بازی Fortnite از استیم دک پشتیبانی نخواهد کرد

بازی Fortnite از استیم دک پشتیبانی نخواهد کرد

رضا مدرسی رضا مدرسی
2 سال و 2 ماه و 12 روز پیش

در اواخر همین ماه میلادی پی‌سی قابل حمل Valve یعنی استیم دک منتشر خواهد شد. روند ساخت این دستگاه به پایان رسیده و مدتی است که Valve در حال بهینه‌سازی و آزمایش بازی‌های مختلف روی این دستگاه است تا اطمینان حاصل کند که بازی‌ها به درستی و بدون مشکل روی آن اجرا می‌شوند. در این میان برخی از بازی‌ها از استیم دک پشتیبانی نمی‌کنند که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد (برای مثال عناوین مخصوص VR)، اما یک بازی دیگر هم از کمپانی رقیب Valve وجود دارد که حداقل در زمان عرضه روی استیم دک قابل تجربه نخواهد بود: بازی Fortnite.

 

تیم سویینی (Tim Sweeney)، رئیس اپیک گیمز (که سازندگان بازی Fortnite هم هستند) در توییتر و در جواب به سؤال یکی از کاربران به این موضوع اشاره کرد و گفت که بازی Fortnite روی استیم دک قابل تجربه نخواهد بود. سویینی دلیل این اتفاق را عدم وجود سیستم مخصوص ضد تقلب در دستگاه استیم دک می‌داند. او در صحبت‌های خود گفته که بازی Fortnite روی استیم دک قابل اجرا نیست اما آن‌ها در تلاش هستند تا سیستم Easy Anti Cheat که بازی Fortnite از آن استفاده می‌کند را با استیم دک همسان کنند تا شاید امکان تجربه‌اش روی پی‌سی قابل حمل Valve به‌وجود بیاید.

در ادامه و در جواب به سؤال کاربری دیگر، سویینی ماجرا را کمی شرح می‌دهد و می‌گوید: «مطمئن نیستیم که بتوانیم با تعداد زیادی از افرادی که تقلب می‌کنند مبارزه کنیم و جلوی آن‌ها را بگیریم.» مدیرعامل اپیک گیمز دلیل عدم پشتیبانی از استیم دک را نبود سیستم مخصوص ضد تقلب می‌داند که کار را برای آنها سخت خواهد کرد و در نتیجه بازی را برای دیگر کاربران نیز تلخ‌تر خواهد ساخت.

 

البته گفتنی است که دستگاه استیم دک از سیستم‌ عامل ویندوز نیز پشتیبانی می‌کند. در این صورت اگر شخصی ویندوز را روی استیم دک پیاده کند و بعد به لانچر اپیک گیمز نیز دست یابد، قادر به اجرای بازی Fortnite خواهد بود. باید دید که مسئولان اپیک گیمز و Valve برای این مشکل احتمالی چه راه چاره‌ای در نظر گرفته‌اند.

برچسب ها: استیم دک, Valve, Fortnite
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.