ایکس باکس سری اس برای توسعه بازی Baldur’s Gate 3 مشکل ساز شده‌است

ایکس باکس سری اس برای توسعه بازی Baldur’s Gate 3 مشکل ساز شده‌است

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه و 6 روز پیش

نمایش بازی Baldur’s Gate 3 در رویداد State of Play شک و تردیدهایی درباره انتشار نسخه ایکس باکس این بازی ایجاد کرد. البته سازندگان اعلام کردند که قراردادی برای انحصار کنسولی این بازی با پلی استیشن ندارند و غیبت نسخه ایکس باکس به‌خاطر مشکلات ساخت این بازی برای ایکس باکس سری اس است.
 

بیانیه استودیو Larian Studios درباره نسخه ایکس باکس بازی Baldur’s Gate 3 به شرح زیر است: 


«مدتی است که درحال توسعه نسخه ایکس باکس بازی Baldur’s Gate 3 هستیم، اما به مشکلات فنی مختلفی برخورده‌ایم و تا وقتی راه حل‌ مناسب برای آن‌ها را پیدا نکنیم و از وضعیت نسخه ایکس باکس 100 درصد مطمئن نباشیم، آن را معرفی نخواهیم کرد. مهم‌ترین مشکل این است که نمی‌توانیم حالت Co-op تقسیم صفحه را روی ایکس باکس سری ایکس و اس به استانداردهای لازم برای انتشار برسانیم.»


البته این اولین بار نیست که ایکس باکس سری اس باعث اعتراض سازندگان می‌شود و براساس گزارشات مختلف، استودیوهای زیادی از کمپانی مایکروسافت درخواست کرده‌اند تا اجبار انتشار بازی‌ها برای ایکس باکس سری اس را از بین ببرد. استودیوهای بازی‌سازی معتقدند که ایکس باکس سری اس جلوی رسیدن بازی‌های نسل نهمی به حداکثر پتانسیل را می‌گیرد.


تفاوت توان اجرایی ایکس باکس سری ایکس و اس مهم‌ترین مشکل توسعه دهندگان برای توسعه نسخه ایکس باکس بازی‌هاست. قدرت چهار ترافلاپسی ایکس باکس سری اس درمقابل 12 ترافلاپس ایکس باکس سری ایکس، باعث شده تا کار استودیوهای بازی‌سازی برای ساخت نسخه ایکس باکس بازی‌ها پیچیده‌تر شود. مشکلی که در ساخت بازی برای پلی استیشن 5 وجود ندارد.

 

بازی Baldur’s Gate 3 در تاریخ 31 آگوست (9 شهریور 1402) برای کامپیوتر و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.
 

برچسب ها: Baldurs Gate 3, ایکس باکس سری ایکس, ایکس باکس سری اس
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.