کیفیت بازی Fortnite روی نینتندو سوییچ افزایش یافت

کیفیت بازی Fortnite روی نینتندو سوییچ افزایش یافت

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
3 سال و 1 ماه و 16 روز پیش

در بین خبر‌های جدیدی که هر روز به گوشمان می‌رسد،  می‌شنویم که یک بازی جدید برای کنسول‌های نسل بعد با بهبود‌های گرافیکی عرضه خواهد شد و حالا اخبار بازی Fortnite  هم به این سمت کشیده شده با این تفاوت که این بار ارتباطی به نسل بعد ندارد. یک آپدیت جدید برای بازی Fortnite منتشر شده است که عملکرد پردازنده گرافیکی کنسول نینتندو سوییچ را در هنگام اجرا بازی بهبود بخشیده و قدرت گرافیکی بازی را افزایش داده است. تفاوتی وجود ندارد که شما از کدام یک از حالت‌های کنسول‌ نینتندو سوییچ استفاده می‌کنید، در هر حال از این به بعد می‌توانید این عنوان را راحت‌تر از قبل اجرا و با رزولوشن بهتر تجربه کنید.

 

شرکت Epic Games خبر جدید را به شکل زیر به گوش طرفداران بازی رسانده است:

«با آپدیت جدید که منتشر کردیم، تجربه شما در بازی دستخوش تغییر خواهد شد و این تغییر مخصوص کنسول‌های نینتندو سوییچ است. به طور دقیق تر، با به روزرسانی جدید کاری کردیم که GPU دستگاه شما در هنگام اجرا بازی Fortnite عملکردی بهتر داشته باشد. همچنین کیفیت بافت‌های بازی افزایش یافته و همه چیز کمتر حالتی تار خواهد داشت و این اتفاق بدون صدمه وارد کردن به عمکرد دستگاه رخ می‌دهد.»

همانطور که ادعا کردند، با توجه به بررسی‌های بازیکنان، ادعای شرکت Epic Games کاملا درست بوده و حتی کم شدن نرخ فریم در برخی از موقعیت‌ها هم از بین رفته‌اند.

 

وقتی که آپدیت را نصب کردیم، منتظر چه چیزی باشیم؟

درست بعد از نصب آپدیت می‌توانید روی کنسول نینتندو سوییچ در دو حالت Handheld و Docked دو رزولوشن جدید را مشاهده کنید.

Handheld: 1170x660 resolution (قبل از آپدیت 1000x560)

Docked: 1560x880 resolution (قبل از آپدیت 1390x780)

 

شرکت Epic Games در ادامه اشاره کرد که بازی Fortnite روی کنسول نینتندو سوییچ در حالت Handheld حدود 38 درصد بهبود رزولوشن داشته که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی بازیکنان داشته باشد و کسانی که طولانی مدت بازی می‌کنند، چشم‌هایشان کمتر خسته خواهد شد.

 

تیم توسعه دهندگان بازی برای نمایش دادن تغییرات بازی قبل و بعد از به روزرسانی، یک تصویر منتشر کرده‌اند که می‌توانید مشاهده کنید. همانطور که مشخص است در تغییرات بازی، می‌توان بهبود سایه‌ها، نورپردازی، بافت‌های بهتر و واضح شدن تصویر را مشاهده کرد.

 

کیفیت بازی Fortnite روی نینتندو سوییچ افزایش یافت

 

قطعا تفاوت‌ها چندان چشمگیر نیست و جزئی هستند اما همانطور که اشاره کردیم، این‌ها تغییراتی جزئی اما تاثیرگذار هستند. در هر حال اگر حس می‌کنید این آپدیت ارزش دانلود کردن ندارد بهتر است این بخش از خبر را از دست ندهید.

با آپدیت جدید بازی حدود 140 مگابایت از حجم بازی کاسته خواهد شد و مقداری فضا خالی جدید روی کنسولتان خواهید داشت.

 

این آپدیت، اولین به روز رسانی‌ای نیست که روی عملکرد دستگاه و بازی تاثیرگذار بوده، درست یک سال پیش بود که مادی با نام Performance Mode برای نسخه رایانه‌های شخصی بازی Fortnite منتشر شد که کیفیت بازی را افزایش داد و قابلیتی جدید هم به بازی اضافه می‌کرد و اجازه می‌داد تا با پایین آوردن گرافیک بازی بتوانید نرخ فریم بازی را افزایش دهید.

 

شرکت Epic Games بعد از انجام این کار بازخورد‌های بسیار خوبی دریافت کرد و این آپدیت بسیار محبوب شد. با این حال به تازگی مشخص شد،  کسانی که از این حالت استفاده می‌کنند برتری زیادی نسبت به سایر بازیکنان به دست خواهند آورد و این برتری با تفاوت همان چند فریم بر ثانیه ایجاد می‌شود. در هر حال سازندگان حالا از این فرصت استفاده کرده‌اند تا باز‌هم عملکرد بازی را بهبود ببخشند و این بار این کار را روی کنسول نینتندو سوییچ انجام دادند.

 

با توجه به این که آپدیت جدید بازی روی نینتندو سوییچ  کاملا مثبت بوده، بازیکنان راضی بوده‌اند و به نظر نمی‌رسد کسی گلایه‌ای در رابطه با این به روز رسانی داشته باشد. پس اگر تا حالا آپدیت را دانلود نکرده‌اید، این کار را انجام دهید و یک دست بازی کنید تا تغییرات را خودتان حس کنید.

برچسب ها: Fortnite
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.