شروع طوفانی ایکس باکس سری ایکس و اس در انگلستان

شروع طوفانی ایکس باکس سری ایکس و اس در انگلستان

مصطفی محدث مصطفی محدث
2 سال و 4 ماه و 13 روز پیش

به نظر می‌رسد که مایکروسافت در حال گذراندن بهترین روزهایش در بخش کنسول های خانگی است. عرضه ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، بسیار موفقیت‌آمیز بوده و اکنون، آن‌ها دستاورد مهم دیگری برای اضافه کردن به لیست افتخارات خود دارند: عرضه کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس، بزرگ‌ترین عرضه کنسولی مایکروسافت در انگلستان بوده است.

وبسایت VGC اعلام کرده است که مایکروسافت نزدیک به 155 هزار دستگاه از کنسول‌های جدید را در روز اول عرضه در انگلستان ارسال کرده است. این در حالی است که ایکس باکس وان در دو روز اول عرضه، فروشی نزدیک به 150 هزار دستگاه داشت. فروش نسل جدید کنسول‌های مایکروسافت حتی می‌توانست بیشتر هم باشد چون ظاهرا بخشی از طرفداران ایکس باکس در انگلستان، دست‌خالی و ناامید به خانه‌های خود برگشته‌اند و اگر میزان عرضه از سوی مایکروسافت بالاتر بود، قطعا آمار فروش و جابجایی بیشتری نیز ثبت می‌شد.

انگلستان پس از ایالات متحده، دومین بازار مهم و بزرگ ایکس باکس محسوب می‌شود و اگرچه همچنان فاصله نسبتا زیادی با فروش 250 هزار دستگاهی پلی استیشن 4 در دو روز اول عرضه در سال 2013 دارد، اما همه‌چیز از پیشرفت و حرکت رو به جلوی مایکروسافت و ایکس باکس خبر می‌دهند.

مایکروسافت در لیست آماری جالبی که منتشر کرده، مشخصا گفته است که فروش کنسول‌های جدید در روز اول، بیشتر از هر نسلی در گذشته بوده است. البته آن‌ها آمار دقیقی اعلام نکردند. پیش از این نیز «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) گفته بود که انتشار آمار رسمی و اعداد و ارقام مربوط به فروش کنسول‌ها، باعث «عوض شدن تمرکز» آن‌ها از ایجاد تعامل با بازیکن‌ها می‌شود. او می‌خواهد که تمرکز اصلی بخش تحت مدیریت او یعنی ایکس باکس، تعامل و برقراری ارتباط با بازیکن‌ها باشد.

طبق آمار موجود در لیست مایکروسافت، بازیکن‌ها در 24 ساعت اولیه عرضه کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری  اس، 3 هزار و 594 بازی مختلف را اجرا کردند. مایکروسافت در پاسخ به افرادی که از تمام شدن سریع کنسول‌ها در بازار ناراضی هستند، گفته است که «سخت در حال کار» است تا دستگاه‌های بیشتری در بازار جهانی عرضه کند.

 

برچسب ها: Xbox Series X
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.