شایعه: توسعه بازی برای نینتندو سوییچ ۲ آغاز شده‌است

شایعه: توسعه بازی برای نینتندو سوییچ ۲ آغاز شده‌است

ایلیا امینی ایلیا امینی
2 ماه و 21 روز پیش

براساس آخرین نظرسنجی انجام شده، 8 درصد از استودیوهای بازیسازی کار روی توسعه عناوین برای نینتندو سوییچ ۲ را آغاز کرده‌اند، و 32 درصد از بازیسازان بیان کردند که نینتندو سوییچ ۲ محبوب‌ترین پلتفرم آن‌ها برای توسعه بازی‌های ویدیویی است.

 

برای مدت زمانی طولانی شایعات و اخبار فاش شده گواهی‌بر این موضوع هستند که رونمایی از جدیدترین کنسول شرکت نینتندو یعنی نینتندو سوییچ ۲ بسیار نزدیک است و طبق گزارشات این محصول برای عرضه در نیمه دوم سال 2024 برنامه ریزی شده است.  هم‌زمان با ورود کنسول نخست این شرکت یعنی نینتندو سوییچ به سال هشتم عرضه‌اش، نینتندو خود را برای نسخه بعدی و جاه‌طلبانه‌تر این ایده خلاقانه و کنسول محبوب آماده می‌کند. براساس نظر سنجی صورت گرفته توسط وب‌سایت GDC به‌نظر می‌رسد که شرکت‌ها و استودیوهای بازیسازی متعددی توانسته‌اند تا به نسخه مخصوص توسعه کنسول نینتندو سوییچ ۲ دسترسی پیدا کرده و مراحل ساخت عناوین خود را برای این کنسول آغاز کنند.

 

در این نظرسنجی که بیش از سه هزار بازیساز و توسعه‌‌دهنده صنعت بازی‌های ویدیویی در آن شرکت کردند، در سوالی مطرح شده است که بازیسازان در اوایل سال 2024 بیش از هرچیز مشغول کنکاش و فعالیت روی چه پلتفرم و یا کنسولی هستند و هشت درصد از پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که کنسول نینتندو سوییچ ۲ توانسته است به پلتفرم مورد توجه و متمرکز آنان تبدیل شود. اگرچه که هنوز هیچ رونمایی و خبر رسمی از شرکت نینتندو برای معرفی و یا درنظر داشتن کنسول بعدی این شرکت که به احتمال فراوان قرار است نینتندو سوییچ ۲ باشد در دسترس نیست، اما باتوجه به توافقات عدم افشا اخبار محرمانه (NDA) میان استودیوهای بازیسازی و شرکت‌ها، طبیعی است که تا به این لحظه هیچ بازیسازی نتوانسته است به‌صورت شفاف در رابطه با  نینتندو سوییچ ۲ صحبت کند.

 

اما شاید جالب‌ترین نکته نظرسنجی انجام گرفته را بتوان میزان محبوبیت کنسول معرفی نشده نینتندو سوییچ ۲ دانست، به‌صورتی که این کنسول بعد از کامپیوتر‌های شخصی و پلی استیشن 5 با 32 درصد از آرا توانسته است به محبوب‌ترین پلتفرم و کنسول بازیسازان برای توسعه عناوین خود تبدیل شود.

برچسب ها: نینتندو سوییچ ۲, نینتندو سوییچ, Nintendo Switch
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.