نویسنده بازی Portal 2 به ساخت قسمت سوم این بازی علاقه دارد

نویسنده بازی Portal 2 به ساخت قسمت سوم این بازی علاقه دارد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 2 ماه و 8 روز پیش

هفته گذشته یازدهمین سالگرد انتشار بازی Portal 2 بود. کمپانی Valve در این یازده سال هیچ علاقه‌ای به ساخت بازی Portal 3 یا ادامه داستان آن به هر شکل دیگری نشان نداده و علاوه بر طرفداران، صدای اعتراض افراد دخیل در ساخت دو بازی این مجموعه را هم درآورده است.


اریک ولپاو (Erik Wolpaw) که علاوه بر عضویت در تیم نویسندگان مجموعه Portal، یکی از نویسندگان بازی Half Life 2، Half Life Alyxبازی Left 4 Dead هم بوده، در مصاحبه اخیر خود با پادکست Kiwi Talkz از علاقه خود به ساخت بازی Portal 3 پرده برداشت.

 

بهترین بازی‌های شرکت Valve براساس امتیاز متاکریتیک

10 بازی که مفهوم زمان و مکان را عوض کردند 

نویسنده بازی Portal 2 به ساخت قسمت سوم این بازی علاقه دارد


او در انتهای این پادکست گفت:


«ما باید کار ساخت Portal 3 را شروع کنیم. من جوان‌تر نخواهم شد. داریم به نقطه‌ای می‌رسیم که عملا برای ساخت بازی Portal 3 خیلی پیر خواهیم بود، پس بهتر است هرچه زودتر کار را شروع کنیم.»

 

البته با وجود سابقه کاری بسیار طولانی ولپاو در کمپانی Valve، علاقه او به ساخت بازی Portal 3 برای شروع پروسه توسعه این بازی کافی نیست. او در بخش دیگری از این پادکست، در پاسخ به این سؤال که آیا به ساخت قسمت سوم بازی Portal علاقه دارد گفت:


«قطعا عاشق این کار هستم. اگر به من بستگی داشت همین حالا روی یک Portal دیگر کار می‌کردم، اما من به تنهایی نمی‌توانم این بازی را بسازم.»

 

بعد از این‌که مجری پادکست به نفوذ ولپاو در کمپانی Valve اشاره کرد، او پاسخ داد:

«من می‌توانم از این ایده دفاع کنم و ممکن است اندکی روی تصمیم دیگر اعضا تاثیر بگذارم، اما مشکل اصلی این‌ است که Valve حدود 300 کارمند دارد و من نمی‌دانم آن‌ها به چه شکل تفکیک شده‌اند. کارکنان Valve در بخش‌های توسعه، استیم، بخش حقوقی و چند بخش دیگر پراکنده هستند.»


او ادامه داد:

«پس قطعا هزینه به کارگیری 75 نفر برای ساخت بازی بسیار بالاست. با وجود این‌که به‌نظر می‌رسد همه در Valve در حال تفریح و خوش‌گذرانی هستند، اصلا این‌طور نیست و همه مشغول به انجام کاری هستند. آن‌ها تمام مدت در حال کار کردن هستند اما شما معمولا نتیجه این کارها را نمی‌بینید. این پروژه‌ها معمولا منتشر نمی‌شوند، سال‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسند یا به یک چیز کاملا متفاوت تبدیل می‌شوند. همه در حال انجام کاری هستند. 
به همین دلیل است که تشکیل یک تیم در Valve حسی مانند شورش دارد. باید افراد را مجبور به رها کردن پروژه‌هایشان کنید و گروهی برای خودتان تشکیل دهید.»

 

نویسنده بازی Portal 2 به ساخت قسمت سوم این بازی علاقه دارد


 در ادامه، مجری این پادکست به سوددهی بازی Portal 3 اشاره می‌کند که ولپاو پاسخ جالبی به آن می‌دهد:


«این بازی قطعا سود خوبی خواهد داشت، اما چه نوع سودی؟ آیا در حد بازی CS:GO؟ احتمالا نه.»

 

ولپاو در ادامه سخنانش خطاب به گیب نیول (Gabe Newell) می‌گوید:


«البته باید بگویم که همه بازی‌ها نباید مانند CS:GO درآمدزایی داشته باشند.»


آخرین بازی منتشر شده توسط کمپانی Valve، بازی Aperture Desk Job است که در سال 2022 به عنوان یک دموی فنی برای نمایش قابلیت‌های استیم دک منتشر شد. این بازی در جهان بازی Portal جریان دارد.

 

 
برچسب ها: Portal 3, Portal, Valve, استیم دک
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.