بازی‌هایی که بازیکن‌ها را برای بیش از 1000 ساعت سرگرم ‌می‌کنند

بازی‌هایی که بازیکن‌ها را برای بیش از 1000 ساعت سرگرم ‌می‌کنند

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
1 ماه و 22 روز پیش

در میان انواع بازی‌های ویدیویی که سالانه عرضه می‌شوند، کمتر عنوانی را می‌توان یافت که بتواند برای ساعت‌های بسیار زیادی بازیکن را سرگرم نگه دارد و همواره حس تازگی به خصوصی را به همراه داشته باشد. برخی عناوین نیز با به همراه داشتن خریدهای درون برنامه‌ای و ارائه محتواهای غیررایگان در بازه‌های زمانی مختلف، در تلاش هستند تا همچنان بازیکن‌ها درون جهان‌شان نگه دارند و با کاهش بازیکن مواجه نشوند. اما در این بین، هنوز پروژه‌های مختلفی به ندرت توسعه می‌یابند که تنها هدف‌شان خلق تجربه‌ای تکرار نشدنی برای اشخاص است. جهان این دسته از بازی‌ها شامل محتواهای متنوع و بسیار گسترده‌ای هستند. به گونه‌ای که اشخاص می‌توانند بیشتر از آن‌چه که انتظار می‌رود، مشغول تجربه‌شان شوند. به همین منظور تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به معرفی بازی‌هایی که می‌توانند بازیکن‌ها را برای بیش از 1000 ساعت سرگرم کنند، بپردازیم و شما را با این دسته از آثار آشنا کنیم. پیش از مطالعه ادامه مطلب، باید متذکر شد که مشخصا جای خالی آثار مختلفی از جمله عناوین بتل رویال یا آثار چند نفره در میان این لیست احساس خواهد شد و نبود نام‌شان به معنی پایین بودن سطح کیفی هیچ‌یک از آن‌ها نیست.

 

بازی Baldur’s Gate 3

شاید کمتر کسی انتظار این حجم از موفقیت را برای بازی Baldur’s Gate 3 ساخته استودیو Larian متصور می‌شد. تجربه بخش داستانی و کمپین این بازی می‌تواند حتی برای بیش از چند 100 ساعت طول بکشد. از طرفی، محتواها و فعالیت جانبی قرار گرفته در نقاط مختلف جهان بسیار وسیع بازی نیز به خودی خود می‌توانند برای ساعات بسیار زیادی هربازیکنی را سرگرم کنند. یکی از نکات قابل توجه این عنوان، میزان اهمیت تصمیم گیری بازیکن‌ها در موقعیت‌های مختلف و چگونگی شرایط رابطه‌شان با سایر شخصیت‌ها است. هریک از تصمیمات می‌توانند به صورت کلی روند بازی را تغییر دهند یا شرایط به خصوصی را در آینده ایجاد کنند. وجود مکان‌ها و محیط‌های متنوع در جهان بازی و کشف اسرار نهفته در هریک از آن‌ها نیز جز سایر فعالیت‌های جذاب بازی محسوب می‌شود. همچنین باید متذکر شد که این عنوان موفق به کسب جایزه بهترین بازی سال در رویداد The Game Awards 2023 شده است.

 

بازی Monster Hunter World

یکی از بهترین گزینه‌ها برای طرفداران بازی نقش آفرینی و علاقه‌مند به شکار هیولاهای عظیم الجثه، بازی Monster Hunter World است. چندین سال از عرضه رسمی این عنوان می‌گذرد و طی سالیان گذشته به لطف انتشار محتواهای جدید و تکرار پذیر بودن مداوم گیم پلی، بازیکن‌های بی‌شماری مشغول تجربه آن بوده‌اند. اساس کلی گیم پلی این بازی حول جمع آوری آیتم‌های مختلف و آماده شدن برای شروع یک نبرد تمام عیار قرار دارد، اما چالش برانگیز بودن مقابله با دشمنان و سیستم پیشرفت درگیر کننده همگی سبب شده‌اند تا این عنوان جز یکی از کاندیداهای اصلی برای حضور در این مطلب باشد. علاوه‌بر این، نباید فراموش که طی این مدت بسته‌های گسترده دهنده و آپدیت‌های بزرگی برای بازی منتشر شده‌اند و لذت تجربه هریک از آن‌ها در کنار بازی می‌تواند تا همیشه در ذهن بازیکن باقی بماند.

 

مطالب مرتبط: بازی‌هایی که 20 سال از عمرشان گذشته اما هنوز جذاب‌اند

بازی No Man’s Sky

شروع ناموفق بازی No Man’s Sky به دلیل مشکلات فنی متعدد سبب شد تا در زمان انتشار نارضایتی‌های مختلفی پیرامون این اثر توسط مخاطبین و بازیکن‌ها مطرح شود. با این حال، استودیو Hello Games با استمرار در انتشار آپدیت‌های متوالی توانست سرنوشت این بازی را تغییر دهد. در حال حاضر جهان بازی شامل سیارات متعددی می‌شود. هریک از سیاره‌های بازی شامل ویژگی‌های و حیاط وحش به خصوصی است و احداث پایگاه‌های اختصاصی روی تمامی آن‌ها ممکن است. گشت و گذار در سیارات،‌ انجام فعالیت‌های مختلف، تلاش برای تجربه و کشف اسرار مختلف همگی می‌توانند برای ساعت‌ها هرشخصی را مشغول کند.

 

بازی Fallout 76

حال که صحبت از بازی‌هایی شد که شروع ناموفقی داشتند و با گذشت زمان محبوبیت لازم در میان بازیکن‌ها را کسب کرده‌اند، بهتر است به بازی Fallout 76 اشاره کنیم. این عنوان در زمان انتشارش یک فاجعه تمام عیار بود،‌ اما استودیو Bethesda توانست با گذشت زمان و بهبود جوانب گوناگون بازی شرایط آن را به صورت کامل تغییر دهد. این بازی جز عناوین لایو سرویس محسوب می‌شود و در ابتدا صرفا بخش‌هایی از محتواهای آن در دسترس بازیکن قرار دارد. اما با پیش‌روی هرچه بیشترش در جریان بازی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف، می‌تواند از تجربه سایر محتواهای بازی نیز لذت ببرد.

 

بازی Terraria

بازی Terraria محصول استودیو Re-Logic تجربه سندباکس ویژه و نامحدودی را برای بازیکن‌ها رقم می‌زند. در طول تجربه بازی امکان گشت وگذار در تمامی جهان‌های طراحی شده برای آن و جمع آوری آیتم‌ها برای ساخت چیزهای مختلف به صورت آزادانه وجود دارد. از طرفی، بازی همواره دشمنان و باس‌های قدرت‌مندی را در مسیر بازیکن قرار می‌د‌هد. کلیت بازی چندان پیچیده نیست و به راحتی می‌توان با جهان آن ارتباط برقرار کرد. آن‌چه که بازی Terraria را به یک اثر منحصر به فرد بدل می‌کند، مکانیک‌های درگیر کننده سیستم گیم پلی آن است.

 

بازی The Elder Scrolls Skyrim

بیش از یک دهه از انتشار رسمی بازی بازی Skyrim می‌گذرد، اما همچنان می‌توان از این بازی به عنوان یک تجربه جهان باز نقش آفرینی فراموش نشدنی یاد کرد. جهان بازی Skyrim گسترده‌تر از چیزی است که می‌توان انتظار داشت. مناطق طراحی شده برای بخش‌های مختلف نقشه بازی شامل ویژگی‌های اختصاصی هستند و هیچ‌گونه وجه تشابهی میان‌شان رویت نمی‌شود. از طرفی، هریک از این مناطق شامل محیط‌های کوچک‌تری نظیر غارها و موارد دیگر است تا بازیکن‌ها همواره به کاوش در محیط پیرامون‌شان تشویق شوند و جوایز متنوعی را کسب کنند. در کنار ارائه محتواهای اصلی و فرعی گسترده، وجود سیستم تصمیم گیری و اهمیت تصمیمات در طول اتفاقات بازی یا وجود سلاح‌های متنوع به همراه توانایی‌ها و مهارت‌های به خصوص برای پروتاگونیست همگی جذابیت بازی را دو چندان کرده‌اند.

 

بازی Forza Horizon 5

استودیو Playground Games با ساخت بازی Forza Horizon 5 توانست جایگاه ویژه‌ای را حتی در قیاس با گذشته فعالیت‌شان در میان بازیکن‌ها به خصوص آن دسته از اشخاصی که به ماشین‌ها علاقه دارند، کسب کند. جهان وسیع بازی در کنار حس رانندگی هیجان انگیز با ماشین‌های مختلفی که در بازی حضور دارند و مکانیک‌های رانندگی باکیفیت آن همگی باعث خلق تجربه‌ای لذت بخش برای دوست داران این سبک از عناوین می‌شوند. با این وجود‌ آ‌ن‌چه که بازیکن‌ها در جهان این عنوان نگه می‌دارد، تنوع و گستردگی محتوایی است که به همراه دارد. شما می‌توانید در رویدادها و مسابقات مختلفی در سرتاسر نقشه بازی شرکت کنید و سیستم پیشرفت بازی به‌گونه‌ای است که شرکت در تمامی آن‌ها ارزش داشته باشد. جوایز مختلفی که موفقیت در هریک از مسابقات به همراه دارد، بهترین انگیزه برای ساعت‌ها رانندگی و پشت سر گذاشتن چالش‌های متفاوت است.

 

بازی Elden Ring

با اطمینان خاطر کامل می‌توان گفت که استودیو From Software با ساخت بازی Elden Ring موفق شد تا میزان محبوبیت ژانر Soulslike را به بالاترین حد ممکن طی سالیان اخیر برساند. سرزمین The Lands Between مملو از اسرار مختلفی نظیر دانجن‌های مخفی، قلعه‌های دور افتاده و قلمروهای زیر زمینی است. در طول تجربه بازی و فارغ از خطراتی که ممکن است در کمین باشند، بازیکن همواره برای کاوش در محیط و بازدید از نقاط گوناگون انگیزه دارد. به اتمام رساندن بخش داستانی بازی نیازمند گذراندن زمان زیادی است، اما تحت هیچ شرایطی نمی‌توان از فعالیت‌ها و محتواهای جذاب فرعی بازی غافل شد. در کنار ماموریت‌های اصلی و فرعی، تنوع سلاح‌های بازی و استفاده از تمامی آن‌ها به همراه متفاوت بودن سبک بازی کردن با هریک از کلاس شخصیت‌ها و تجربه کامل محتواهای جهان بازی نیازمند صرف زمان دور از انتظاری خواهد بود.

 

مطالب مرتبط: بهترین بازی‌های سولز-لایک برای افراد تازه‌ وارد

بازی Red Dead Redemption 2

بازی Red Dead Redemption 2 از لحاظ محتوایی در قیاس با سایر عناوین مطرح شده در این مطلب، چندان وقت‌گیر نیست و با گذران بیش از 100 ساعت به اتمام می‌رسد. اما جلوه‌های بصری کاملا چشم نواز و جهان پرجزئیات خلق شده توسط استودیو راکستار یکی از دلایلی است که می‌تواند هربازیکنی را به زندگی در غرب وحشی برای مدت زمان طولانی ترغیب کند. تیم سازنده به صورت هدف‌مند سرعت کلی سیستم گیم‌پلی بازی را کاهش داده تا کاوش در تمامی محیط‌ها با سرعت به مراتب کمتری صورت بگیرد. همچنین در زمان تجربه فعالیت‌های فرعی و اصلی یا عبور از مناطق گوناگون جهان گسترده بازی، بی‌شک وقت قابل توجهی را صرف لذت بردن از مناظر یا کسب آشنایی هرچه بیشتر با محیط پیرامون‌تان خواهید کرد. تمامی این موارد مشخصا سبب افزایش مدت زمان حضورتان در جهان بازی خواهد شد!

 

بازی RimWorld

جهان علمی- تخیلی بازی  RimWorld مملو از دزدان دریای فضایی و ساکنین گوناگون است و شما را موظف می‌کند تا در جهانی که توسط خطرات و تهدیدهای بزرگ احاطه شده، سرنوشت‌تان را رقم بزنید. در گیم پلی بازی یک هوش مصنوعی پیشرفته حضور دارد که نقش راوی را در طول اتفاقات ایفا می‌کند. درواقع این هوش مصنوعی باتوجه به تصمیماتی که در طول ماجراجویی‌تان می‌گیرید، داستان‌های مختلفی را خلق و بازگو خواهد کرد. اتفاقات متنوع که در جهان بازی رخ می‌دهند، شدیدا غیرقابل پیش‌بینی هستند و این موضوع تجربه تمامی محتواهای طراحی شده را نیازمند مدت زمانی بیشتر از حد انتظار بازیکن‌ها می‌کند.

 

بازی Stardew Valley

اساس کلی بازی Stardew Valley روی شروع کار به عنوان یک مزرعه‌دار ساده و طی کردن پروسه پیشرفت تدریجی در این زمینه متمرکز است. بسته به این‌که هریک از بازیکن‌ها چه حد انتظار و اهدافی را برای مزرعه‌شان در سر دارند، تجربه بازی می‌تواند برای ساعت‌ها طول بکشد و هیچ‌گونه محدودیتی نداشته باشد!

 

بازی Factario

بازی Factario در مورد ساخت کارخانه‌ها و صنایع مختلف است. در نگاه اول احتمالا این ایده چندان هیجان انگیز به نظر نرسد و حتی خیال کنید که با یک عنوان خسته کننده طرف هستید. به همین خاطر، باید اعلام کنیم که در زمان تجربه این عنوان همه چیز برخلاف انتظارتان پیش خواهد رفت. این اثر با ساخت برخی کارخانه‌های تولید ساده آغاز می‌شود، اما با گذشت زمان و پیشرفت هرچه بیشتر در جهان آن شرایط لازم برا تاسیس بناهای عظیم سرمایه‌داری، مدیریت هزینه‌ها و بهینه سازی جریان تولیدی هریک از صنایع فراهم می‌شود. پیشرفت در این عنوان نیازمند عبور از چالش‌های مختلفی است و پشت‌سر گذاشتن برخی از آن‌ها نیازمند داشتن تمرکز و آشنایی کامل با مکانیک‌های گیم پلی بازی است.

 

بازی Destiny 2

استودیو Bungie با توسعه بازی Destiny 2 توانست یک کار فوق العاده را انجام دهد. این عنوان جز معدود بازی‌های لایو سرویسی به شمار می‌رود که نه تنها تا به امروز با واکنش‌های چندان منفی مواجه نشده، بلکه همچنان بازیکن‌ها را سرگرم نگه می‌دارد. بخش عظیمی از رضایت کسب شده توسط این عنوان به گیم پلی جذاب و هیجان انگیز آن بازمی‌گردد. علاوه‌بر این، سیستم پیشرفت درگیر کننده به همراه طراحی المان‌های محیطی سبب می‌شوند تا همواره به سراغ تجربه بازی بروید. جهان بازی نیز مملو از محتواهای مختلف است و با گذشت زمان همواره آپدیت‌های متعددی برای این اثر عرضه می‌شود تا بازیکن‌ها فکر کنار گذاشتن آن را از سر بیرون کنند.

 

بازی Escape From Tarkov

بازی Escape From Tarkov یک عنوان شوتر اول شخص با مکانیک‌های شوتینگ بسیار خشن است. حالات (Modes) طراحی شده برای ایجاد تنوع در تجربه نهایی بازیکن‌ها، نسبتا ساده هستند. اما استراتژی‌هایی که برای تکمیل فعالیت‌ها به کار می‌گیرید یا درس‌هایی که از هربار شکست دریافت می‌کنید، همگی روی لذت‌بخش‌تر شدن هرچه بیشتر تجربه‌تان از بازی و حضور مجددتان در جهان آن تاثیرگذار است.

 

بازی Kenshi

یکی از عناوین نقش آفرینی جاه طلبانه سالیان اخیر، بازی Kenshi محصول استودیو Lo Fi Games تلقی می‌شود. این بازی، یک عنوان جهان باز بوده و وسعت جهانش بیش از 800 کیلومتر مربع اعلام شده است. بازی آزادی عمل کاملی را به بازیکن‌ها جهت خلق شخصیت‌شان می‌دهد و امکان تصمیم گیری در طول مسیر وجود دارد. همچنین باید توجه داشت که هریک از تصمیمات گرفته شده تاثیر زیادی را روی چگونگی پیش‌روی داستان بازی دارا هستند. درنهایت، شایان ذکر است که تنوع سلاح‌ها و دشمنان حاضر در جهان بازی نیز در سطح قابل قبول و رضایت بخشی قرار دارد.

برچسب ها: Baldur's Gate 3،Red Dead Redemption 2, Elden Ring, Skyrim
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.