بازی Deathloop خشونت زیادی خواهد داشت

بازی Deathloop خشونت زیادی خواهد داشت

محمد مهدی مبارکی محمد مهدی مبارکی
1 سال و 6 ماه و 9 روز پیش

بازی Deathloop جدیدترین ساخته استودیو Arkane است. استودیویی که در کارنامه کاری‌اش، آثار موفقی مانند مجموعه بازی Dishonored را دارد. یکی از علت‌هایی که باعث موفقیت این مجموعه شد، المان‌هایی بود که استودیو Arkane برای اولین بار به تصویر کشید. از گیم‌پلی گرفته تا روش انجام مراحل در بازی Dishonored تازه و جدید به نظر می‌رسد. حال پس از گذشت چند سال از عرضه بازی Dishonored 2، استودیو آرکین تصمیم به انتشار اثر دیگری با نام بازی Deathloop گرفته است.

 

همانطور که از اسم بازی مشخص است، شما در یک لوپ (فرایند تکراری) از قتل قرار خواهید گرفت. هدفی برایتان مشخص می‌شود و باید با توجه به چالش‌هایی که در ابتدا پیش پایتان گذاشته شده، به هدف موردنظر دست پیدا کنید. تنها کافی‌ست یک خطا از شما سر بزند تا همه چیز به نقطه صفر برگردد. در چنین آثاری محیط و گیم پلی نقش اساسی را ایفا می‌کنند؛ زیرا هر لحظه ممکن است کاربر از بازی خسته شود. دو المانی که استودیو Arkane به خوبی نسبت به آن‌ها آگاه است و تسلط کافی رویشان دارد.

 

بازی Deathloop خشونت زیادی خواهد داشت

 

به تازگی سازمان ESRB که وظیفه سنجش بازی‌ها و مشخص کردن گروه‌هایی که با توجه به سن‌شان می‌توانند بازی را انجام دهند و یا فیلم/سریالی را تماشا کنند، بازی Deathloop‌ را زیر ذره بین قرار داده و به بازی رده بندی سنی M‌ داده است. این رده بندی سنی طبق گفته‌های سازمان ESRB به آثاری تعلق می‌گیرد که درگیری‌های زیادی در طول مراحل دارند، گلوله تفنگ‌ها به صورت مداوم شلیک می‌شوند، اتفاقات دردناکی در طول مراحل شکل می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به فریاد یا پخش شدن خون اشاره کرد. این عوامل باعث می‌شود که بازی رده بندی سنی M که متعلق به افراد بزرگسال است را دریافت کند. موضوعاتی که به طور وضوح در نمایش‌های بازی به چشم می‌آیند.

 

بازی Deathloop جزو انحصاری‌های زمانی کنسول پلی استیشن 5 به حساب می‌آید که پس از گذشت یک سال از عرضه روی کنسول مورد نظر، روی دیگر پلتفرم‌ها نیز دردسترس قرار خواهد گرفت. البته بازی در کنار کنسول پلی استیشن 5 برای رایانه شخصی نیز منتشر خواهد شد. در انتها شایان ذکر است که بازی Deathloop سرانجام قرار است بعد از چند بار تاخیر، در تاریخ 14 سپتامبر 2021 میلادی (23 شهریور 1400) راهی کنسول پلی استیشن 5 و رایانه شخصی شود.

 

برچسب ها: Deathloop
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.