سامسونگ قصد دارد قیمت حافظه‌های SSD خود را افزایش دهد

سامسونگ قصد دارد قیمت حافظه‌های SSD خود را افزایش دهد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه و 23 روز پیش

تولید و انبار بیش از حد DRAM و NAND در کره جنوبی باعث شده بود که قیمت حافظه‌‌ی SSD از ژانویه سال جاری حدود 30 درصد کاهش پیدا کند. در ماه آپریل، کمپانی سامسونگ اعلام کرد که می‌خواهد با کاهش تولید و عرضه چیپ‌های خود جلوی افت بیشتر قیمت‌ها را بگیرد. این کمپانی در سه‌ماهه سوم سال باز هم تولیدش را کاهش داد تا عرضه بیش از حد چیپ به بازار را متوقف کند.


سامسونگ در جلسه‌ی گزارش فصلی اخیر که ماه گذشته برگزار کرده بود، اعلام کرد که نشانه‌هایی از بهبود وضعیت بازار تراشه‌ها به‌خاطر متعادل شدن تقاضا و عرضه محصولات جدید مشاهده شده است. به همین دلیل، سامسونگ انتظار دارد که به کسب و کار مموری‌اش در ماه‌های آینده رونق بیشتری دهد.

 

در ماه اکتبر هم گزارشاتی توسط تحلیلگران و تولیدکنندگان منتشر شده بود که به افزایش درآمد محموله‌های DRAM و NAND در سه‌ماهه سوم سال 2023 اشاره می‌کرد. این نشان می‌دهد که قیمت حافظه‌های ذخیره‌سازی و حافظه‌های محاسباتی به‌زودی افزایش پیدا خواهد کرد.
 

به گزارش کمپانی تحقیقاتی Trendforce ، سامسونگ از همین حالا قیمت فروش عمده تراشه‌های NAND را 10 درصد افزایش داده است. این افزایش قیمت می‌تواند منجر به افزایش قیمت پنج تا 13 درصدی حافظه‌ی SSD تا پایان سال جاری میلادی برای مصرف کنندگان خانگی شود.
 

کمپانی Trendforce عقیده دارد که سامسونگ به افزایش 20 درصدی قیمت عمده این تراشه‌ها در فصول بعدی ادامه خواهد داد. در این صورت، ممکن است هزینه فروشندگان تا اواسط سال 2022 حدود 44 درصد افزایش پیدا کند. اگرچه چنین افزایش قیمت بزرگی برای مصرف‌کنندگان رخ نخواهد داد، اما احتمالا قیمت حافظه‌ی SSDها هم حدود 15 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
 

با توجه به این‌که سامسونگ بزرگترین تولیدکننده حافظه‌ در دنیاست، تصمیمات این کمپانی می‌تواند به راحتی روی دیگر تولیدکنندگان اثر بگذارد. به همین دلیل انتظار می‌رود که دیگر تولیدکنندگان هم شروع به افزایش قیمت عمده محصولاتشان کنند. 
 

به همین دلیل، اگر قصد خرید حافظه‌ی SSD دارید بهتر است هرچه سریع‌تر و پیش از اعمال افزایش قیمت جهانی این کار را انجام دهید.
 

برچسب ها: PC, مشاوره خرید
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.