تاریخ انتشار بازی The Callisto Protocol مشخص شد + گیم‌‌پلی

تاریخ انتشار بازی The Callisto Protocol مشخص شد + گیم‌‌پلی

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
4 ماه و 3 روز پیش

تاریخ انتشار بازی The Callisto Protocol که توسط خالق بازی Dead Space کارگردانی می‌شود، بالاخره با انتشار اولین تریلر گیم‌پلی آن مشخص شد. این بازی هم مانند سری بازی Dead Space یک عنوان دلهره آور سوم شخص خواهد بود و وقایع آن در یکی از قمرهای مشتری به نام کالیستو رخ خواهد داد.

 


اسکوفیلد درباره تاثیر ویژگی‌های پلی استیشن 5 روی این بازی می‌گوید:
«حس وحشت با فضاسازی در دل بازیکن شکل می‌گیرد. کالیسستو یک دنیای بزرگ و ظالم است که حس متروکه بودن و انزوا را به بازیکن انتقال می‌دهد. ما زمان زیادی را صرف طراحی نورپردازی کردیم تا یک حس وحشت خاص را در بازیکن ایجاد کنیم و او را همواره نسبت به چیزهایی که ممکن است در سایه‌ها مخفی شده باشند، کنجکاو نگه داریم.» 
اسکوفیلد در ادامه اشاره می‌کند که ویژگی‌های مختلف پلی استیشن 5 و کنترلر دوال سنس مانند صدای سه‌بعدی، بازخورد هپتیک و تریگرهای تطبیق‌پذیر، کمک زیادی به انتقال حس وحشت به بازیکن خواهند کرد.
تاثیر بازی Dead Space روی بازی The Callisto Protocol در تریلر گیم‌پلی این بازی کاملا مشخص است. محیط‌های آینده‌نگرانه کالیستو در این بازی تاریک و خشن هستند. موجودات زامبی مانندی که در این تریلر مشاهده می‌شوند، بایوفج (Biophage) نام دارند که شباهت زیادی به نکرومورف‌های بازی Dead Space دارند و یکی از راه‌های کشتن‌شان هم قطع کردن اعضای بدن‌شان است.

 

 


به گفته کارگردان بازی The Callisto Protocol، سیستم مبارزات این بازی، بازیکن را مجبور خواهد کرد که برای از بین بردن موجودات وحشتناک این بازی «به آن‌ها نزدیک شود.» علاوه بر نبردهای تن به تن، یک سلاح گرانشی به‌نام GRP هم در اختیار بازیکن قرار خواهد گرفت که ترکیب آن با مبارزات تن به تن بازی یا برخی از اجزای محیط، می‌تواند به بازیکن برای از بین بردن بایوفج‌ها کمک کند.
بازی The Callisto Protocol قرار است در تاریخ دو دسامبر سال جاری (۱۱ آذر) برای کامپیوتر، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر خواهد شد.

برچسب ها: The Callisto Protocol
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.