۱۰ بازی برتر کمپانی Blizzard طبق امتیازدهی سایت Metacritic

۱۰ بازی برتر کمپانی Blizzard طبق امتیازدهی سایت Metacritic

محمدرضا عابدی محمدرضا عابدی
1 سال و 28 روز پیش

کمپانی Blizzard یکی از بزرگترین کمپانی‌ها و توسعه‌دهندگان صنعت بازی در جهان است. به خصوص بعد از ادغامی که به تازگی با کمپانی بزرگ Activision انجام داده است. کمپانی Blizzard تولید کننده چندین سری بازی عظیم است که هرکدام به تنهایی تاثیر بزرگی در ژانر خود و صنعت بازی‌ به طور کلی داشته اند. 


به همین علت تصمیم داریم بهترین‌ها از میان این بازی‌ها را در این لیست مشخص کنیم. در این لیست از امتیازات وبسایت Metacritic استفاده شده که به جای بازیکنان و به صورت عمومیَ، توسط منتقدین بازی به هر بازی داده می‌شود. 


کمپانی Blizzard در صنعت بازی سازی با استفاده از بازی‌های سبک RTS خود مثل بازی Warcraft و بازی Starcraft به شهرت و محبوبیت دست پیدا کرد اما در دهه‌های اخیر با رشد عظیمش، همه را حیرت‌زده کرده است. از تیم توسعه‌ای که تمرکز اصلی آن روی بازی‌های استراتژی بود تا سازنده و صاحب بزرگترین بازی سبک MMORPG زمان خود، کمپانی Blizzard توانسته در گذر زمان در ژانر‌های گوناگون با نوآوری و ساخت بازی‌های عالی در بازار باقی بماند و خبرهای جدیدی که از خرید این کمپانی توسط کمپانی Microsoft منتشر شده نیز باعث شده بازیکنان سراسر جهان منتظر خبرهای هیجان‌انگیز‌تری برای این کمپانی و بازی‌هایی مثل بازی Overwatch باشند. این لیست نیز با در نظر گرفتن این اخبار تولید شده است. 

 

بازی Diablo II با امتیاز ۸۸


بازی Diablo هنگام انتشار توسط خیلی از افراد به عنوان بهترین بازی که کمپانی Blizzard تا آن زمان منتشر کرده بود شناخته می‌شد و به همین علت امید و توقع زیادی توسط بازیکنان سراسر جهان برای بازی Diabloo II و آنچه می‌تواند ارائه دهد نسبت به کمپانی Blizzard وجود داشت. ساخت نسخه‌ای جدید از یک اثر محبوب و عالی همواره کار سختی است زیرا که توسعه‌دهندگان بازی مجبور می‌شوند به دنبال بهتر کردن یک اثر کامل بروند. 


خوشبختانه بازی Diablo II با خود موفقیت بزرگی به همراه داشت و با آن که از وبسایت Metacritic نمره ۸۸ را کسب کرده است، بازیکنان زیادی هستند که اعتقاد دارند بازی Diablo II لیاقت امتیاز بسیار بیشتری از نسخه قبلی خود است. می‌توان حتی گفت که بازی Diablo II بازی محبوب‌تری از نسخه قبلی خود میان بازیکنان است و انتشار این بازی علت اصلی افزایش زیاد محبوبیت سبک بازی ARPG بود که باعث تولید بازی‌هایی در این ژانر شده که تا امروز نیز با قدرت موفقیت آمیز عمل می‌کنند. 

 

بازی Diablo III: Ultimate Evil Edition با امتیاز ۹۰


با وجود حواشی زیادی که بازی Diablo III به علت داشتن سیستم DRM همواره آنلاین هنگام انتشار همراه خود داشت، خود بازی Diablo III مورد تحسین اکثریت قرار گرفته بود. 
قفل DRM روی بازی در روز انتشار برای خیلی از بازیکنان کار نمی‌کرد و بدون هیچ دلیلی دسترسی بازیکنان به بازی را از بین می‌برد. اما هنگامی که بازیکنان بالاخره موفق شدند به بازی دسترسی پیدا کنند با یک تجربه عالی رو‌به‌رو بودند. بازی Diablo III: Ultimate Evil Edition در حال حاضر در وبسایت Metacritic امتیاز ۹۰ را دارد. 

 

 بازی World Of Warcraft: Cataclysm با امتیاز ۹۰


سومین اکسپنشن برای بزرگترین جهان بازی MMORPG اولین نسخه‌ای از این بازی است که در این لیست حضور پیدا کرده اما قطعا آخرین نخواهد بود. 
این اکسپنشن چیزهای زیادی را در ارتباط با سری بازی World of Warcraft تغییر داد و یکی از این تغییرات تغییر فیزیکی جهان بازی بود که از قبل وجود داشت در حالی که در اکسپنشن‌های قبلی صرفا فضاها و موقعیت‌های جدید به جهان اضافه می‌شد. این نسخه از بازی World of Warcraft در حال حاضر دارای امتیاز ۹۰ در وبسایت Metacritic است. 

 


شماره ۷- بازی World of Warcraft: The Burning Crusade با امتیاز ۹۱
در ادامه شماره قبلی لیست، باید به نسخه دیگری از بازی World of Warcraft نیز بپردازیم. اولین اکسپنشن منتشر شده برای این بازی یعنی The Burning Crusade. این اکسپنشن در سال ۲۰۰۷ منتشر شد که سه سال بعد از نسخه اصلی بازی بود. این اکسپنشن دو نژاد جدید (برای هر گروه یک عدد) به بازی اضافه کرد.
گروه Alliance نژاد Draenei و گروه Horde نژاد Blood Elves که هر دو نژاد قبلا در بازی Warcraft III حضور داشتند. این اکسپنشن در حال حاضر امتیاز ۹۱ را در وبسایت Metacritic دارد.

 

بازی Overwatch با امتیاز ۹۱


یکی از جدید‌ترین بازی‌های منتشر شده توسط کمپانی Blizzard بازی Overwatch است که در لیست ما بر اساس امتیاز سایت Metacritic جایگاه ششم را برای خود کسب کرده است. بازی Overwatch در تاریخ ۴ خرداد ۱۳۹۵ (۲۴ می سال ۲۰۱۶) برای کنسول‌های PS4 و Xbox One و PC منتشر شد و در اواخر سال ۲۰۱۹ نیز یک نسخه برای کنسول Nintendo Switch از این بازی به بازار آمد.

 

این بازی از لحظه انتشار توسط منتقدین و بازیکنان پسندیده شد و فروش خوبی را نیز تجربه کرد. در تمام طول عمر خود نیز با نقشه‌ها و کاراکتر‌ها و آپدیت‌های گوناگون توسط کمپانی Blizzard پشتیبانی شده است. این بازی در وبسایت Metacritic امتیاز ۹۱ را کسب کرده است.

 

بازی World Of Warcraft: Wrath Of The Lich King 


آخرین نسخه از بازی‌های World of Warcraft که در این لیست حضور دارد، بازی World Of Warcraft: Wrath Of The Lich King است هرچند که از سری بازی‌های Warcraft باز هم در این لیست عناوینی حضور خواهند داشت. این اکسپنشن دومین بسته‌ای بود که برای بازی World of Warcraft در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۰۸ منتشر شد و ۲٫۸ میلیون کپی تنها در روز انتشار خود فروش کرد. 


این اکسپنشن تمرکزش را روی شخصیت Arthas قرار داده است یک شاهزاده سابق که تبدیل به Lich King می‌شود. یک شخصیت محبوب میان طرفداران سری بازی‌های Warcraft که کسی از داستان‌های بعد از بازی Warcraft III که برای او اتفاق افتاده بود خبری نداشت. این اکسپنشن در حال حاضر امتیاز ۹۱ را در وبسایت Metacritic دارد.

 

بازی Warcraft III: Reign Of Chaos با امتیاز ۹۲


عنوان بعدی این لیست نیز یک بازی از سری بازی‌های Warcraft است. این‌بار سری به ریشه‌های این سری بازی در سبک استراتژی می‌زنیم و در جایگاه چهارم لیست ما یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های سبک RTS یعنی بازی Warcraft III: Reign Of Chaos جای می‌گیرد. با وجود آن که به تازگی یک بازسازی خیلی بد از این بازی منتشر شده است، نسخه اصلی بازی Warcraft III هنوز یک بازی کلاسیک و فوق‌العاده است.


این بازی است که بسیاری از بازیکنان را با سری بازی‌های Warcraft و جهان آن آشنا کرد و می‌توان گفت اگر این بازی وجود نداشت سری بازی‌های World of Warcraft هیچوقت منتشر یا موفق نمی‌شدند. بازی Warcraft III: Reign Of Chaos در حال حاضر دارای امتیاز ۹۲ در وبسایت metacritic است.

 

بازی Hearthstone: Heroes Of Warcraft 


آخرین عنوان این لیست که ارتباطی با سری بازی‌های Warcraft و جهان آن دارد، جدیدترین عنوانی است که توسط کمپانی Blizzard در این جهان منتشر شده است. بازی Hearthstone در تاریخ ۱۱ مارچ ۲۰۱۴ برای مک و ویندوز منتشر شد و موفقیتی عظیم برای کمپانی Blizzard با خود به همراه داشت. 


این بازی که علاوه بر موفقیت در فروش تحسین منتقدین را نیز جلب کرده بود، به علت سیستم مالی که داشت سود بسیار زیادی نیز با خود برای کمپانی Blizzard به همراه داشت. بعد از مدتی، در سال ۲۰۱۴، این بازی برای سیستم‌عامل‌های اندروید و IOS نیز منتشر شد و تا این زمان توانسته طرفداران بسیار زیادی نیز در صنعت esport برای خود به دست‌آورد. این بازی در حال حاضر دارای امتیاز ۹۳ در وبسایت Metacritic است. 

 

بازی Starcraft II: Wings Of Liberty با امتیاز ۹۳


در جایگاه دوم لیست ما عنوانی که بسیاری افراد منتظر انتشار آن بودند یعنی نسخه دوم بازی Starcraft قرار می‌گیرد. بازی Starcraft II: Wings Of Liberty در تاریخ ۲۷ جولای سال ۲۰۱۰ یعنی ۱۲ سال بعد از انتشار نسخه اصلی بازی Starcraft منتشر شد. کمپین بازی متمرکز بر نژاد Terran و دو اکسپنشن منتشر شده برای بازی متمرکز بر دو نژاد دیگر بازی بودند. 


بازی Starcraft II: Wings Of Liberty در ادامه دادن داستان بازی Starcraft و اضافه کردن محتوا به آن بسیار خوب عمل کرده است و همزمان نیز به شما حس آشنای بازی اصلی را القا می‌کند. بازی Starcraft II: Wings Of Liberty در حال حاضر در وبسایت Metacritic دارای امتیاز ۹۳ است. 

 

بازی Diablo با امتیاز ۹۴


برای آشنایی با عنوان اول لیست ما باید به تاریخ ۳۱ دسامبر ۱۹۹۶ برگردیم. زمانی که نسخه اصلی بازی Diablo بدون مشکلات DRM منتشر شده بود. ممکن است قضاوت افراد نسبت به این بازی توسط نوستالژی تحت تاثیر قرار گرفته باشد اما نوستالژی به تنهایی باعث نشده بازی Diablo بهترین بازی منتشر شده توسط کمپانی Blizzard باشد. 


این بازی شروع کننده یکی از سری بازی‌هایی بود که تا امروز چه از دیدگاه منتقدین، چه نظر طرفداران و چه از لحاظ میزان فروش یکی از موفق‌ترین بازی‌های کمپانی Blizzard است. این بازی در حال حاضر امتیاز ۹۴ را در وبسایت Metacritic دارد که امتیاز واقعا تاثیرگذاری محسوب می‌شود.

 

نظر شما در مورد بهترین بازی‌های کمپانی Blizzard چیست؟

برچسب ها: 10 برتر
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.