هشت بازی ناامید کننده سال 2021

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 2 ماه و 5 روز پیش

در سال 2021 بازی‌های بزرگ و با کیفیت زیادی منتشر شدند و رقابت برای کسب عنوان برترین بازی سال مانند سال‌های قبل جذاب و نزدیک بود. البته برترین بازی هر سال برای بازیکنان مختلف، متفاوت است. هر کس با توجه به سلیقه و علایق خود بهترین بازی سال را انتخاب می‌کند و هیچ معیار ثابتی در این زمینه وجود ندارد. اما برخلاف بهترین بازی سال، بدترین بازی سال را می‌توان با معیارهای ثابت و کلی سنجید که مطمئنا هیچ بازیکنی توان لذت بردن از آن‌ها را نخواهد داشت. بازی‌هایی که با مشکلات فراوان‌شان جلوی لذت بردن بازیکن از معدود نکات مثبت خود را می‌گیرند و تجربه تلخی به بازیکن ارائه می‌دهند. در ادامه این مطلب به هشت بازی ناامید کننده سال 2021 اشاره می‌کنیم.

 

بازی Battlefield 2042

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

با وجود این‌که نمایش‌های اولیه بازی Battlefield 2042 بسیار امیدوار کننده بودند، این بازی یک عقب‌گرد بسیار بزرگ نسبت به عناوین قبلی مجموعه محسوب می‌شود. باگ‌های فراوانی که تجربه این بازی را تقریبا غیرممکن می‌کردند، تنها بخشی از مشکلات این بازی محسوب می‌شوند. بازی Battlefield 2042 مشخصا یک عنوان نیمه‌کاره است که به زمان بیشتری برای توسعه نیاز داشته و باید حداقل با تاخیر چند ماهه مواجه می‌شد. تعداد بسیار کم سلاح‌ها، تخریب پذیری بسیار کم محیط، از آن‌جا که این بازی یک عنوان تماما آنلاین و چند نفره است، هماهنگی بازیکنان برای پیروزی بسیار مهم و حیاتیست، اما استودیو DICE حتی قابلیت چت صوتی را هم در بازی فعال نکرده است! اگرچه وضعیت این بازی‌ ‌اندکی نسبت به روزهای اولیه بهتر شده، اما هنوز زمان زیادی تا رسیدن به سطحی که از یک بازی Battlefield انتظار می‌رود باقی مانده است.

 

بازی DOOM 3 VR Edition

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

اگر بازی DOOM 3 VR Edition با همین شکل و شمایل دوباره برای پلتفرم دیگری منتشر می‌شد، ایراد بزرگی به آن وارد نبود. اما این بازی دقیقا همان عنوانی است که در ابتدا برای ماوس و کیبورد توسعه داده شده بود و هیچ تغییری برای تبدیل شدن به یک بازی واقعیت مجازی نکرده است. این بازی یکی از بدترین عناوین ممکن برای تجربه روی هدست PSVR محسوب می‌شود و بسیار بعید است که بدون احساس تهوع بتوانید بیشتر از یک ساعت به صورت مداوم آن را تجربه کنید.

 

بازی Nerf: Legends

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

همان‌طور که از نام بازی پیداست، در این عنوان با اسلحه کمپانی اسباب بازی Nerf سر و کار خواهید داشت. مشخصا چنین عنوانی نمی‌تواند یک تجربه سینمایی و بزرگ مانند بازی Call of Duty ارائه کند، اما بازی Nerf: Legends حتی در حد یک عنوان تبلیغاتی هم بسیار ضعیف عمل کرده است. مراحل تک‌نفره این بازی به شدت خسته کننده هستند و تنها شامل تیراندازی به دشمنان کند ذهن (و کم تنوع) و حل کردن پازل‌های تکراری و خسته کننده می‌شوند. البته بخش چند نفره این بازی هم چندان تفاوتی با بخش تک‌نفره آن ندارد و حتی اگر موفق به پیدا کردن یک بازی آنلاین در سرورهای این عنوان شوید، لذتی از آن نخواهید برد.

 

مطالب مرتبط:

معرفی بهترین بازی‌های مستقل با گرافیکی بی‌نظیر 

معرفی عجیب ترین بازی های ترسناک 

10 ریمیک و ریمستر که اصلا نباید سراغ‌شان بروید 


بازی Balan Wonderworld 

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

این بازی را می‌توان تلاش شدیدا ناموفق کمپانی Square Enix برای ساخت یک کپی از بازی Super Mario Odyssey دانست. این بازی به شکل احمقانه‌ای تلاش می‌کند تا با لباس‌های گوناگون که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند پازل‌های جدیدی خلق کند. نه‌تنها کوچکترین جذابیت و خلاقیتی در طراحی این لباس‌ها دیده نمی‌شود، بلکه طراحی مراحل به شکلی است که مدت کوتاهی بعد از پیدا کردن یک لباس خاص، دیگر هیچ نیازی به آن نخواهید داشت. شاید ظاهر این بازی به عناوین مخصوص کودکان شبیه باشد، اما مطمئن باشید که هیچ کودکی از این عنوان لذت نمی‌برد و قطعا حس خواهد کرد که با خرید این بازی به شعورش توهین شده.

 

بازی Werewolf: The Apocalypse

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

شاید در نگاه اول این بازی جذاب به‌نظر برسد و با خود فکر کنید که قرار گرفتن در نقش یک گرگینه همیشه جذاب خواهد بود. این اتفاق هرگز در بازی نهایی رخ نداد تقریبا هیچ‌ یک از بخش‌های بازی آن‌طور که باید و شاید عمل نکردند. مبارزات فاجعه و داستان عجیب و غریب بازی Werewolf: The Apocalypse هر بازیکنی را در کمترین زمان ممکن ناامید می‌کنند. شاید تنها بخش بازی که اندکی قابل تحمل است، سکانس‌های مخفی کاری باشند. البته همین مراحل هم در مقایسه با دیگر بخش‌های این بازی قابل تحمل محسوب می‌شوند و از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

 

بازی Harvest Moon: One World

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

فرمول همیشگی گیم‌پلی سری بازی Harvest Moon سال‌هاست که با شکست مواجه می‌شود و حالا در بازی Harvest Moon: One World به اوج خسته‌ کنندگی خود رسیده است. ایده‌های جدیدی که در این بازی مطرح می‌شوند هیچ تفاوتی در جریان بازی ایجاد نمی‌کنند و تنها نام‌های مختلفی دارند. این موضوع درباره شخصیت‌های مختلف بازی هم صدق می‌کند و اگر ظاهرشان با یکدیگر تفاوت نداشت، تشخیص آن‌ها از هم غیر ممکن می‌شد. پس از انتشار بازی Stardew Valley در سال 2016، سازندگان سری بازی Harvest Moon هیچ ایده جدیدی برای رقابت با آن بازی ارائه نکرده‌اند و با توجه به عملکرد آخرین نسخه این مجموعه، بسیار بعید است که به این زودی‌ها شاهد یک بازی Harvest Moon باکیفیت باشیم.

 

بازی Grand Theft Auto: The Trilogy

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

این بازی تنها عنوان لیست است که به‌نظر می‌رسد سازندگان تمام تلاش خود را کرده بودند تا بد به‌نظر برسد. نسخه ریمستر شده یکی ازمهم‌ترین سه‌گانه‌های تاریخ، در ابتدای انتشار یک فاجعه عجیب و غریب بود. باگ‌های تمام نشدنی، طراحی گرافیکی عجیب برخی از بخش‌های بازی، طراحی بد بدن شخصیت‌ها و بارش عجیب و غریب بارش باران تنها بخشی از مشکلات پرشمار این بازی بودند. این سه‌گانه به جای بهبود عناوین کلاسیک و بزرگ قدیمی، بسیاری از زیبایی‌های آن‌ها را از بین برده بود. در حال حاضر آپدیت‌های زیادی برای این بازی منتشر شده‌ و وضعیت آن را نسبت به روزهای اول تغییر داده‌اند، اما بازی GTA: The Trilogy هنوز هم مانند سه‌گانه اصلی به یک عنوان کامل و بی‌نقص تبدیل نشده است و فاصله زیادی تا رسیدن به سطح انتظارات بازیکنان دارد.

 

بازی eFootball 2022

هشت بازی ناامید کننده سال 2021

در سال‌های گذشته کمتر پیش آمده که بدترین بازی سال را کمپانی‌ای غیر از کونامی ساخته باشد. امسال این کمپانی با تغییر نام سری بازی فیفا و تبدیل آن به یک عنوان سرویس محور، سعی در ایجاد تغییرات مثبت و رقابت با بازی فیفا داشت. همان‌طور که انتظارش را داشتیم، بازی eFootball 2022 یک فاجعه دیگر از کونامی بود. کمبود شدید محتوا رنج می‌برد و تنها 9 تیم قابل انتخاب دارد که چهارتای آن‌ها تیم‌های لیگ برزیل هستند! انیمیشن‌های عجیب و غریب هم یکی دیگر از نکات سرگرم‌کننده این بازی (برای کاربران فضای مجازی) بود. جو منفی علیه این بازی که در نهایت باعث شد تا کمپانی کونامی رسما به‌خاطر وضعیت اسفناک آن از کاربران عذرخواهی کند. البته این کمپانی هنوز بهبود چندان چشم‌گیری در گیم‌پلی این بازی ایجاد نکرده و به‌نظر نمی‌رسد برنامه‌ خاصی هم برای آن داشته باشد.

 

در انتها باید به بازی FIFA 22: Legacy Edition برای نینتندو سوییچ هم اشاره کوچکی بکنیم که چند سال است بدون هیچ تغییری در گیم‌پلی، تنها با به‌روز رسانی نقل و انتقالات تیم‌ها برای این کنسول منتشر می‌شود.
 

 
برچسب ها: 10 برتر, Grand Theft Auto: The Trilogy, Battlefield 2042
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.