بازی Cyberpunk 2 محیطی به شدت دیستوپیایی خواهد داشت

بازی Cyberpunk 2 محیطی به شدت دیستوپیایی خواهد داشت

محمد مسعودی محمد مسعودی
22 روز پیش

بازی Cyberpunk 2077 (و به خصوص بسته گسترش دهنده Phantom Liberty)، به شکلی موثر موفق شد که جانی دیگر به دنیای سایبرپانکی ببخشد، اما برخی معتقدند که استودیو CD Projekt RED به طور کامل عمق موضوعی و تفاوت‌های ظریف ژانر سایبرپانک را که پتانسیل کاوش بسیار غنی‌تری را دارد، بررسی نکرده است. 

اعضای تیم سازنده‌ بازی هم در واقع تا حدودی با این نظر موافق هستند. آن‌ها می‌گویند که می‌خواهند با دنباله بازی Cyberpunk 2077، که در حال حاضر در شاخه تازه تاسیس آمریکای شمالی استودیو CD Projekt RED در مرحله پیش تولید اولیه است، پیشرفت‌های قابل توجهی را در این زمینه ایجاد کنند. 

در یکی از قسمت‌های اخیر پادکست AnsewrRed استودیو CD Projekt RED، پاول ساسکو (Paweł Sasko)، کارگردان بازی، به این موضوع اشاره کرد که بازی Cyberpunk 2077 به اندازه کافی با توضیحات اجتماعی‌اش، خیلی جسورانه عمل نکرد. او تاکید کرد که چگونه بازی می‌تواند به شکلی عمیق‌تر به موضوعاتی مانند «بحران بی‌خانمان‌ها» بپردازد و بازی اصلی پتانسیل بالایی برای مضامین اجتماعی‌تر و تاثیرگذارتری داشت. 

 

او گفت :«مثلا در بعضی جاها، به اندازه کافی جسورانه عمل نکردیم. برای مثال، بیایید به موضوع بحران بی‌خانمان‌ها در بازی بپردازیم. وقتی به این موضوع نگاه می‌کنیم، فکر می‌کنیم که خیلی در این موضوع وارد شدیم و یک پاد آرمان‌ شهر (دیستوپیا) را خلق کرده‌ایم، اما در حقیقت، ما فقط دیدی سطحی به این موضوع را ارائه دادیم.»

دن هرنبرگ (Dan Hernberg)، تهیه کننده اجرایی پروژه Orion (که همان دنباله بازی Cyberpunk 2077 است)، به این موضوع اشاره کرد که چگونه یک محیط سایبرپانکی به استودیو CD Projekt RED اجازه می‌دهد تا با دنیای واقعی تشابهاتی داشته باشد و چگونه بازی Cyberpunk بعدی به کاوش در آن مضامین، اما با روشی خشن‌تر، ادامه خواهد داد. 

او گفت :«من فکر میکنم که نکته بسیار جالب در مورد سری بازی Cyberpunk و آینده دیستوپیایی، این است که ارتباطات زیادی با دنیای امروزی ما دارد. کمپانی‌ها بزرگ، افراد که در حاشیه هستند و از منابع بهره‌برداری می‌کنند، شکاف ثروت و چیزهای دیگر را می‌توان برای مثال عنوان کرد. من بر این عقیده‌ام که بازی Cyberpunk 2077 به ما این امکان را داد که این داستان‌ها را با تمرکز بر روابط و انسانیت، حتی در یک دنیای شکسته، بازگو کنیم. از چنین راهی ما می‌توانیم مسائل این چنینی و مهم اجتماعی را برجسته و نقد کنیم.»

هرنبرگ در ادامه گفت :«من فکر می‌کنم که سری بازی Cyberpunk برای من محیطی است که این موضوعات را به روشی بسیار دردآور کاوش می‌کند. من عاشق دنیایی که ساخته‌ایم هستم و هدف ما از پروژه Orion این است که به شکلی عمیق‌تر به این مسائل بپردازیم. ما می‌خواهیم مدام بپرسیم که وضعیت جهان امروز به چه شکل است و در آینده ممکن است چگونه باشد؟»

در اکتبر سال میلادی گذشته، استودیو CD Projekt RED اعلام کرده بود که دنباله بازی Cyberpunk 2077 در مرحله طراحی مفهومی قرار دارد. در حال حاضر، پروژه بزرگ بعدی که این استودیو شدیدا روی آن متمرکز شده، بازی The Witcher 4 است که قرار است طبق گزارشات، به زودی وارد مرحله تولید کامل شود.
 

برچسب ها: Cyberpunk, Cyberpunk 2077, Cyberpunk: Phantom Liberty, Cyberpunk 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.