هرآن‌چه باید از بازی God of War Ragnarok: Valhalla بدانید

هرآن‌چه باید از بازی God of War Ragnarok: Valhalla بدانید

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
7 ماه و 13 روز پیش

گزارشاتی که در ماه‌های اخیر از بازی God of War Ragnarok منتشر شده بودند هواداران را برای معرفی یک بسته گسترش دهنده یا حتی دنباله مستقل این بازی در رویداد The Game Awards 2023 آماده کرده بودند. با این‌که معرفی مربوط به این بازی دقیقا همان چیزی نبود که تصور می‌کردیم، صرف حضور این بازی در رویداد The Game Awards و معرفی محتوای جدید و رایگان آن یکی از هیجان‌انگیزترین لحظات این مراسم بود. از آن بهتر، محتوای دانلودی Valhalla تنها چند روز بعد از معرفی در رویداد The Game Awards در دسترس تمام دارندگان بازی God of War Ragnarok قرار می‌گیرد تا هواداران این بازی بهانه بزرگی برای بازگشت به این بازی داشته باشند.


برخلاف انتظار طرفداران، بازی God of War Ragnarok: Valhalla یک محتوای دانلودی داستان محور نیست. Valhalla یک حالت روگ لایت برای این بازی است که با اضافه کردن مکانیک‌های جدید به گیم‌پلی و ترکیب آن‌ها با المان‌های سنتی روگ لایت، بازیکنان را برای «لذت بردن از مبارزات آشنا و پرطرفدار» این بازی دوباره در نقش کریتوس قرار می‌دهد. به گفته استودیو Santa Monica، انواع جدیدی از دشمنان در این محتوای دانلودی مقابل کریتوس قرار می‌گیرند و البته غافل‌گیری‌های جذابی هم در آن وجود دارد که طرفداران قدیمی مجموعه را تحت تاثیر قرار خواهد داد. 

 

جزئیات داستانی

با این‌که Valhalla یک بسته گسترش‌دهنده داستان محور نیست، کاملا بدون خط داستانی نبوده و اتفاقات مهم مخصوص خود را خواهد داشت. در حقیقت، استودیو Santa Monica تایید کرده که وقایع بسته گسترش‌دهنده Valhalla پس از آخرالزمان رگناروک رخ می‌دهد و این بخش روگ لایت نقش پایان‌دهنده اتفاقات داستانی بازی اصلی را خواهد داشت. به گفته سازندگان، این محتوای دانلودی «سفری تاثیرگذار و شخصی» برای کریتوس است که همراه با میمیر به شکلی مرموز به سواحل والهالا رسیده است. کریتوس در والهالا نه‌تنها با دشمنان مختلف و چالش‌های جدید روبرو می‌شود، بلکه مجبور به رویارویی دوباره با «گذشته» خود خواهد شد.

 

ارتباط با دوران یونان باستان

دو بازی اخیر سری God of War که در جهان نورس جریان دارند خود را کاملا از دوران یونان باستان این مجموعه جدا کرده‌اند، اما به‌نظر می‌رسد که این دو جهان در والهالا باهم تداخل خواهند داشت. در انتخای تریلر معرفی والهالا، نه‌تنها یک سایکلاپس (Cyclops) از جهان یونان باستان را می‌بینیم، بلکه حتی بخش‌هایی از موسیقی‌ مخصوص این دوره در بازی‌های قدیمی سری God of War را هم می‌شنویم. ترکیب چیزهایی که در تریلر دیدیم با سخنان سازندگان درباره رویارویی دوباره کریتوس با گذشته‌اش شکی باقی نمی‌گذارد که دوران یونان این مجموعه تاثیر بزرگی روی بسته گسترش‌دهنده والهالا خواهد داشت.

 

پیشرفت دائمی

همان‌طور که بالا اشاره کردیم، بازی God of War Ragnarok: Valhalla یک تجربه روگ لایت است. این یعنی پیشروی شما در هر تلاش موقتی است، اما یکی از سیستم‌های بازی اجازه می‌دهد تا برخی چیزها را به‌شکل دائمی ارتقا دهید.
هر شکست و مرگ در این بخش کریتوس را به سواحل والهالا باز‌می‌گرداند، اما به گفته سازندگان، در هر تلاش اطلاعات و منابعی کسب می‌کنید که می‌توانید با استفاده از آن‌ها توانایی‌های کریتوس را به صورت دائمی ارتقا دهید تا پیش‌روی در والهالا به مرور زمان آسان‌تر شود. 

 

مطالب مرتبط: بهترین بازی‌های داستانی پلی استیشن ۵


پیشرفت موقتی

همان‌طور که از مکانیک‌های پیشرفت موقتی این حالت روگ لایت انتظار داریم، با هر شکست کریتوس تمام اسلحه و مهارت‌هایی که کسب کرده از بین می‌روند. در ابتدای هر تلاش برای پیشروی در والهالا باید یک سپر و خشم اسپارتان خاص را انتخاب کنید که تا پایان آن تلاش غیرقابل تعویض خواهند بود. علاوه بر این‌، در هر تلاش والهالا گلیف‌های موقتی هم پیدا می‌کنید که به شما اجازه می‌دهند برخی توانایی‌های کریتوس را ارتقا دهید. ترکیب این گلیف‌ها با مهارت‌ها، Runic Attackها و دیگر چیزهایی که در هر تلاش پیدا می‌کنید، باعث خلق بیلدهای منحصر به فرد در هر یک از این تلاش‌ها می‌شود.

 

ظاهر کریتوس

نحوه انتخاب اسلحه، خشم اسپارتان، سپر و ارتقای مهار‌ت‌های کریتوس در والهالا نقشی کلیدی در میزان پیش‌روی شما دارد و ظاهر او هیچ تاثیری روی عملکرد بهتر شما نخواهد گذاشت، اما این به معنی عدم وجود گزینه‌های مختلف برای شخصی‌سازی ظاهر او نیست. برخلاف بازی God of War Ragnarok، زره کریتوس در والهالا فقط و فقط جنبه زیبایی دارد و هیچ تاثیری روی آمار و ارقام قدرت‌های او نمی‌گذارد. می‌توانید به هر شکلی که می‌خواهید زره کریتوس را شخصی‌سازی کرده و با ظاهر مورد علاقه خودتان دشمنان را سلاخی کنید. لازم به ذکر است که حالت Photo Mode در والهالا هم فعال است و می‌توانید روی عکاسی از کریتوس با زره مورد علاقه‌تان حساب باز کنید.

 

درجه سختی

مانند بازی God of War Ragnarok، بخش والهالا هم پنج درجه سختی مختلف خواهد داشت. البته سخت‌ترین درجه سختی والهالا Give Me Mastery نام دارد که با بالاترین درجه سختی بازی اصلی متفاوت است. پیش از شروع هر تلاش، می‌توانید درجه سختی بازی را تنظیم کنید و هرچه درجه سختی بالاتری انتخاب کنید، جوایز ارزشمندتری دریافت خواهید کرد.
همچنین لازم به ذکر است که گزینه‌های دسترسی آسان بازی God of War Ragnarok در والهالا هم وجود دارند.

 

یک تجربه مستقل

هیچ محدودیتی برای تجربه بازی God of War Ragnarok: Valhalla وجود ندارد و حتی اگر بخواهید بدون تجربه بازی اصلی، این حالت روگ لایت را امتحان کنید چیزی جلوی شما را نخواهد گرفت. با این حال، بهتر است که برای جلوگیری از لو رفتن برخی اتفاقات مهم داستان بازی God of War Ragnarok، پیش از شروع والهالا بخش داستانی بازی اصلی را تجربه کنید. همان‌طور که بالاتر به آن اشاره کردیم، این بسته گسترش دهنده پایان‌دهنده خط داستانی بازی God of War: Ragnarok است و ارزش‌های خاص خود را برای داستان این بازی دارد.

تاریخ انتشار

بازی God of War Ragnarok: Valhalla از ساعت ۲۰:۳۰ روز ۲۱ آذر در دسترس تمام دارندگان بازی God of War Ragnarok روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 قرار می‌گیرد.

برچسب ها: God of War Ragnarok, God of War Ragnarok: Valhalla, پلی استیشن 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.