راهنمای بازی Returnal: راه های پیدا کردن جان اضافه

راهنمای بازی Returnal: راه های پیدا کردن جان اضافه

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 4 ماه و 9 روز پیش

یکی از مشکلات اصلی بازیکنان با بازی Returnal و دیگر بازی‌های سبک روگ لایک، اثر تقریبا دائمی اتمام خط سلامت و مرگ در این بازی‌هاست که بازیکن را از هر نقطه‌ای در بازی به نقطه اول باز می‌گرداند. طرفداران این سبک همیشه راه‌هایی برای بالا بردن شانس زنده ماندن در این بازی‌ها پیدا می‌کنند و بازی Returnal هم از این قاعده مستثنی نیست. در واقع این بازی نه تنها یک راه، بلکه چندین راه برای زنده ماندن به بازیکن ارائه می‌کند و در دنیای بی رحم سیاره Atropos کفه ترازو را اندکی به سمت بازیکن سنگین می‌کند.

 

البته راه اصلی کسب تجربه و پیشرفت در این بازی هم مردن است. با این وجود نقاط بسیار حساسی در بازی وجود دارند که بازیکنان در آخرین لحظه کلیدی مبارزه، خط سلامتی خود را خالی می‌بینند و شانس مجددی برای ادامه مبارزه پیدا نمی‌کنند. برای یافتن این شانس مجدد، باید برخی از Artifact ها، انگل‌ها (Parasite) و دستگاه‌های بازسازی بیگانه را پیدا کنید که پس از مرگ سلین (Selene) او را دوباره به زندگی بازمی‌گردانند.

 

آیتم‌های داخل خانه

 

کاربردی‌ترین آرتیفکت موجود که یک جان اضافه به سلین می‌دهد، مجسمه فضانورد است. این مجسمه، بازیکن را دقیقا در همان نقطه مرگ و با خط سلامت کامل به زندگی باز می‌گرداند. این مجسمه را می‌توان برای اولین بار در مراحل داخل خانه پیدا کرد و پس از آن در نقاط مختلف دنیای بازی پیدا می‌شود.

 

دومین آیتمی که بازیکن را در نقطه مرگ به زندگی بازمی‌گرداند، ساعت بچه گانه است. این ساعت نسخه ضعیف‌تر مجسمه فضانورد محسوب می‌شود و پس از زنده کردن مجدد سلین، خط سلامتی او را به میزان کمی بازیابی می‌کند. این ساعت هم مانند مجسمه برای اولین بار در مراحل داخل خانه و پس از آن در نقاط مختلف دنیای بازی یافت می‌شود. لازم به ذکر است که دو آیتم بالا را می‌توان با هم ترکیب کرد و به صورت همزمان از آن‌ها استفاده کرد و تعداد جان‌های اضافه سلین را افزایش داد.

 

آیتم‌های سیاره Atropos

انگل‌ها یکی دیگر از راه‌های یافتن شانس دوباره برای مبارزه هستند. این انگل‌ها به بازیکن یک جان اضافه اهدا می‌کنند و پس از مرگ سلین، از او جدا می‌شوند. این جدا شدن به قیمت از بین رفتن بخش بزرگی از خط سلامتی سلین است و انتخاب ایده آلی برای ادامه بازی نیست. مخصوصا با خط سلامتی بسیار اندکی که برای بازیکن باقی می‌گذارد.

 

راهکار جایگزین استفاده از انگل‌ها، ماشین‌های بازسازی بیگانه‌ها هستند. این دستگاه با استفاده از اتر (Ether)، بازیکن را به همان شکلی که آن‌ها را فعال می‌کند ذخیره می‌کنند و پس از مرگ در همان نقطه‌ای که از آن دستگاه استفاده شده بازسازی می‌کند (بازیکن در محل مرگ به زندگی بازنمی‌گردد). با بازگشت به این دستگاه‌ها تمام آیتم‌هایی که پس از استفاده از دستگاه بازسازی کسب کرده‌اید هم از دست خواهد رفت. البته استفاده از این دستگاه‌های بازسازی محدودیت‌هایی هم دارد. با از استفاده از یکی از دستگاه‌های بازسازی، تنها در صورتی پس از مرگ به آن دستگاه بازگردانده می‌شوید که در همان منطقه‌ای مرده باشید که دستگاه در آن قرار دارد. برای مثال، اگر از یک دستگاه بازسازی در منطقه Overgrown Ruins استفاده کنید، اما در منطقه Crimson Wastes جان خود را از دست دهید، دیگر خبری از بازسازی سلین و شانس مجدد ادامه بازی نخواهد بود.

 

بهترین نقطه برای استفاده از دستگاه‌های بازسازی، پیش از شروع مراحل باس و مبارزات بزرگ بازی است که شانس از دست دادن جان در آن‌ها بالاست. این عمل شانس دوباره‌ای به بازیکن می‌دهد تا دوباره این مبارزات را با همان سلاح‌ و آیتم‌ها آغاز کند.

 

در مجموع بهترین راه یافتن جان اضافه، استفاده کردن از مجسمه‌های فضانورد و ساعت کودکانه است که هیچ تاثیر منفی‌ای روی عملکرد بازیکن و دیگر آیتم‌ها نمی‌گذارند و در تمامی نقاط بازی قابل استفاده هستند. با استفاده از این آیتم‌ها و افزایش خط سلامتی تا جای ممکن، بازیکنان شانس بسیار بهتری برای پیروزی در مبارزات طاقت فرسای بازی Returnal و اتمام این بازی خواهند داشت.

 

نظرات، پیشنهادات و راهنمایی‌هایی خود را درباره بازی Returnal در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: Returnal, بازی PS5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.