بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

با اینکه از عرضه آخرین کنسول سونی زمان زیادی سپری نشده است، اما تاکنون مجموعه‌ای کوچک و جامع از بازی‌های نقش آفرینی برای آن عرضه شده است. این ژانر گسترده، سبک‌های مختلفی را در خود جای داده است که محیط این بازی‌ها می‌تواند جهان‌باز یا خطی باشد. مبارزات بازی‌ها در این ژانر نیز معمولا به دو دسته اکشن و نوبتی تقسیم ‌می‌شوند. این بازی‌ها می‌توانند آزادی کامل بازیکن را ارائه دهند، یا کاملاً داستان محور باشند. در تعیین بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5، عوامل بسیاری مانند داستان بازی، سیستم‌های مختلف جهت ارتقاع قابلیت‌های کاراکتر و گیم‌پلی کلی بازی  را باید در نظر گرفت.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

10: بازی Mortal Shell: Enhanced Edition

بازی Mortal Shell  به وضوح الهامات زیادی از سری بازی Dark Souls گرفته است، اما تنها تفاوت آن این است که بازیکن می‌تواند پوسته‌های مختلف را به‌تن کنید. یکی از نکات برجسته قابلیت‌های این بازی، طرز استفاده آن از کنترلر پلی استیشن 5 و بازخورد لمسی (Haptic Feedback) آن است، که با نزدیک شدن به پوسته‌های جدید، لرزش‌های کنترلر قدرتمندتر از قبل می‌شود و حسی برخلاف هر چیز دیگری در پلی استیشن 5 را ایجاد می کند.  این مکانیک جذاب به بازی هویتی جدید می‌دهد و در عین حال ماجراجویی‌های بازی را برای بسیاری از بازیکنان تازه‌ وارد آسان‌تر می‌کند. این بازی با داشتن جوی غنی و مبارزات دشوار و جذاب، یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی و جایگزینی خوب برای بازی Dark Souls در پلی استیشن 5 است.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

9: بازی Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy

بازی Atelier Ryza 2 اولین عنوان این سری گسترده در پلی استیشن 5 است. سری بازی Atelier مطمئناً مناسب همه نیست، اما برای بازیکنانی که به دنبال یک بازی نقش‌آفرینی با گیم‌پلی آسان و بی‌دردسر هستند، جدیدترین عنوان این سری ارزش بررسی را دارد. این نسخه که با اضافه شدن قابلیت‌های زیادی مانند شنا زیر آب، تاب خوردن از شکاف‌ها و بالا رفتن از دیوارها همراه بوده است، بازیکن‌ را تا آخرین لحظه سرگرم خواهد کرد. مجموعه‌ای نسبتاً بزرگ از شخصیت‌ها، داستان بازی را جذاب نگه می‌دارند که جست‌وجوی محیط‌های رنگارنگ بازی را لذت‌ بخش می‌سازند. بازی Atelier Ryza 2 بازی برتر نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 است.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

8: بازی Immortals Fenyx Rising

بازی Immortals Fenyx Rising در واقع برداشت کمپانی یوبی‌سافت از بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild است که حال و هوای بازی Assassin's Creed Odyssey نیز در آن گنجانده شده است. با اینکه بازی به‌تنهایی منحصربه فرد به نظر می‌رسد، اما نمی‌توان از این غافل شد که سازندگان آن مجموعه ای از ایده‌ها، مضامین و ویژگی‌هایی که قبلاً توسط بازی‌های دیگر انجام شده بود را کنار یکدیگر قرار داده است. اتفاقات بازی در محیطی که براساس اساطیر یونان شکل گرفته است اتفاق می‌افتد که مملو از جنگ، معما‌ و اسرار گوناگون است. مانند بسیاری از عناوین نقش‌آفرینی یوبی‌سافت، ساختار گیم پلی بازی بسیار فرمولی است، اما روایت داستان و شخصیت‌های جذاب کارتونی بازیکنان را تا مدت زیادی سرگرم نگه می‌دارد. بازی Immortals Fenyx Rising یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 است.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

7: بازی Outriders

بازی Outriders  در سبک Looter-Shooter است، اما با توجه به داستان شخصیت محور آن، کمی از ویژگی‌های یک بازی نقش‌آفرینی در آن یافت می‌شود. در نگاه اول، نمی‌توان از شباهت آن با بازی The Division 2 چشم پوشید. چهار کلاس مختلف بازی از یکدیگر کاملاً متمایز هستند و هریک در طول جنگ به نقش‌ها و مهارت‌های خاص خود مجهز هستند. اینجاست که این بازی خود را از بقیه بازی‌های این سبک متمایز می‌کند. بازیکن می‌تواند تنها پس از گذشت چند ثانیه، آزادانه بار دیگر از مهارت‌ها و توانایی‌های کاراکتر خود برای از بین بردن دشمنان استفاده کند. با این حال، جنگ‌های بی‌نظم اصلی‌ترین عامل سرگرم کننده بودن این بازی است که در آن از اسلحه‌ها و مهارت‌های مختلف استفاده می‌کند تا به یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 تبدیل شود.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

6: بازی Assassin's Creed Valhalla

عملکرد بازی Assassin's Creed Valhalla در پلی استیشن 4 بسیار ناامید کننده بود. جریانی ثابت اشکالات باگ‌های بی‌وقفه، از لذت‌های ماجراجویی در آن به‌شدت کاست. اما به لطف سخت‌فزار قدرت‌مند نسل جدید کنسول‌ها، بسیاری از این اشکالات رفع شده و بازی جانی دوباره گرفته است. در این نسخه، از عناصر نقش‌آفرینی در این عنوان بیش از پیش دیده می‌شود. داستان بازی درباره جنگ‌جوی وایکینگی به‌نام Eivor است که به‌دنبال فتح انگلیس در اواخر سال 800 است.  همانطور که می‌توان از هر عنوان در این مجموعه انتظار داشت، محیط بازی باز و پهناور است که در آن انگلیس به مناطق مختلفی تقسیم شده است. هریک از این سرزمین‌ها داستان و شخصیت‌های خاص خود را دارند که به حسی حماسی و ماجراجویانه به بازی می‌دهد. بازی Assassin's Creed Valhalla یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 است.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

5: بازی The Nioh Collection

این مجموعه دو بازی Nioh و بازی Nioh 2 را در بسته‌ای بازسازی شده در اختیار کاربران پلی استیشن 5 قرار می‌دهد. با قرار داشتن هردو بازی در یک مجموعه، شباهت‌ها و تفاوت‌های دو بازی بهتر تشخیص داده می‌شود. دو بازی تصویری متفاوت از تاریخ ژاپن ارائه می دهند، که شیاطین در آن پرسه می‌زنند. از نظر ساختاری، بازیNioh  شباهت بسیاری به سری بازی Dark Souls دارد، اما تمرکز بیشتری روی مبارزات سریع و غارت کردن دارد. علیرغم گستردگی بازی، کمبود محتوای انحصاری و ویژگی‌های قابل توجه جدید، کمی از ارزش آن کم می‌کند. با این حال مجموعه دو بازی Nioh و بازی Nioh 2 بی‌شک از بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 است.

 

 

4: بازی Judgment

بازی Judgmen که یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 است، عنوانی مستقل در دنیای بازی Yakuza است که داستان آن درباره کاراگاهی خصوصی به نام تاکایوکی یاگامی (Takayuki Yagami) است که درگیر رمز و راز وحشیانه یک قتل می‌شود. به سبک معمول یاکوزا، داستان پردازی بازی خارق العاده است که با فهرستی از شخصیت‌های عالی، بازیکنان را تا ساعت‌ها مشغول خود می‌کند. خارج از پس زمینه و گیم پلی اکشن و نقش آفرینی آن، بازی Judgment هیچ ارتباطی با سری اصلی یاکوزا ندارد و شاهد بازگشت هیچ‌یک از داستان‌ها و شخصیت‌های معروف یاکوزا نیستیم. با سیستم مبارزات تقویت شده و انبوهی از فعالیت‌های اختیاری، می‌توانید ساعت‌ها بدون انجام ماموریت اصلی از بازی لذت ببرید.

 

 

3: بازی Yakuza: Like a Dragon

تجربه داستان فوق‌العاده بازی Yakuza: Like a Dragon، به‌دلیل آپدیت گرافیکی بازی برای پلی استیشن 5، از هرزمان دیگری لذت بخش‌تر است. به روزرسانی نسل بعدی به شما اجازه می‌دهد بین نرخ 60 فریم در ثانیه با وضوح تصویر بالا یا نرخ 30 فریم در ثانیه با پشتیبانی کیفیت4K  انتخاب کنید. گیم‌پلی این نسخه همچنین با عناوین قبلی کاملا متفاوت است و سیستم مبارزات آن نوبتی است و در عناصر مختلف نقش‌آفرینی عمیق‌تر است، این موضوع بازی Yakuza: Like a Dragon را به بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 تبدیل می‌کند. داستان بازی طولانی و پر پیچ و خم است و شخصیت های آن به راحتی بزرگترین نقطه قوت آن هستند. طرفداران این سری قطعا لحظات شگفت انگیز و ماجراجویی‌های عجیبی را با شخصیت جدید تجربه خواهند کرد.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

2: بازی Disco Elysium: The Final Cut

بازی Disco Elysium: The Final Cut شبیه هیچ یک از عناوین دیگر این لیست نیست. با بازی در نقش یک پلیس مبتلا به فراموشی که وظیفه تحقیق درباره یک قتل را بر عهده دارد، بازیکنان با داستانی هیجانی و کاراگاهی روبه‌رو می‌شوند. این عنوان که یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5 است، حتی پس از مدت‌ها در ذهن شما خواهد ماند. بازیکن پس از گذراندن چند ساعت در بازی به این نتیجه می‌رسد که این بازی نقش آفرینی عجیب، فضایی را مخصوص خود در ذهن او جای داده است. از نظر جهان‌سازی و توسعه شخصیت، بازی Disco Elysium  یکی از بهترین‌ بازی‌های اخیر است. علاوه بر این، آزادی عمل چشمگیری حین حل یک پرونده به شما می دهد. داستان بازی کاملاً پخته و گاها ناراحت کننده است که آن‌را به یکی از به‌یاد‌ماندنی ترین عناوین نقش‌آفرینی چند سال اخیر تبدیل می‌کند.

 

بهترین بازی های نقش آفرینی برای پلی استیشن 5

 

1: بازی Demon's Souls Remake

با عرضه پلی استیشن 5، شایعه طولانی مدت تولد مجدد بازی Demon's Souls سرانجام تحقق یافت. این بازی فضای منحصربه‌فرد و گیم‌پلی دشوار نسخه اصلی را حفظ کرده است و با اینکه تغییرات زیادی در زمینه‌ بصری، صوتی، انیمیشن‌ها و رابط کاربری آن ایجاد شده، هنوز هم همان بازی قبلی است. تصور ساخت نسخه‌ بهتری از بازی اصلی بسیار دشوار است، زیرا استودیو Bluepoint شاهکاری را ارائه داده است که طرفداران پیشین سری و بازیکنان تازه وارد از تجربه آن لذت خواهند برد.

 

بازی نقش‌آفرینی مورد علاقه شما در پلی استیشن 5 چیست؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

برچسب ها: 10 برتر
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.