عرضه استیم دک دیگر با تاخیر مواجه نخواهد شد

عرضه استیم دک دیگر با تاخیر مواجه نخواهد شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 5 ماه و 3 روز پیش

کمبود جهانی قطعات نیمه رسانا در دو سال گذشته مشکلات جدی‌ برای تولید کنندگان سخت افزار ایجاد کرده و به‌نظر نمی‌رسد که این مشکل به‌زودی برطرف شود. پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس هم‌چنان با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و کامپیوتر قابل حمل جدید کمپانی Valve هم پیش از عرضه با آن‌ها روبرو شده است.


تاریخ عرضه استیم دک یک‌بار به دلیل همین کمبودها با تاخیر مواجه شده و از دسامبر 2021 به فبریه 2022 موکول شده است. اما به‌نظر می‌رسد که دیگر خبری از تاخیرهای بیشتر نخواهد بود و Valve این دستگاه را در ماه فبریه پیش رو منتشر می‌شود.


گرگ کومر (Greg Coomer)، یکی از طراحان کمپانی Valve، در مصاحبه اخیر خود با PC Gamer اعلام کرد که در حال حاضر هیچ مشکلی برای تولید استیم دک به تعداد مورد نیاز برای عرضه در تاریخ انتشار نهایی آن وجود ندارد. او در این‌باره گفت:


«احساس می‌کنیم که برای تولید استیم دک طبق برنامه پیش می‌رویم. اگرچه هنوز هم به‌خاطر تاخیری که در عرضه پیش آمد ناراحتیم، اما تمامی شواهد نشان می‌دهند که هیچ تاخیر دوباره‌ای در عرضه استیم دک وجود نخواهد داشت.»

 


کومر در ادامه به هدف کمپانی Valve برای عرضه استیم دک در تعداد بالا اشاره کرد. این کامپیوتر قابل حمل برخلاف دیگر کنسول‌ها تنها از طریق فروشگاه استیم به‌فروش می‌رسد و خبری از فروش آن از طریق خرده فروشی‌ها نخواهد بود. به همین دلیل یکی دیگر از چالش‌هایی که این کمپانی با آن روبرو خواهد شد، پروسه طاقت فرسای عرضه اختصاصی آن است. کومر در ادامه افزود:


«چندهزار نفر به محض آغاز عرضه استیم دک دستگاه خود را دریافت خواهند کرد. اما این اعداد و ارقام نسبت به تعداد بسیار بیشتری که در ماه‌های پس از آن عرضه خواهد شد، چندان بزرگ به‌نظر نمی‌رسند.»
کمپانی Valve انتظار دارد که در یک‌سال اول عرضه استیم دک چند میلیون از این دستگاه را به‌ دست خریداران برساند.
« به‌جای این‌که در روز اول عرضه تعداد بسیار زیادی استیم دک به‌فروش برسانیم و پس از آن با افت فروش مواجه شویم، قصد داریم تا تعداد قابل توجهی از این دستگاه را در روز اول عرضه کنیم و در ماه‌های بعد عرضه آن را افزایش دهیم. ما می‌خواهیم این افزایش فروش را حداقل تا پایان سال 2023 ادامه دهیم. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، در این زمان چندین میلیون کاربر استیم دک خواهیم داشت.»


پیش از این گیب نیول (Gabe Newel) هم ابراز امیدواری کرده بود که کمپانی Valve بتواند چندین میلیون استیم دک به دست کاربران استیم برساند و به‌نظر می‌رسد این کمپانی انتظارات بسیار بالایی از کامپیوتر قابل حمل خود دارد. هرچند بعید است به این زودی شاهد انتشار عناوین انحصاری از سوی کمپانی Valve برای استیم دک باشیم.

 

برچسب ها: Steam Deck, استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.