها و طوفان‌های گدازه‌ای را در کنار سونامی‌ها و زمین‌لرزه‌ها به بازی اضافه کند، آن‌ها مدتی روی این طرح کار هم کرده‌اند اما به دلیل کمبود وقت و نزدیک شدن زمان انتشار، قادر به تکمیل ایده خود نشده‌اند و به همان طوفان‌های گرد و خاک اکتفا کرده‌اند. 

 

گزارش: سونامی، آتش‌فشان و زمین‌لرزه از بازی Battlefield 2042 حذف شده‌اند

شنیدن این خبر قطعا به مذاق طرفداران خوش نخواهد آمد، چرا که وجود چنین قابلیت‌هایی می‌توانست تنوع بسیار خوبی به بازی ببخشد و از ابعاد فراوانی به ارزش تکرارش اضافه کند. طبق گزارش هندرسون این تصمیم (حذف کردن محتوای مذکور) در تابستان 2020 اتخاذ شده و از آن زمان تمرکز تیم سازنده صرفا روی طوفان گرد و خاک بوده است. پیش از این نیز فاش شده بود که محتوای بسیاری از بازی حذف شده و دلیل آن نیز نبود زمان کافی برای رسیدن به زمان عرضه بازی اعلام شد. البته خود استودیو Dice یا شرکت EA واکنشی به این صحبت‌ها نداشته‌اند و نباید هم انتظار واکنش‌شان را داشته باشیم.

 

اما این پایان صحبت‌های هندرسون نیست؛ او در ادامه سخنان خود مدعی می‌شود وضعیت محتوای پس از انتشار بازی «بسیار خراب» است. از آنجایی که استودیو Dice تمام تمرکز خود را روی رفع مشکلات و عرضه آپدیت‌ها گذاشته، محتوای پس از عرضه فعلا در برنامه اصلی نیست و اصلا طبق نقشه قبلی سازندگان منتشر نخواهد شد. این نکته با توجه به وضعیت وخیم بازی از لحاظ فنی قابل درک است و بازیکنان نباید به این زودی‌ها منتظر محتوای جدید برای بازی Battlefield 2042 باشند.

 

چندی پیش هندسون گفته بود که بازی Battlefield 2042 قرار بوده سبک بتل رویال داشته باشد و حتی چند ماه با همین وضعیت توسعه یافته، اما بعدا ژانر بازی به کل عوض شده و برگشته به همان چیزی که طرفداران از مجموعه Battlefield انتظار دارند. 

 
برچسب ها: Battlefield 2042, Battlefield
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.