اطلاعاتی از سیستم عامل استیم دک لو رفت

اطلاعاتی از سیستم عامل استیم دک لو رفت

آرمان دانه واش آرمان دانه واش
2 سال و 8 ماه و 3 روز پیش

سیستم‌ عامل SteamOS 3، آخرین نسخه از سیستم‌ عامل شرکت Valve که بر پایه لینوکس است، اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است. این سیستم‌ عامل روی تمام دستگاه‌های استیم دک نصب خواهد شد، اما در همین حین می‌تواند توجه کاربران ویندوزی‌ای را جلب کند که از پلتفرم استیم روی رایانه یا باقی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند، چرا که شرکت Valve قصد دارد در آینده از رابط کاربری استیم دک برای جایگزینی حالت Big Picture Mode قدیمی استیم روی رایانه شخصی استفاده کند.

 

شرکت Valve برای روان کردن رابطه کاربری این سیستم عامل به خصوص روی یک دستگاه همراه، تغییراتی را روی آن اعمال کرده است، و بخشی از این تغییرات باعث بهتر شدن تجربه بخش کنترلر-محور پلتفرم استیم روی رایانه شخصی خواهند شد.

 

پاول دیوندیک (Pavel Djundik)، خالق سایت SteamDB، چند تصویراز رابطه کاربری جدید این دستگاه منتشر کرد که از سیستم ‌عامل لو رفته آن گرفته شده‌اند. همان‌طور که دیوندیک اشاره می‌کند، طراحی این سیستم ‌عامل به ظاهر لایبرری یا ویترین بازی فعلی استیم شباهت دارد، البته که تغییرات کوچکی در چیدمان آن اعمال شده‌اند.

 

مطالب مرتبط:

برخی از ویژگی های کاربردی کنسول استیم دک مشخص شدند

بررسی نقاط قوت و ضعف استیم دک

 

اطلاعاتی از سیستم عامل استیم دک لو رفت

 

دیوندیک در ادامه گفت که فروشگاه این سیستم ‌عامل در حال حاضر قابل دسترسی نیست، که با توجه به این‌که هنوز توسعه آن به طور کامل به اتمام نرسیده است منطقی به نظر می‌رسد. او همچنین فاش کرد که برخی از کاربران از همین الان در حال اجرا کردن این نسخه از SteamOS روی دستگاه‌های همراه دیگری هستند که بر پایه کامپیوتر تولید شده‌اند.

 

انتشار دستگاه استیم دک از ماه دسامبر آغاز خواهد شد، اما بسیاری از کاربران این دستگاه را تا سه‌ماهه دوم سال 2022 دریافت نخواهند کرد. هنوز مشخص نیست که این رابطه کاربری به پلتفرم استیم در کامپیوتر هم راه پیدا خواهد کرد یا خیر.

برچسب ها: Steam Deck, استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.