شخصیت‌هایی که در حقیقت دشمن شما هستند

شخصیت‌هایی که در حقیقت دشمن شما هستند

تارخ ترهنده تارخ ترهنده
9 ماه و 8 روز پیش

بیشتر شخصیت‌های شرور (Villian) در ابتدای بازی‌ها معرفی می‌شوند. این شخصیت‌ها باقدرت و جاه‌طلبی خود در مقابل قهرمان بازی می‌ایستند و ماجراجویی شما را جذاب‌تر می‌کنند. بااین‌حال، بعضی بازی‌ها هویت شخصیت شرور داستان را مخفی نگه می‌دارند. این افراد شرور معمولاً نقش دوست یا متحد شما را دارند. شما بارها این شخصیت‌ها را می‌بینید، اما از هویت اصلی آن‌ها خبر ندارید.

این افراد پشت یک شخصیت شرور دیگر مخفی می‌شوند و نقشه‌های شیطانی خود را پیش می‌برند. وقتی هویت واقعی آن‌ها را می‌فهمید، هیجان و پیچیدگی داستان به اوج خود می‌رسد. این داستان‌ها به‌خاطر هیجان بالای خود طرفداران زیادی دارند. به همین دلیل، در این مطلب بازی‌هایی را معرفی می‌کنیم که هویت شخصیت شرور خود را مخفی نگه می‌دارند.

 

قبل از شروع به شما هشدار می‌دهیم که متن زیر بخشی از داستان بازی‌ها را لو می‌دهد

 

شخصیت المعلم (Al Mualim) از بازی Assassin’s Creed

المعلم رهبر فرقه اساسین (Assassin) در بازی Assassin's Creed است. او یک فرد خشن اما منصف است و محبوبیت زیادی بین اساسین‌ها دارد. علاوه بر این، المعلم استاد شخصیت اصلی بازی یعنی الطیر ابن لا احد (Altaïr Ibn-LaʼAhad) است. در ابتدای داستان بازی، الطیر قوانین فرقه را زیر پا می‌گذارد و جان اساسین‌ها را به خطر می‌اندازد. به همین دلیل، المعلم او را مجازات می‌کند.

الطیر همه عناوینش را از دست می‌دهد و باید دوباره خودش را به المعلم ثابت کند. اگرچه المعلم رهبر اساسین‌ها است، اما برای رسیدن به سیب عدن (Apple of Eden) با دشمن آن‌ها یعنی تمپلارها (Templar) همکاری می‌کند. در طول داستان بازی، الطیر به انگیزه‌های المعلم شک می‌کند، اما باز هم به کشتن اهدافش ادامه می‌دهد. پس از کشتن آخرین رهبر تمپلارها یعنی روبرت د سابل (Robert de Sablé)، الطیر متوجه خیانت بزرگ المعلم می‌شود. او به‌سرعت به قلعه اساسین‌ها برمی‌گردد تا انتقام خود را از المعلم بگیرد.

 

مطالب مرتبط: بازی‌هایی که نامشان بیش از حد طولانی است 


شخصیت ادلگارد (Edelgard) از بازی Fire Emblem: Three Houses

داستان بازی Fire Emblem: Three Houses در قاره خیالی فودلان (Fódlan) جریان دارد، جایی که سه کشور بزرگ در صلح زندگی می‌کنند. در مرکز این قاره یک صومعه به اسم گرگ ماک (Garreg Mach) وجود دارد. این صومعه محل آموزش شاهزاده‌های سه کشور است و وظیفه برقراری صلح را برعهده دارد. در ابتدای داستان، یک شخصیت مرموز به اسم امپراتور شعله (Flame Emperor) فعالیت‌های صومعه را به هم می‌زند. در نتیجه، صلح بین سه کشور از بین می‌رود و یک جنگ بزرگ آغاز می‌شود.

در ادامه می‌فهمیم امپراتور شعله یکی از شاهزاده‌های صومعه است. این شاهزاده با نام ادلگارد شناخته می‌شود و رهبر گروه عقاب‌های سیاه (Black Eagles) است. اگرچه ادلگارد یک شخصیت شرور است، اما دلایل قانع‌کننده‌ای برای کارهایش دارد. از آن جایی که داستان بازی مسیرهای مختلفی دارد، شما می‌توانید با ادلگارد متحد شوید و به اهداف شرورانه‌اش کمک کنید.

 

شخصیت کاتالیست (The Catalyst) از بازی Mass Effect

کاتالیست یک هوش مصنوعی پیشرفته است که ارتش ریپرها (Reaper) را کنترل می‌کند. او مسئول مرگ تریلیون‌های موجود زنده در طول بیش از یک میلیارد سال است. شما اولین‌بار در پایان بازی Mass Effect 3 با کاتالیست روبه‌رو می‌شوید و تا قبل از آن چیزی درموردش نمی‌دانید.

بااین‌حال، هوش مصنوعی کاتالیست در سرتاسر پایگاه سیتادل (Citadel) حضور دارد. پایگاه فضایی سیتادل مقر اصلی قهرمانان بازی است، جایی که شما برای ماجراجویی‌های فضایی آماده می‌شوید. این یعنی شما بارها از کنار کاتالیست رد شده‌اید، اما هیچ‌وقت نمی‌دانستید که او بزرگ‌ترین دشمنتان است.

 

شخصیت ژنرال شپرد (General Shepherd) از بازی Call Of Duty: Modern Warfare 2

ژنرال شپرد فرمانده تکاوران ارتش آمریکا است و اولین‌بار در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 با او آشنا می‌شویم. در نگاه اول، او یک فرمانده بزرگ است که قصد دفاع از کشورش را دارد. بااین‌حال، در اواخر داستان می‌فهمیم شپرد یک خائن بزرگ است و با یک مزدور روس به اسم ولادیمیر ماکاروف (Vladimir Makarov) همکاری می‌کند.

شپرد می‌خواهد با ایجاد اختلاف بین آمریکا و روسیه، جنگ جهانی سوم را شروع کند. هدف او از این کار، تغییر فرهنگ مردم آمریکا است. اگرچه کاپیتان پرایس (Captain Price) و گروهش موفق به کشتن شپرد می‌شوند، اما جنگ ادامه پیدا می‌کند و بزرگ‌تر می‌شود.

 

شخصیت اطلس (Atlas) از بازی BioShock

داستان بازی BioShock در دنیای ترسناک رپچر (Rapture) جریان دارد. این شهر عجیب در اعماق دریا ساخته شده و پر از آدم‌های شرور است. شما در ابتدای داستان با شخصیتی به اسم اطلس (Atlas) آشنا می‌شوید. او به شما کمک می‌کند از خطرات مختلف رپچر جان سالم بدر ببرید. اطلس می‌گوید همه مشکلات رپچر تقصیر سازنده آن یعنی اندرو رایان (Andrew Rayan) است. او از شما می‌خواهد که با کشتن اندرو رایان، دنیای رپچر را از نابودی نجات دهید.

شما با کشتن اندرو رایان هویت واقعی اطلس را می‌فهمید. او یک شخصیت شرور به اسم فرانک فانتین (Frank Fontaine) است و می‌خواهد رپچر را در اختیار بگیرد. فانتین یکی از دشمنان قدیمی اندرو رایان است و شما را برای کشتن او به اینجا کشانده. او با استفاده از جمله «میشه لطفاً...» شخصیت اصلی بازی را هیپنوتیزم و کنترل می‌کند. پس از فهمیدن این موضوع، فانتین به دشمن اصلی بازی تبدیل می‌شود و باید او را نابود کنید.

 

شخصیت کلبریمبور (Celebrimbor) از بازی Middle-Earth: Shadow Of War

کلبریمبور یکی از مبهم‌ترین و پیچیده‌ترین شخصیت‌های ارباب حلقه‌ها (The Lord of the Rings) است. او نقش مهمی در بازی Middle-earth: Shadow of Mordor دارد و کمک زیادی به شخصیت تالیون (Talion) می‌کند. اگرچه او یک شبح انتقام‌جو است، اما از قدرت تاریکش برای مبارزه با سائورون (Sauron) استفاده می‌کند.

بااین‌حال، در بازی Middle-Earth: Shadow of War با شخصیت واقعی کلبریمبور روبه‌رو می‌شویم. او می‌خواهد سائورون را به بردگی بگیرد و ارباب روشن (Bright Lord) سرزمین میانه (Middle-Earth) شود. اگرچه کلبریمبور همیشه درمورد کارهای خوبش صحبت می‌کند، اما هدف اصلی او رسیدن به قدرت است.

 

شخصیت کریا (Kreia) از بازی Star Wars: Knights Of The Old Republic II - The Sith Lords

بازی Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords شما را در نقش یک جدای (Jedi) تبعید شده به اسم میترا سوریک (Meetra Surik) قرار می‌دهد. میترا یک استاد به اسم کریا دارد که او را در ماجراجویی‌های مختلف همراهی می‌کند. کریا در حقیقت یک ارباب سیث (Sith Lord) است و با نام دارث ترایا (Darth Traya) شناخته می‌شود. او کسی است که اتحاد بزرگ سیث‌ها را به وجود آورده تا تمام کهکشان را تسخیر کند. اگرچه کریا برای جمع‌آوری و متحد کردن جدای‌ها تلاش می‌کند، اما هدف اصلی او ازبین‌بردن آن‌هاست.

 

شخصیت ویتلی (Wheatley) از بازی Portal 2

ویتلی یک ربات کوچک است که در بخشی از بازی Portal 2 شما را همراهی می‌کند. او به شما کمک می‌کند از ساختمان متروکه آزمایشگاه اپچر (Aperture Science) فرار کنید و گلادوس (GLaDOS) را شکست دهید. بااین‌حال، ویتلی پس از به‌دست‌آوردن کنترل آزمایشگاه به یک ربات کینه‌توز و شرور تبدیل می‌شود. او گلادوس را به یک سیب‌زمینی وصل می‌کند و تصمیم می‌گیرد شما را بکشد.

اگرچه تغییر رفتار ویتلی کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما باتوجه‌به شخصیت او کاملاً منطقی است. ویتلی یک ربات ضعیف و بی‌اهمیت است که هیچ قدرتی در آزمایشگاه اپچر نداشته. این یعنی ویتلی همیشه پست و شرور بوده، اما نمی‌توانسته خطری برای بقیه ایجاد کند.

 

شخصیت کفکا پالازو (Kefka Palazzo) از بازی Final Fantasy VI

برخلاف بقیه موارد این لیست، کفکا از همان ابتدای بازی نقش یک شخصیت شرور را بازی می‌کند. این دلقک بدجنس هیچ تلاشی برای مخفی‌کردن ذات پلید خود نمی‌کند. کفکا آن‌قدر شرور است که امکان ندارد به‌عنوان یک متحد شناخته شود. بااین‌حال، شما اصلاً نمی‌فهمید که او دشمن اصلی بازی است. در عوض، بازی حواس شما را با یک شخصیت دیگر به اسم ژنرال گشتال (General Gestahl) پرت می‌کند.

ژنرال گشتال تمام ویژگی‌های یک شخصیت شرور را دارد و توجه بازیکنان را به‌خوبی جلب می‌کند. شما در نهایت می‌فهمید که گشتال توسط کفکا فریب داده شده و شخصیت شرور اصلی نیست. کمی بعد، کفکا مجسمه سه جنگجو (Warring Triad) را می‌شکند و قدرت آن‌ها را در اختیار می‌گیرد. او به یک خدای بدذات تبدیل می‌شود و تمام سیاره را نابود می‌کند.

 

مطالب مرتبط: بهترین و بدترین بازی‌های مبارزه‌ای تاریخ


شخصیت سولاس (Solas) از بازی Dragon Age: Inquisition

شخصیت شرور Dragon Age: Inquisition از اول تا آخر بازی مخفی می‌ماند. اگرچه داستان بازی شما را به جنگ کریفیوس (Corypheus) می‌فرستد، اما او فقط یک عروسک خیمه‌شب‌بازی است. تمامی کارهای شیطانی کوریفیوس بخشی از یک نقشه بزرگ‌تر است. این نقشه توسط یکی از خدایان الف‌ها (Elf) یعنی فن هارل (Fen'Harel) کشیده شده است.

فن هارل اسم‌ها و حالت‌های مختلفی دارد. در طول بازی، او از حالت سولاس (Solas) استفاده می‌کند و عضو تیم شما می‌شود. سولاس یکی از قدرتمندترین جادوگران بازی است و کمک زیادی به گروه شما می‌کند. بااین‌حال، هدف اصلی او تغییر شرایط دنیا برای پیش‌بردن نقشه‌اش است. ازآنجایی‌که Dragon Age: Inquisition اجازه جنگیدن با فن هارل را نمی‌دهد، برای رویارویی با این موجود شرور باید تا انتشار بازی Dragon Age: Dreadwolf صبر کنید.

برچسب ها: Assassins Creed, Mass Effect, BioShock, Portal 2, Dragon Age: Inquisition
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.