۱۰ بازی که اگر بازی Diablo III را دوست دارید باید امتحان کنید

۱۰ بازی که اگر بازی Diablo III را دوست دارید باید امتحان کنید

محمدرضا عابدی محمدرضا عابدی
4 ماه و 23 روز پیش

احتمالا بازی Diablo IV به زودی به بازار عرضه شود اما بازی‌های سبک ARPG فوق‌العاده ای وجود دارند که اگر یکی از دوست داران بازی Diablo III هستید، می‌توانید تا زمان انتشار بازی Diablo IV آن‌ها را امتحان کنید. 

 

اگر چندین سال گذشته را بی‌خبر از همه چیز گذرانده باشید (که برای گیمر‌ها جای سختی برای زندگی کردن محسوب می‌شود) خبر‌های خوبی برای شما داریم: شرکت Blizzard به تازگی خبر از DIablo IV داده و به نظر می‌رسد بازی بسیار خوبی نیز باشد اما یک خبر بد نیز داریم. بازی Diablo IV قرار نیست به این زودی‌ها منتشر شود… شاید انتشار آن دهه‌ها طول نکشد اما مدت زمان زیادی طول خواهد کشید تا عنوان چهارم از سری بازی‌های Diablo را بازی کنیم.

و این یعنی فعلا باید با بازی Diablo III خود را سرگرم کنید اما راه دیگر و بازی‌های جایگزینی برای بازی Diablo III نیز وجود دارد و بعضی از این بازی‌ها ذات بازی Diablo را حتی از خود آن بهتر به نمایش می‌گذارند. پس برای سرگرم کردن شما در حالی که منتظر انتشار بازی Diablo IV هستید (و دعا می‌کنید عمرتان به پایان این انتظار قد بدهد) ۱۰ عنوان انتخاب و در این لیست معرفی کرده‌ایم که اگر به بازی Diablo III یا در کل سری بازی‌های Diablo علاقه دارید می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید


بازی Diablo II

اگر بازی Diablo III را تا ریزترین جزئیات آن تجربه کرده‌اید و به دنبال بازی‌های Diablo بیشتری هستید (یا حداقل بازی‌هایی بسیار مشابه) که تجربه‌ای عالی ارائه دهند، می‌توانید به سراغ یک عنوان اندکی قدیمی‌تر به نام بازی Diablo II بروید. با تشکر از ماد‌هایی مثل Median XL می‌توانید بازی Diablo II را با ظاهری بسیار بهتر از آنچه در هنگام انتشار داشت تجربه کنید. از لحاظ گیم پلی نیز تنها می‌توان گفت تجربه بازی DIablo II با گذر زمان اگر بهتر نشده باشد، بدتر نشده است. حداقل برای بازی تک نفره. 

بازی Diablo II فرمول اصلی بازی اول Diablo را بهبود بخشید و چند ویژگی انقلابی نیز به آن اضافه کرد تا سریعا قالبی برای بهترین بازی نقش‌آفرینی ایزومتریک اکشن (aRPG) تولید کرده باشد. همچنین اتمسفر و موسیقی بازی Diablo II تا امروز به راحتی شایستگی آن را دارد که بی‌نظیر خوانده شود. 


 

بازی Titan Quest 

یکی از بازی‌هایی که در رقابت نزدیکی با بازی Diablo II بود، بازی Titan Quest است که در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. یکی از دلایل این رقابت نزدیک معرفی سیستم ترکیب دو کلاس بود که تمام جهان بازی‌های aRPG را به جنبش انداخت و تئوری‌هایی که در رابطه با ساخت بهترین کاراکتر وجود داشت را در هم شکست. اما به جز این نوآوری، بازی Titan Quest یک بازی استاندارد سبک Hack and slash dungeon crawler با جهانی باز بود. 

با این وجود، بازی Titan Quest همانند بازی Diablo II تا به امروز در مقابل محک گذر زمان سربلند بیرون آمده است. تا حدی که باعث شده توسعه‌دهندگان بازی به فکر یک نسخه ریمستر نیز باشند و این یعنی هیچ مشکلی در اجرای دوباره بازی Titan Quest و شروع یک ماجراجویی جهانی برای نابود کردن تعدادی Titan که در حال ایجاد مشکل هستند نخواهید داشت. 

 

11 پیچش داستانی شوکه‌کننده در بازی‌های ویدیویی

10 بازی علمی تخیلی با موضوع سفر در زمان که باید تجربه‌ کنید

بهترین بازی های سخت و استرس آور که باید تجربه کنید
 

بازی Grim Dawn

بازی Grim Dawn که توسط توسعه‌دهندگان بازی Titan Quest ساخته شده است، فرمول معروف ترکیب دو کلاس که در بازی قبلی توسعه‌دهندگانش به وجود آمده بود را ادامه داده است. این به معنای آن است که بازی Grim Dawn دقیقا به اندازه بازی Titan Quest انتخاب‌های متنوعی برای شما به همراه دارد اما فضای اسطوره‌ای بازی قبلی را با فضایی فانتزی، قرون وسطی‌ای و تاریک تعویض کرده است. 

به همین علت می‌توان گفت حس بازی از لحاظ اتمسفر شباهت بسیار بیشتری به بازی Diablo III دارد هرچند که به نظر بالغ‌تر و خشن‌تر باشد. گیم‌پلی بازی نیز برای افرادی که به مبارزات سریع سری بازی Diablo عادت داشته باشند اندکی کند است اما تقریبا همان hack and slash looter است که همه عاشق آن هستیم. 


 

بازی Last Epoch

یکی از عناوین این لیست که به نسبت جدید‌تر است، بازی Last Epoch است. این بازی فروتن اما پر جزئیات در سبک aRPG ایندی و با فضایی مشابه بازی Diablo به بازار عرضه شد. همچنین بازی Last Epoch سیستم کلاسی داینامیکی مشابه بازی Grim Dawn یا بازی Titan Quest به شما ارائه می‌دهد که در آن کلاس اولیه می‌تواند به چیزی بسیار کاربردی‌تر و قوی‌تر تبدیل شود. 

بازی Last Epoch با داشتن گوی‌های کروی جان و مانا (Mana) که توسط سری بازی Diablo به محبوبیت رسیدند، جهانی آشنا را تولید می‌کند. این بازی سبک aRPG با فضای فانتزی تاریک هنوز در مرحله دسترسی اولیه (Early Access) قرار دارد اما قیمت آن به قدری به صرفه است که هرکسی می‌خواهد شانسی به این بازی بدهد را ناامید نکند. 


 

بازی Torchlight

چه بازی اول TorchLight باشد و چه بازی دوم، می‌توانید آن را به عنوان یکی از پیشنهادات ما در این لیست در نظر بگیرید. بعضی از اعضای تیم توسعه برای هر دو بازی جزو توسعه‌دهندگان اصلی نسخه دوم بازی Diablo بودند. حتی امکان دارد که اگر طرفدار قدیمی سری بازی‌های Diablo باشید، موسیقی بازی Torchlight برای شما بسیار آشنا به نظر برسد.

به هر حال آنچه بازی Torchlight را از دیگر بازی‌ها متمایز می کند گرافیک کارتونی و فضای استیم پانک آن است. کلاس‌ها به قدری گزینه‌های متفاوتی در اختیار شما قرار می‌ٔدهند که بازی به راحتی قابلیت چندین بار بازی شدن را دارد بدون آن که تکراری شود و در همین راستا، توسعه دهندگان تا جای ممکن تلاش کرده‌اند آیتم‌های جذاب با قابلیت‌های هیجان انگیز متعددی برای یافتن از دشمنانی که شکست می‌دهید در بازی قرار دهند. 


 

بازی Wolcen: Lords Of Mayhem

یکی از بزرگترین نقاطی که نارضایتی بازیکنان را به همراه داشت، گرافیک کارتونی بازی Diablo III بود که در کنار شخصی‌سازی قابلیت‌هایی آرکید مانند باعث شده بود بازی Diablo III بسیار سطحی‌تر از بازی‌های نسل قبلی خود به نظر برسد. حال اگر فضایی مشابه اتمسفر بازی Diablo II را بدون انتخاب‌های سؤال برانگیز آن در حیطه گرافیک به وجود بیاورید بازی WOLCEN: LORDS OF MAYHEM احتمالا نتیجه‌ای نزدیک به آن‌چه در ذهن دارید خواهد بود.

این بازی ساخت یک تیم توسعه کوچک است اما کاملا قابل بازی کردن و بسیار سرگرم‌کننده است. بازی Wolcen شامل نبرد‌هایی پرهیجان با شخصیت‌ها و دشمنانی پر از جزئیات گوناگون است و همچنین اتمسفر و طراحی بسیار تاریک‌تر از بازی Diablo III را نیز به نمایش می‌گذارد. این بازی از تاریخ بهمن ۱۳۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) به صورت رسمی از حالت دسترسی اولیه خارج و برای ویندوز منتشر شد. 


 

بازی Book Of Demons

اگر یک بازی به سبک هک اند اسلش aRPG می‌خواهید که به همراه خود چیزهایی جدید و هیجان انگیز به همراه داشته باشد، بازی Book of Demons احتمالا نیاز شما برای یک بازی خاص با عناصر خلاقانه را برطرف کند. این بازی ترکیبی بین یک بازی دوئل کارتی و یک دانجن کراولر (Dungeon Crawler) سبک aRPG است. ترکیبی که در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد اما بازی Book of Demons به طریقی ویژه توانسته آن‌ها را به خوبی کنار هم قرار دهد. 

۱۰ بازی که اگر بازی Diablo III را دوست دارید باید امتحان کنید

آنچه به عنوان نتیجه دریافت می‌کنید نگاهی جدید به فرمول بازی‌های Diablo است که به جای جمع کردن لوت از دشمنان، کارت‌ جمع می‌کنید و دست خود را قوی‌تر می‌کنید. تنها گیم‌پلی بازی نیست که متفاوت و خاص است بلکه ظاهر و گرافیک آن نیز بی‌همتاست. بازی Book of Demons از ظاهری مشابه کتاب داستان‌های کاغذی استفاده می‌کند که بدون کاستن از فضای سنگین بازی به آن جذابیت ویژه‌ای می‌دهد. یک بازی کامل و متفاوت که قیمتی به نسبت ارزان نیز دارد. 

بازی The Incredible Adventures of Van Helsing

بازی The Incredible Adventures of Van Helsing عناصر منحصر به فردی به فرمول همیشگی سبک aRPG اضافه می‌کند و این کار را با انتخاب یک بازه زمانی انجام می‌دهد. به جای انتخاب فضای فانتزی به همراه قرون وسطی این بازی در دوره‌ ویکتوریایی اتفاق می‌افتد. جایی که (همانطور که از اسم بازی می‌توانید حدس بزنید) به عنوان شکارچی خون‌آشام معروف یعنی Van Helsing در دوران جوانی او بازی خواهید کرد.

از آنجایی که بازی بر اساس رمان معروف برام استوکر یعنی دراکولا نوشته شده است، دشمن اصلی بازی نیز به جای یک شیطان بزرگ و خبیث، یک خون‌آشام بزرگ و خبیث است. با وجود کمبود انتخاب میان شخصیت یا کلاس در بازی (فقط می‌توانید به عنوان ون هلسینگ بازی کنید)، گیم‌پلی بازی همچنان انتخاب‌های متعددی به شما ارائه می‌دهد که به همراه درجه سختی‌های گوناگون باعث می‌شود این بازی ارزش چندین بار بازی کردن را داشته باشد. حتی به خاطر فضای منحصر به فردش هم که شده، بازی The Incredible Adventures of Van Helsing ارزش امتحان کردن را دارد. 

بازی Sacred 

در ظاهر بازی Sacred صرفا یک کلون از بازی Diablo است اما اگر آن را بازی کنید سریعا متوجه می‌شوید که بسیار بیشتر از بازی Diablo، یک بازی با سبکی فانتزی است و به جز این مورد، بازی Sacred یکی از سری بازی‌هایی است که در سایه غول بزرگ سبک aRPG ساخت کمپانی Blizzard قرار گرفته است و از زمان انتشار تا این لحظه سه عنوان اصلی به همراه تعداد زیادی بسته اکسپنشن منتشر کرده است.

اما بازی اصلی که پیشنهاد می‌کنیم آن را امتحان کنید بازی اول این سری است زیرا عناوین بعدی این مجموعه، نوآوری‌های کمتری به همراه داشته‌اند. اولین بازی Sacred تا حدودی جلوتر از زمان خود بود و شامل جهانی باز به صورت سندباکس بود که کاوش و جست و جو را به نسبت بازی‌های دیگر سبک aRPG یا دانجن کراولر با جایزه دادن به بازیکنان تشویق می‌کرد. اگر با گرافیک بازی مشکلی ندارید این بازی قطعا ارزش امتحان کردن را دارد اما اگر نمی‌توانید گرافیک آن را تحمل کنید می‌توانید به یکی از عناوین بعدی این سری شانسی بدهید. 


 

بازی Path of Exile

در آخر (اما قطعا با اهمیت خیلی بالا) نزدیک ترین بازی به وارث اصلی بازی Diablo II را داریم. بازی Path of Exile توسط افراد زیادی به عنوان وارث معنوی دو بازی اول سری Diablo معرفی شده است و این عنوان را حتی بیشتر از بازی Diablo III به خود نسبت داده است. یک بازی آنلاین سبک aRPG رایگان که نقطه قوت اصلی آن قابلیت شخصی سازی نحوه بازی کردن هر بازیکن به سلیقه خودش است. 

تمام این موارد به لطف چندین لایه عناصر گیم‌پلی است که در درخت توانایی (Skill tree) با قابلیت اتصال و اضافه و کم کردن موارد مختلف، الماس‌های توانایی (Skill Gems) و جایگاه‌های طراحی شده در armor بازی پیاده‌سازی شده است. تمام این موارد دست به دست هم داده‌اند تا عمیق‌ترین سیستم طراحی شخصیت سبک aRPG را تولید کنند. البته به شما این هشدار را هم می‌دهیم که یادگیری تمام مکانیک‌های بازی مدت خوبی طول خواهد کشید و سختی به خصوص خود را دارد و اگر قبلا بازی Diablo II را امتحان نکرده باشید احتمالا در نگاه اول تعدد انتخاب‌ها و عناصر مختلف بازی ترسناک به نظر برسد.

برچسب ها: Diablo IV, 10 برتر
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.