رویداد E3 2023 کنسل شد

رویداد E3 2023 کنسل شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
11 ماه و 4 روز پیش

پس از این‌که کمپانی‌های بزرگ بازی‌سازی مانند مایکروسافت و نینتندو اعلام کردند که در رویداد E3 2023 شرکت نخواهند کرد، کمپانی‌های دیگر مانند یوبی‌سافت هم راه آن‌ها را پیش گرفتند و از شرکت در رویداد E3 2023 انصراف دادند. این اتفاقات باعث شد تا شایعات کنسل شدن کامل این رویداد افزایش پیدا کنند و حالا این خبر رسما توسط برگزارکنندگان این رویداد اعلام شده است.

ESA و ReedPop که مسئولیت برگزاری رویداد E3 2023 را برعهده داشتند، اعلام کردند این رویداد که قرار بود از ۱۳ تا ۱۶ ژوئن برگزار شود، رسما کنسل شده است. آن‌ها در بیانیه رسمی خود اعلام کردند:
 

«تصمیم بسیار سختی بود زیرا ما و شرکایمان تلاش زیادی برای برگزاری این رویداد کردیم و به آن امیدوار بودیم، اما درنهایت مجبور شدیم تا کار درست را برای صنعت بازی‌سازی و همچنین رویداد E3 انجام دهیم. از تلاش‌های کمپانی‌هایی که به شرکت در این رویداد تمایل داشتند قدردانی می‌کنیم و درک می‌کنیم که نمی‌توانستند در زمان مقرر دمو قابل تجربه بازی‌های خود را آماده کنند.»

  

رویداد E3 در سال‌های اخیر با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده و E3 2018 آخرین رویدادی بود که بدون مشکل و کاملا حضوری برگزار شد. در سال ۲۰۱۹ کمپانی سونی برای اولین بار در تاریخ از شرکت در این رویداد کنار کشید و رویداد E3 2020 هم به‌خاطر شیوع ویروس کرونا کاملا کنسل شد.این رویداد در سال ۲۰۲۱ به‌صورت محدود و دیجیتالی برگزار شد، اما در سال ۲۰۲۲ هم دوباره کنسل شد.


البته هنوز هم رویدادهای بزرگ دیگری در ماه ژوئن برگزار خواهند شد. رویداد Summer Game Fest و رویداد Xbox Games Showcase بزرگترین رویدادهایی خواهند بود که در این ماه برگزار می‌شوند. رویداد مخصوص بازی Starfield هم بلافاصله بعد از رویداد بازی‌های ایکس باکس برگزار خواهد شد. علاوه بر این‌ها، رویداد Ubisoft Forward هم قرار است در همین ماه برگزار شود. بسیار بعید است که سونی در این ماه از غافله عقب بماند و باتوجه به شایعات اخیر، احتمالا شاهد برگزاری یک رویداد بزرگ توسط این کمپانی خواهیم بود. از طرف دیگر، به‌نظر می‌رسد که کمپانی Konami برنامه‌های زیادی برای رویداد E3 2023 داشته و حالا باید برای معرفی بازی Metal Gear Solid 3 Remake و قسمت جدید بازی Castlevania برنامه‌ جدیدی بریزد.

 

برچسب ها: E3 2023
1 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.