معرفی و بررسی برخی از نکات مخفی بازی Alan Wake 2

معرفی و بررسی برخی از نکات مخفی بازی Alan Wake 2

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
2 ماه و 27 روز پیش

یکی از نکات ارزشمند بازی Alan Wake 2 که احتمالا سبب می‌شود تا بازیکن‌ها این عنوان را مجددا از نو تجربه کنند، میزان اهمیت و توجه گیم پلی این دنباله محبوب به جمع‌آوری آیتم‌های به‌خصوص یا بازدید از مکان‌هایی خواهد بود که بازیکن فرصت حضور در آن‌ها را از دست داده است. در جریان اولین تجربه‌تان از این دنباله، بی‌شک محتوا و مکان‌های مخفی متعددی را از دست خواهید داد و این موضوع حتی شامل حال سلاح‌های بازی نیز خواهد شد. از دست دادن جوانب مختلف بازی بیشتر به خطی بودن بازی و عدم گشت و گذار در محیط توسط بازیکن برای پیش‌روی هرچه سریع‌تر در داستان بازی و کشف رازهای نهفته در بطن اتفاقات آن بازمی‌گردد. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا ضمن ترغیب کردن‌تان به تجربه مجدد این عنوان، برخی از نکات مخفی حاضر در جهان بازی Alan Wake 2 را بررسی و ویژگی‌های منحصر به فرد هریک از آن‌ها را معرفی کنیم.

خانه‌ای در کنار دریاچه

خانه قرار گرفته در کنار دریاچه، یکی از اولین نواحی محسوب می‌شود که احتمالا در همان بخش‌های ابتدایی بازی فرصت بازدید از آن را از دست داده‌اید. در هنگام تجربه بخش Return 1 و زمانی‌که شخصیت‌های ساگا اندرسون و الکس کیسی درحال انجام تحقیقات در زمینه قتل مرموز شخصیت رابرت نایت‌تینگیل هستند، بازیکن‌ها با کنترل پروتاگونیست جدید به سرنخ‌های متعددی در نواحی جنگلی آن منطقه خواهند رسید. در جریان جست و جو در محیط اطراف جسد شخصیت مذکور، بازیکن‌ها حتی با ایستر اگ‌های نظیر موارد مرتبط با UFO برخورد خواهند کرد. اما هنگامی‌که شخصیت تورنتون به شما کلیدهای مخصوصی را می‌دهد، مستقیما به سمت درب خروجی بروید و پس از انجام یک سری امور به خصوص می‌توانید وارد ناحیه The Lake House شوید. این ناحیه بخش مهمی از بسته گسترش‌دهنده تایید شده برای بازی Alan Wake 2 خواهد بود و استودیو رمدی از همان بخش‌های ابتدایی بازی به بازیکن‌ها سیگنال‌های مهمی را در رابطه با این ناحیه می‌دهد.

پشت بام سینما

در هنگام تجربه بخش Initiation 8 و پس از حل کردن پازل نسبتا دشوار قرار گرفته در سالن اصلی تئاتر، قدم بعدی‌تان این است که با حل کردن یک پازل دیگر به پشت بام سینما رسیده و کلانتر تیم بریکر را درون یک اتاق امن بیابید. پس از انجام گفت و گو با این شخصیت، بازیکن می‌بایست از یک نردبان استفاده کرده و داستان بازی را پیش بگیرد. اما اکثر اشخاص اطلاعی در مورد وجود یک جعبه ویژه در پشت بام ندارند. این جعبه شامل آیتم‌ها و منابع ارزش‌مندی نظیر باتری‌ها، مهمات مختلف و فلش بنگ است. با این حال، سطح پشت بام مملو از دشمنان است و اکثریت بازیکن‌ها از مقابله با آن‌ها پرهیز کرده و فرصت کاوش در این ناحیه را از دست می‌دهند

فانوس دریایی

درصورتی‌که به خاطر داشته باشید، فانوس دریایی قرار گرفته در منطقه برایت فالز نقش بسیار مهمی را در طول داستان بازی و بسته‌های گسترش‌دهنده آن ایفا می‌کرد. اما این مکان در طول بازی Alan Wake 2 بسیار کمرنگ شده و حتی ممکن است که فراموش کنید این فانوس دریایی روی نقشه وجود دارد. البته غیرقابل دسترس به نظر آمدن مکان آن نیز تاثیر بسیار زیادی را روی عدم مراجعه بازیکن‌ها به این فانوس دارا است و احتمالا اکثر اشخاص عقیده دارند که بازدید و قرارگیری در کنار آن دیگر امکان‌پذیر نیست. با این حال، همچنان بازیکن‌ها می‌توانند از فانوس دریایی بازدید کرده و برای ورود به آن نیاز دارند تا تمامی آیتم‌های مرتبط با Cult of the Tree را جمع‌آوری یا مکان‌های مخفی آن‌ها را کشف کنند.

 

مطالب مرتبط: مقایسه بازی Alan Wake 2 و بازی Control

اتاق تفریحی واقع در لژ الدروود

لژ الدروود پالاس اگرچه که یک هزارتو و محیط چندان پیچیده محسوب نمی‌شود، بازیکن‌ها تا پیش از شروع بخش Return 8 بازی نیازی به مراجعه به این منطقه نداشته و درصورت مراجعه نیز با خطرات مختلفی مواجه خواهند شد. با این وجود، اگر می‌خواهید مدت زمان بیشتری را صرف گشت و گذار در این منطقه کنید، به احتمال خیلی زیاد با یک ناحیه مخفی قرار گرفته در اتاق 105 مواجه می‌شوید. این ناحیه درواقع یک اتاق تفریحی به شمار می‌رود و درون آن مواردی نظیر میز بیلیارد، گیتار و یک ایستر اگ مرتبط با بازی Death Rally ساخته استودیو رمدی در سال 1996 قرار گرفته است. ناگفته نماند که در گذشته و در بسته گسترش‌دهنده American Nightmare بازی Alan Wake نیز به بازی Death Rally اشاراتی صورت گرفته بود.

شات گان مخفی در ناحیه Mirror Peak Bar

آیا می‌توانید تمامی ماجراجویی‌های شخصیت آلن یک در جهان Dark Place را بدون استفاده از شات گان پشت سر بگذارید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که انجام این امر صرفا با استفاده از Flare Gun و یک سلاح کمری در درجه سختی‌های معمولی امکان‌پذیر است، اما اگر بازیکن قصد داشته باشد تا درجه سختی بازی را روی Hard قرار دهد، همه چیز دشوارتر خواهد شد و قطعا نیاز به همراه داشتن یک شات‌گان احساس می‌شود. هنگامی‌که وارد ناحیه Mirror Peak Bar می‌شوید، همه چیز تاریک‌تر از حالت عادی خواهد بود و احتمالا فرصت به دست آوردن شات گان قرار گرفته پشت شیشه را از دست خواهید داد. پس از ورود به این ناحیه، با توجه به محیط اطراف متوجه وجود یک نور بسیار محدود و پازل نسبتا آسان خواهید شد که با حل کردن آن می‌توانید از شات گان قرار گرفته در پشت شیشه استفاده کنید.

سلاح شکاری قرار گرفته در Wellness Center

شخصیت ساگا اندرسون در قیاس با آلن ویک دارای تنوع سلاح‌های بیشتری است و ضمن به همراه داشتن یک سلاح کمری می‌تواند از مواردی نظیر شات گان، کمان و یک سلاح شکاری ویژه استفاده کند. به غیر از سلاح شکاری مذکور، جمع‌آوری و کسب سلاح‌های مرتبط با این شخصیت به راحتی و با پیش‌روی در طول داستان بازی صورت می‌گیرد. با این حال، احتمالا اکثر بازیکن‌ها از وجود این سلاح شکاری قدرت‌مند در ناحیه Wellness Center واقع در خانه سالمندان والهالا بی‌اطلاع هستند. درواقع آن دسته از اشخاصی که به وجود این سلاح پی برده‌اند، راه دستیابی به آن را مطالعه یک ایمیل به خصوص در کامپیوتر قرار گرفته در بخش امنیتی خانه سالمندان نام برده اعلام کرده‌اند. با حضور در ناحیه Wellness Center متوجه وجود یک درب بدون دستگیره خواهید شد و با یافتن دستگیره اختصاصی آن، می‌توانید سلاح شکاری موجود در این اتاق را به دست آورید.

اتاق 108 واقع در لژ الدروود

در جریان تجربه بازی Alan Wake 2، اگر شخصیت ساگا اندرسون تمامی آهوهای حاضر در مناطق Bright Falls و Watery را نوازش نکند، همراه با بازیکن فرصت مراجعه به اتاق 108 واقع در بخش انتهایی راهروی دلهره‌آور لژ الدروود را از دست خواهد داد. نوازش کردن تمامی آهوها سبب پدیدار شدن یک کلون مشابه با آهو درون راهرو شده که ساگا را به منظور ورود به اتاق مذکور هدایت و راهنمایی می‌کند. این اتاق با مواردی نظیر شاخ‌ها و جمجمه آهوها تزئین شده و درون آن گنجینه‌ای قرار گرفته که هیچ بازیکنی نمی‌خواهد فرصت کسب آن را دست بدهد.

 

مطالب مرتبط: معرفی شخصیت‌های جهان مشترک رمدی که در بازی Alan Wake 2 بازگشته‌اند

اتاق کارواش در منطقه Dark Place

آیا می‌دانستید که در زمان تجربه بخش Initiation 8 می‌توانید در دو ناحیه متفاوت با کلانتر تیم بریکر ملاقات کنید؟ همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، یکی از آن‌ها پشت بام سینما است. اما مورد دوم هنگامی رخ می‌دهد که شخصیت آلن ویک پیش از ورود به سالن سینما، با یک محیط کارواش برخورد کرد کرده و پس از ورود به آن، می‌تواند یک درب قفل شده را در بخش انتهایی این اتاق ویژه مشاهده کند. باز کردن این درب نیازمند یافتن یک ناحیه مخفی دیگر در آن حوالی است و بازیکن می‌بایست پازل‌های متنوعی را در طول این مسیر حل کند. برای انجام این امر باید به حصار‌های قرار گرفته در مقابل سالن سینما که به پنجره‌های اتاق قفل شده منتهی می‌شوند، مراجعه کنید. با قرارگیری در زاویه مناسب، متوجه وجود گره‌ها و نیروهای تاریکی از طریق پنجره خواهد شید. در این مرحله می‌بایست با استفاده از چراغ قوه تمامی آن‌ها را از بین ببرید و سپس دسته دوم المان‌های تاریکی را که درون اتاق قرار دارند و مانع از باز شدن درب می‌شوند را نابود کنید. اما مقابله با نیروهای تاریکی همینجا به پایان نرسیده و پس از شکست دادن موج سوم آن‌ها می‌توانید وارد کارواش بشوید و با شخصیت تیم بریکر در مورد شخصیت Mr. Door صحبت کنید.

 

بازی Alan Wake 2 هم‌اکنون در دسترس کاربران پلتفرم کامپیوتر و کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس قرار دارد.

برچسب ها: Alan Wake 2, REMEDY
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.