تولید نینتندو سوییچ افزایش خواهد یافت

تولید نینتندو سوییچ افزایش خواهد یافت

آرین صفری آرین صفری
1 سال و 4 ماه و 22 روز پیش

طبق گزارشی که توسط سایت Bloomberg ارائه شده است، به‌نظر می‌رسد که نینتندو قصد دارد تولید کنسول نینتندو سوییچ را برای سال مالی جاری افزایش دهد. دلیل اصلی این حرکت، که در این مرحله از عمر نینتندو سوییچ تقریبا غیرمنتظره است (نینتندو سوییچ در مارس ۲۰۱۷ عرضه شد)،  این است که نینتندو معتقد است اکنون که کمبود تراشه کم و بیش به پایان رسیده است و حالا می‌تواند با برآورده کردن تقاضا، کنسول‌های بیشتری را بفروشد.

با این حال، این فرض توسط پیش بینی‌های تحلیلگران به چالش کشیده می‌شود. به عنوان مثال، کنجی فوکویاما (Kenji Fukuyama)، مدیر تحقیقات سهام در شرکت UBS Securities، در بیانیه ای گفت:« فروش در فصل تعطیلات اخیر، حتی با بهبود عرضه قطعات، چندان قوی نبوده است. مردم به زودی شروع به گمانه زنی در مورد سخت افزار نسل بعدی نینتندو خواهند کرد و احتمالا از خرید سیستم قدیمی خودداری می کنند. کاهش سرعت فروش سوییچ اجتناب ناپذیر است.»

 

 

از لحاظ تاریخی، فروش کنسول‌های نینتندو عمدتا توسط بزرگ‌ترین بازی‌های انحصاری این شرکت انجام می‌شود. بازی Fire Emblem Engage به‌تازگی منتشر شده است، اما یکی از آن IP های اصلی این شرکت نیست. تنها موفقیت مطمئن این شرکت در سال جاری بازی Legend of Zelda: Tears of Kingdom است که قطعا می‌تواند فروش نینتندو سوییچ را در تاریخ ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) افزایش دهد، به خصوص اگر طبق شایعات اخیر، نینتندو کنسول ویژه‌ای را برای این بازی منتشر کند.

 

 

با این حال، اصلی‌ترین مهره نینتندو می‌تواند بازی Metroid Prime 4 نیز باشد. طرفداران نینتندو سوییچ مدت زیادی منتظر این بازی بودند که در ابتدا در رویداد E3 2017 معرفی شد. در آن زمان، نینتندو قصد داشت توسعه آن را به استودیو Bandai Namco بسپارد،  اما این پروژه در اوایل سال ۲۰۱۹ به توسعه دهندگان همیشگی این مجموعه، یعنی استودیو Retro Studios سپرده شد. گرچه اطلاعات زیادی از بازی در دسترس نیست، اما لیست استخدامی این استودیو در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که بازی  تمرکز فزایندهای بر صحنه‌های احساسی و خلاقانه خواهد داشت. بدون شک اگر نینتندو هر دو بازی Legend of Zelda: Tears of Kingdom و بازی Metroid Prime 4 را در یک سال منتشر کند، فروش کنسول نینتندو سوییچ می‌تواند تخمین‌های تحلیل‌گران را به چالش بکشد.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه این شرکت ژاپنی همچنان روی تولید سوییچ در سال ۲۰۲۳ تمرکز دارد، احتمالا جانشین نینتندو سوییچ برای عرضه در سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی شود.

برچسب ها: نینتندو, نینتندو سوییچ
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.