هر آنچه از بازی Gran Turismo 7 می دانیم

هر آنچه از بازی Gran Turismo 7 می دانیم

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
11 ماه و 27 روز پیش

بازی Gran Turismo 7 نسخه هفتم از سری Gran Turismo خواهد بود، یکی از اصیل ترین بازی‌های ریسینگ در طول تاریخ صنعت بازی‌های ویدیویی که سال‌ها قبل از اینکه استودیو‌های امروزی به سراغ ساخت سبک ریسینگ بروند منتشر می‌شد. در سال‌های ابتدایی شکوه پلی استیشن، شاهد این بودیم که سازندگان در استودیو Polyphony Digital بهترین تجربه در سبک مسابقه‌ای را به طرفدارانشان ارائه می‌دادند و توانستند این روند را تا سال‌ها حفظ کنند.

 

متاسفانه آخرین نسخه از سری Gran Turismo آنقدر که باید نتوانست در دل طرفداران جای بگیرد و بدون شک دلیل اصلی این اتفاق، ساخته شدن نسخه قبل در جهت استفاده در مسابقات ورزشی بود. اما خوشبختانه سال‌های غیبت بازی‌های سری Gran Turismo گذشته است و حالا با انتشار کنسول پلی استیشن 5 شاهد معرفی بازی Gran Turismo 7 نیز بودیم. عنوانی که قرار است برای بار دیگر، شکوه و هیجان رانندگی را به پلی استیشن و طرفدارانش بازگرداند.

 

اما این بازی مورد انتظار چه زمانی به دستمان خواهد رسید و چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟ با ما همراه باشید تا هرآنچه از بازی Gran Turismo 7 می‌دانیم را با شما به اشتراک بگذاریم.

هر آنچه از بازی Gran Turismo 7 می دانیم

 

تاریخ انتشار

سونی در هنگام معرفی کنسول پلی استیشن 5، عناوین زیادی را به صورت بسیار کوتاه نمایش داد! در همان روز‌ها حدس و گمان‌های بسیاری در رابطه با تاریخ انتشار بازی Gran Turismo 7 شکل گرفت. بسیاری معتقد بودند بازی به همراه کنسول عرضه خواهد شد، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد. پس از آن انتظار طرفداران به سمت سال 2021 و انتشار بازی Gran Turismo 7 در این سال رفت. اما اخیرا مشخص شد که بازی در روند توسعه با مشکلاتی مواجه شده است و در سال 2021 آماده نخواهد شد.

 

حالا اخبار جدید اعلام کرده‌اند که بازی Gran Turismo 7 به سال 2022 منتقل شده است اما هنوز هم هیچگونه تاریخ انتشار دقیقی ندارد. به تازگی جیم رایان (Jim Ryan) اعلام کرد که مشکلات توسعه بازی Gran Turismo 7 هم درست مانند مشکلاتی است که برای سایر سازندگان و سایر بازی‌ها به وجود آمده است و عمده این مشکلات مربوط به شیوع ویروس کووید 19 است. در هر حال امیدواریم هرچه سریع‌تر وضعیت ویروس کرونا در جهان بهبود پیدا کند تا در نهایت شاهد خبر‌های خوبی باشیم.

هر آنچه از بازی Gran Turismo 7 می دانیم

 

پلتفرم‌ها

متاسفانه برداشت‌های اشتباه بسیاری از بازی Gran Turismo 7 شده است، چرا که اغلب آن را به عنوان انحصاری سونی می‌دانند و در حال حاضر سونی دو کنسول فعال در عرصه بازی‌های ویدیویی دارد. ابتدا به گرافیک بازی توجه کنید! گرافیک و ظاهر بازی Gran Turismo 7 آنقدر چشم نواز است که می‌توان گفت کنسول‌های نسل قبلی توانایی اجرای آن را نخواهند داشت.

 

پس تا اینجای کار اطمینان خواهیم داشت که بازی Gran Turismo 7 در انحصار کنسول جذاب و جدید سونی، یعنی پلی استیشن 5 خواهد بود. اما این همه ماجرا نیست، طبق اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده است. هرمن هولست (Hermen Hulst)، رئیس استودیو‌های پلی استیشن، اشاره کرد که بازی Gran Turismo 7 یکی از آن بازی‌هایی است که سونی قصد دارد برای هر دو کنسولش منتشر کند. هولست هدف از این کار را خوشحال کردن هواداران و مجبور نکردنشان برای خرید زودهنگام پلی استیشن 5 می‌داند.

 

قطعا این خبری بسیار جذاب و خوب برای همه ماست، اگر پلی استیشن 5 داشته باشیم می‌توانیم دوستانمان را ببینیم که بازی Gran Turismo 7 را تجربه می‌کنند و اگر کنسول جدید سونی را خریداری نکرده باشیم می‌توانیم روی پلی استیشن 4 به تجربه بازی Gran Turismo 7 بپردازیم. اما در این بخش سوالی ذهن‌ها را درگیر می‌کند. آیا کنسول پلی استیشن 4 توانایی اجرای این عنوان، با چنین گرافیکی را خواهد داشت و اگر بتواند چنین کیفیتی را اجرا کند، در کنارش عملکرد مناسبی را هم ارائه می‌دهد؟

 

اگر با سری Gran Turismo آشنا باشید نیازی وجود ندارد این بخش را مطالعه کنید، اما اگر اطلاعاتی از بازی ندارید و با تماشای نمایش‌های بازی از آن خوشتان آمده است، بهتر است به این بخش توجه کنید. همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، سری Gran Turismo  یکی از قدیمی‌ترین عناوین انحصاری سونی است و به هیچ نحوی نمی‌توان انتظار داشت که برای کنسول‌های ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس و نینتندو سوییچ منتشر شود. از طرفی دیگر با توجه به سیاست‌های سونی در انتشار عناوین انحصاری‌اش برای رایانه‌های شخصی، می‌توان امیدوار بود که بازی Gran Turismo 7 در مقطعی نامشخص برای رایانه‌های شخصی نیز عرضه شود. اما این ایده فقط در حد حدس و گمان است.

هر آنچه از بازی Gran Turismo 7 می دانیم

 

گیم پلی بازی Gran Turismo 7

 

قطعا یکی از نکات مهم در هنگام تجربه یک بازی، گرافیک آن است و با توجه به نمایش بازی Gran Turismo 7 می‌دانیم که این عنوان از نظر بصری چیزی کم نخواهد داشت و می‌تواند به عنوان یکی از زیباترین بازی‌ها در سال انتشارش شناخته شود. یکی از نکات اصلی‌ای که سازندگان با نمایش بازی Gran Turismo 7 به دنبال آن بودند، به رخ کشیدن قابلیت انعکاس نور در بازی بود که حالا با تشکر از قابلیت رهگیری پرتو می‌تواند بسیار جذاب تر از آنچه در گذشته شاهد بودیم را به ما ارائه دهد.

 

همانطور که در نمایش‌های بازی مشخص شد، بازی از نرخ فریمی مطلوب برخوردار است و به دنبال آن، سونی نیز به طور رسمی اعلام کرده است که بازی Gran Turismo 7 از نرخ فریم 60 پشتیبانی خواهد کرد. همچنین بازی Gran Turismo 7 مانند سایر عناوینی که در دست ساخت هستند، از قابلیت پشتیبانی 4k و HDR نیز برخوردار خواهد بود. قطعا برای برخی از طرفداران سوال خواهد شد که آیا بازی می‌تواند تمامی این قابلیت‌ها را به صورت همزمان اجرا کند و یا اصلا روی کنسول پلی استیشن 4 خبری از نرخ فریم 60 خواهد بود؟

 

بدون شک باید برای نتیجه کار صبر کنیم اما می‌توانیم برای این عنوان مورد انتظار آرزو‌های خوب داشته باشیم و امیدوارانه به آینده آن نگاه کنیم. البته این را هم در نظر داشته باشید که بازی Gran Turismo 7 یکی از مهم‌ترین عناوین انحصاری سونی است و بدون شک از بیشترین توان کنسول پلی استیشن 5 بهره خواهد برد.

 

یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه بازی Gran Turismo 7 بهره‌ گیری از حافظه SSD خاص و جذاب دستگاه پلی استیشن 5 است. با استفاده ویژه از این حافظه SSD لودینگ‌های بازی بسیار کوتاه خواهند شد و شاید در آینده هیچگونه لودینگی در بازی شاهد نباشیم. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که بازی بدون شک از خصوصیت‌های خاص کنترلر Dualsence بهره خواهد برد. خصوصیاتی مانند تریگر‌های تطبیق پذیر و بازخورد هپتیک. تصور کنید در هنگام رانندگی با گرافیک بالا و ویژگی‌های بازی Gran Turismo 7، تمامی لرزه‌های ماشین را در دستانتان حس کنید. بدون شک بسیار جذاب خواهد بود.

 

همانطور که می‌دانید هنوز یکی دیگر از قابیلت‌های خاص پلی استیشن 5 باقی مانده است و آن هم صدای سه بعدی سونی است. بله همانطور که حدس می‌زنید بازی از قابلیت صدای سه بعدی نیز بهره خواهد برد.

هر آنچه از بازی Gran Turismo 7 می دانیم

اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که چه انتظاراتی از بازی داریم؟ بدون شک با نگاهی ساده به نسخه‌های قبلی در سری Gran Turismo  می‌توانیم حدس بزنیم که در بازی Gran Turismo 7 هم شاهد ماشین‌های واقعی با جزئیات دقیق و حیرت انگیز خواهیم بود که البته می‌توانیم آن‌ها را شخصی سازی کنیم و حتی اعضای داخلی و قطعات آن‌ها را به دلخواه تعویض کنیم. قطعا این حالت در بازی Gran Turismo 7 هم خواهد بود چرا که این یکی از اصلی ترین عناصر بازی‌های سری Gran Turismo است.

 

بازی Gran Turismo 7 از یک بخش داستانی خاص برخوردار خواهد بود که می‌تواند سرگرم کننده باشد. در نمایش بازی مقداری از این بخش را مشاهده کردیم و دیدیم که چگونه شخصیت‌های پرداخت شده در داستان راه و روش‌های متفاوت را به ما نشان می‌دادند. متاسفانه جدای از همین نمایش کوتاه، اطلاعات دیگری از حالت داستانی بازی وجود ندارد و نمی‌دانیم که این بخش به چه صورت خواهد بود، اما بدون شک از جذابیت خاصی برخوردار خواهد بود و می‌تواند روش‌های بسیاری را برای بازی کردن و رانندگی ارائه دهد.

 

اما در نهایت نیاز داریم که بازی Gran Turismo 7  به ریشه‌‌هایش پایبند باشد و سراغ روش‌های جدید و غیرحرفه‌ای نرود. همه طرفداران سری Gran Turismo عاشقانه سبک واقع‌گرایانه بازی را دوست دارند و از همان ابتدا به خاطر اینکه بازی Gran Turismo یک عنوان شبیه ساز بود به آن علاقه مند شدند. پس در نهایت انتظار داریم با بازی Gran Turismo 7  هم تجربه‌ای واقع‌گرایانه و سخت را داشته باشیم.

 

خوشبختانه به طور کلی همه چیز خوب به نظر می‌رسد و با توجه به گرافیک بازی، قدرت نورپردازی، جزئیات کار شده و البته شناختی که از سازندگان داریم می‌توانیم امیدوار باشیم که اینبار با بازی Gran Turismo 7  دوباره به پیست مسابقه بازخواهیم گشت و با کیفیتی که هرگز مشاهده نکرده بودیم به مسابقه دادن خواهیم پرداخت.

 

همانطور که در متن اشاره کردیم، هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای بازی Gran Turismo 7 وجود ندارد و طبق صحبت‌های سونی بازی برای دو کنسول پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد.

 

متاسفانه سونی اطلاعات بسیاری را از بازی مورد انتظار مسابقه‌ای‌اش به اشتراک نگذاشته است و تمامی اطلاعاتی که در رابطه با بازی Gran Turismo 7  وجود داشت را با شما به اشتراک گذاشتیم. قطعا به زودی اخبار بیشتری از این عنوان منتشر خواهد شد پس برای دنبال کردن این اخبار و اطلاعات با ما همراه باشید.

 

نظر شما در رابطه با بازی Gran Turismo 7  چیست؟ آیا این عنوان می‌تواند به رقابت با بازی Forza و بازی Forza Horizon بپردازد؟

برچسب ها: Gran Turismo 7, Gran Turismo
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.