بهترین عناوین شبیه به بازی Hogwarts Legacy

بهترین عناوین شبیه به بازی Hogwarts Legacy

آرین صفری آرین صفری
2 ماه و 3 روز پیش

پس از نبرد با جادوگران تاریک و کشف اسرار قلعه هاگوارتز در بازی Hogwarts Legacy، بازیکنان ممکن است مشتاق ماجراهای جادویی مشابهی باشند. خوشبختانه، بازی‌های نقش‌آفرینی جهان باز متعددی هستند که در آن‌ها از جادو یا طلسم‌سازی استفاده می‌شود و می‌توانند به‌خوبی پاسخگوی عطش بازیکنان باشند. بنابراین بازیکنان گزینه‌های زیادی دارند که می‌توانند ماجراجویی جادویی بعدی‌شان را از بین آن‌ها انتخاب کنند. اگر می‌خواهید همچنان در دنیای هری پاتر غرق شوید، بازی‌ها، اسپین‌ آف‌ها، کتاب‌ها و فیلم‌های زیادی هستند که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. همچنین عنوان دیگری در این دنیا به‌نام بازی Harry Potter: Quidditch Champions نیز درحال توسعه است، اما هنوز تاریخ انتشار دقیقی از آن دردسترس نیست.

 

 

بازی RuneScape

توسعه دهنده: Jagex

تاریخ عرضه: ۲۰۰۱

پلتفرم‌ها: کامپیوتر

سبک: MMORPG

 

بازی RuneScape 3 و بازی Old School RuneScape، عناوینی هستند که جادو را به عنوان یکی از همه کاره‌ترین و لذت بخش‌ترین جنبه‌های خود معرفی می‌کنند. شما می‌توانید از این جادوها حین مبارزات و کارهای دیگر استفاده کنید. در این بازی می‌توانید راه استفاده از رون‌ها (Rune) را در پیش بگیرید، یا اینکه از سلاح‌های جادویی استفاده کنید و طلسم‌های مختلف را کشف کنید. آزادی عمل بازیکنان در بازی RuneScape باعث می‌شود نیازهای کسانی که به‌دنبال عناصر نقش آفرینی مشابه بازی Hogwarts Legacy هستند برآورده شوند. این‌ها همه درحالی است که جنبه‌های اجتماعی بازی نیز جذابیت بیشتری به آن می‌بخشند.

 

بازی Elder Scrolls Online

توسعه دهنده: Bethesda Softworks

تاریخ عرضه: ۲۰۱۴

پلتفرم‌ها: ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و کامپیوتر

سبک: سرویس محور

همانند بازی RuneScape، بازی The Elder Scrolls Online عنوانی در سبک MMORPG است که توانایی‌های جادویی زیادی را برای کاوش ارائه می‌کند. کلاس جادوگر (The Sorcerer) به دلیل قدرت بسیار زیادش، از دیگر کلاس‌های بازی متمایز است. به‌لطف سیستم شخصی سازی گسترده این بازی، بازیکنان حتی می‌توانند جادوگرانی شبیه به جادوگران دنیای هری پاتر بسازند. تاریخ غنی و افسانه‌های موجود در دنیای سری بازی The Elder Scrolls ممکن است بازیکنانی را که عاشق عمق دنیای هری پاتر شده بودند را مجذوب خود کند. در بازی The Elder Scrolls Online، جادوگران می‌توانند در بازی‌های رقابتی و مشارکتی (با دوستان و سایر بازیکنان) شرکت کنند، ویژگی‌ای که در بازی Hogwarts Legacy دیده نمی‌شود.

 

 

بازی Dragon Age: Inquisition

توسعه دهنده: BioWare

تاریخ عرضه: ۲۰۱۴

پلتفرم‌ها: ایکس باکس وان، ایکس باکس 360، پلی استیشن 4، پلی استیشن 3 و کامپیوتر

سبک: اکشن نقش آفرینی

بازی Dragon Age: Inquisition که در ساخت آن شدیدا از بازی Dungeons & Dragons الهام گرفته شده است، یکی از بهترین و غنی‌ترین تجربه نقش آفرینی است که سیستم جادویی دقیقی را نیز ارائه می‌دهد. در بازی Hogwarts Legacy شاهد این بودیم که بازیکنان می‌توانستند از بین چهار خاندان یکی را انتخاب کنند، اما بازی Dragon Age: Inquisition با ارائه سه کلاس مجزا، که هر کدام توانایی‌های منحصر به فرد و طلسم‌های زیادی دارند، رویکرد متفاوت‌تری را معرفی می‌کند. چه به‌عنوان یک شوالیه بازی کنید یا کلاس‌های Rift Mage یا Necromancer را انتخاب کنید، کسانی که روند جادویی را پیش می‌گیرند از تمام جنبه‌های بازی راضی خواهند بود.

 

 

بازی Fable 3

توسعه دهنده: Lionhead Studios

تاریخ عرضه: ۲۰۱۰

پلتفرم‌ها: ایکس باکس 360، کامپیوتر

سبک: اکشن نقش آفرینی

با اینکه بازی Fable 3 یکی از عناوین قدیمی این فهرست به‌شمار می‌رود، اما شباهت بسیار زیادی با بازی Hogwarts Legacy دارد. در این بازی، بازیکنان چوبدستی‌هایشان را با با Will Gauntlets تعویض می‌کنند. با توجه به قدمت این بازی، واضح است که تنوع جادوهای آن به‌اندازه بازی Hogwarts Legacy نیست. چیزی که بازی Fable 3 استادانه ارائه می‌دهد، ترکیب جادوهایی است که برای شکست دادن دشمنان دراختیار شما می‌گذارد. توانایی استفاده از عناصر دوگانه مانند آتش و شوک ممکن است برای علاقه مندان به دنیای جادوگری جذاب باشد. همچنین از آنجا که بازی Fable 4 در آینده عرضه می‌شود، شاید بهتر باشد درهرصورت این بازی را تجربه کنید.   

 

 

بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion

توسعه دهنده: Bethesda Softworks

تاریخ عرضه: ۲۰۰۶

پلتفرم‌ها: ایکس باکس 360، پلی استیشن 3 و کامپیوتر

سبک: نقش آفرینی

انجمن جادوگران (The Mages Guild) در بازی The Elder Scrolls 4: Oblivion شباهت قابل توجهی به مدرسه هاگوارتز دارد، به‌ این صورت که در آن بازیکنان در سفری تدریجی قدم می‌گذارند و باید بر جادوهای مخفی این دنیا تسلط پیدا کنند. با اینکه بازی The Elder Scrolls 3: Morrowind ممکن است در سیستم جادویی‌اش عملکرد برتری داشته باشد، اما نمی‌توانیم از شباهت Mages Guild به مدرسه هاگوارتز بگذریم. بازیکنان در این انجمن از یک جادوگر مبتدی شروع به‌کار می‌کنند و باید به مقام جادوگر اعظم برسند.

 

 

بازی The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild

توسعه دهنده: Nintendo EPD

تاریخ عرضه: ۲۰۱۷

پلتفرم‌ها: نینتندو سوییچ

سبک: اکشن ماجراجویی و نقش آفرینی

بله، بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild عنوانی نیست که بتوانید در آن از طلسم‌ها یا جادوهای قدرتمند استفاده کنید، اما «ماجراجویی فانتزی جادویی» آن یک تجربه مسحورکننده‌ است که ارزش وقت شما را دارد. سرزمین خیره کننده Hyrule، اسرار زیادی دارد که قطعا طرفداران دنیای هری پاتر را به‌وجد خواهد آورد. حال که بازی Hogwarts Legacy برای نینتندو سوییچ هم در دسترس است، طرفداران این بازی ممکن است متوجه شوند که علیرغم عدم وجود چوب دستی در بازی  The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild و دنباله آن یعنی بازی The Legend Of Zelda: Tears of the Kingdom، ماجراهای لذت بخشی در این دو بازی ارائه می‌شوند که حس شگفتی مشابهی را در شما بیدار می‌کنند.

 

 

بازی Elden Ring

توسعه دهنده: FromSoftware

تاریخ عرضه: ۲۰۲۲

پلتفرم‌ها: ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و کامپیوتر

سبک: اکشن نقش آفرینی

شکی در این نیست که بازی Elden Ring یک بازی با گیم‌پلی بسیار دشوار است و باس‌های طاقت‌فرسای آن آزمونی سخت برای بازیکنان هستند. با اینکه شخصیت شما در این بازی به اندازه شخصیت‌تان در بازی Hogwarts Legacy تسلط بر جادو ندارد، اما جادوهای موجود در سرزمین‌ Lands Between به‌اندازه کافی قدرتمند هستند. جادوگران، یکی از مهیب‌ترین کلاس‌های بازی Elden Ring به‌شمار می‌روند و پیش‌زمینه آن‌ها به طرز پیچیده‌ای در افسانه‌های این بازی قرار داده شده است؛ به‌گونه‌ای که بازیکنان احساس خواهند کرد که بخشی از یک روایت بزرگ‌تر هستند، درست شبیه به چیزی که در بازی Hogwarts Legacy  تجربه کردند.

 

 

بازی The Witcher 3: Wild Hunt

توسعه دهنده: CD Projekt Red

تاریخ عرضه: ۲۰۱۵

پلتفرم‌ها: ایکس باکس سری ایکس و اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5 و کامپیوتر

سبک: اکشن نقش آفرینی

بازی The Witcher 3: Wild Hunt عنوانی بود که تمام آنچه تمام نسخه‌های پیشینش پایه‌گذاری شده بود را بهبود بخشید و توانست نام خود را در میان تحسین‌شده‌ترین بازی‌های نقش آفرینی ثبت کند. دنیای باز و روایت گسترده و پیچیده آن تحت تأثیر تصمیمات بازیکنان تغییر می‌کند، همین موضوع ممکن است طرفداران بازی Hogwarts Legacy را به‌سمت این بازی جذب کند. می‌توان ماجراهای گرالت (Geralt) و همراهان جادوگرش را کمی به داستان‌های بازی Hogwarts Legacy شباهت داد. مبارزات بازی طوری طراحی شده‌اند که جادو را به‌زیبایی با شمشیرزنی ترکیب می‌کنند و به بازیکنان این امکان را می‌دهد که نشانه‌های (Signs) قدرتمندی را برای شکست دشمنان به‌کار بگیرند.

 

 

بازی Baldur's Gate 3

توسعه دهنده: Larian Studios

تاریخ عرضه: ۲۰۲۳

پلتفرم‌ها: ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن 5 و کامپیوتر

سبک: نقش آفرینی

بازی Baldur's Gate 3 شما را وارد دنیای Dungeons & Dragons می‌کند و روایت های غنی و جادویی زیادی را ارائه می‌دهد. البته جادوگران این بازی شباهت زیادی به جادوگران بازی Hogwarts Legacy ندارند، اما شخصیت‌هایی که روند جادوگری را پیش می‌گیرند، فرصت‌های لذت بخشی را برای استفاده از قدرت‌های مخفیانه این قلمرو فراهم می‌کنند. طلسم‌ها و جادوهای زیادی از دنیای Dungeons & Dragons در این بازی حضور دارند و بازیکنان به راحتی می‌توانند شخصیت‌هایی را با مکانیک‌هایی شبیه هری پاتر خلق کنند و خود را فارغ‌التحصیل مدرسه هاگوارتز تصور کنند.

 

 

بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim

توسعه دهنده: Bethesda Softworks

تاریخ عرضه: ۲۰۱۱

پلتفرم‌ها: ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس، پلی استیشن 3، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، نینتندو سوییچ و کامپیوتر

سبک: اکشن نقش آفرینی

بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim همچنان یکی از عناوین کلاسیک نقش آفرینی به‌شمار می‌رود و یکی از بازی‌های است که تجربه آن برای عاشقان جادوگری ضروری است. برای دسترسی به بهترین جادوهای بازی، شما باید به کالج وینترهولد (Winterhold) بپیوندید. پس از تکمیل ماموریت‌های کالج، می‌توانید آزادانه مناظر خیره کننده سرزمین اسکایریم را کاوش کنید و از جادوهای خود (هرگونه که دوست دارید) استفاده کنید. حتی اگر این بازی را قبلا تجربه کرده باشید، انجمن مودینگ آن امکانات زیادی را به بازی اضافه می‌کند که به‌کل بازی را تغییر می‌دهند.

برچسب ها: TOP 10, Elden Ring, The Legend Of Zelda: Tears of the Kingdom
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.