گزارش: ساخت ریمستر بازی GTA 4 و بازی Red Dead Redemption لغو شده است

گزارش: ساخت ریمستر بازی GTA 4 و بازی Red Dead Redemption لغو شده است

رضا مدرسی رضا مدرسی
6 ماه و 28 روز پیش

مدت زیادی بود که می‌شنیدیم راکستار قصد دارد ریمستر بازی GTA 4 و بازی Red Dead Redemption را بسازد، اما به نظر می‌رسد که این پروژه‌ها در نهایت لغو شده‌اند و جزو برنامه‌های فعلی راکستار نیستند. انگار بخش بزرگی از این تصمیم به دلیل عملکرد ضعیف بازی GTA: The Trilogy – Definitive Edition بوده است. کاربر Tez2، از منابع داخلی و گزارشگران موثق در حوزه اخبار راکستار، مدعی شده که این کمپانی از چند سال پیش برنامه ریمستر بازی‌های ذکر شده را داشته است، اما با دیدن آنچه بر سر ریمستر سه گانه بازی GTA آمد، صلاح دیده که سراغ ریمستر بازی GTA 4 و بازی Red Dead Redemption نرود، حداقل نه فعلا.

کاربر Tez2 در توییتر خود چنین نوشته: «به گزارش منبعی قابل اعتماد که از برنامه‌های راکستار مطلع است، ریمستر بازی GTA IV و بازی RDR1 چند سال پیش روی میز گزینه‌های راکستار بوده‌اند، اما این شرکت تصمیم گرفته که بیش از این پروژه‌ها را ادامه ندهد. عملکرد ضعیف ریمستر سه گانه بازی GTA می‌تواند دلیل این اتفاق باشد.»

 

 

با این که شرکت مادر راکستار یعنی Take-Two چندین بار شفاف سازی کرده که در بازگرداندن بازی‌های قدیمی تعلل نخواهند کرد، اما به این شرط که بازگرداندن آن‌ها منطقی به نظر برسد؛ گفتنی است که پیش از این ریمستر بازی RDR1 و بازی GTA 4 هیچوقت به شکل رسمی معرفی نشده بودند. وقتی که ریمستر سه گانه بازی GTA معرفی شد، مردم استقبال زیادی از آن کردند، اما نتیجه نهایی در روز عرضه اصلا جالب نبود و حتی باعث شد راکستار نسخه رایانه‌های شخصی را برای مدتی موقت از فروشگاه‌های دیجیتالی بردارد. نسخه‌های کنسولی نیز تعریف چندانی نداشتند و مشکلات گرافیکی و فنی زیادی را تجربه کردند، تا جایی که راکستار در اقدامی تقریبا بی‌سابقه به این مشکلات واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که مشکلات فنی را به‌زودی حل و فصل خواهند کرد.

طبق آخرین آمار، ریمستر سه گانه بازی GTA توانسته ۱۰ میلیون نسخه بفروشد، رقمی که شاید چندان مورد رضایت راکستار نباشد و انتظار بیشتری از مجموعه بازی GTA داشته باشد.

برچسب ها: GTA 4, Red Dead Redemption
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.