مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
1 سال و 4 ماه و 24 روز پیش

پس از مدت‌ها سکوت، سر انجام در تاریخ 19 شهریور ماه، شاهد برگزاری رویداد پلی استیشنبودیم که با محوریت آینده پلی استیشن برگزار شد. رویداد جدید پلی استیشن حدود 40 دقیقه طرفداران را مشغول نگه داشت. در این رویداد مورد انتظار عناوین و بازی‌های بسیاری رونمایی شدند که برخی از آن‌ها بازی‌های کاملا جدید و انحصاری بودند.

 

متاسفانه بسیاری از علاقه‌مندان هستند که بنا به دلایل متعددی نتوانستند این رویداد را به صورت زنده تماشا کنند و دوست دارند از آنچه در این رویداد جدید رخ داد با خبر شوند. از همین رو، سعی داریم در این مطلب، تمامی اتفاقات و بازی‌هایی که در رویداد پلی استیشن به نمایش در آمدند را مرور کنیم و نگاهی کلی به عناوین معرفی شده در رویداد پلی استیشن بی‌اندازیم. با ما همراه باشید.

بازی Knights of the Old Republic Remake

رویداد جدید پلی استیشن آغازی شکوهمند داشت و در همان ابتدا با رونمایی از بازی Knights of the Old Republic Remake توانست طرفداران را میخکوب کند. بازی Knights of the Old Republic عنوانی نقش آفرینی بود که توسط استودیو BioWare در سال 2003 منتشر شده بود. مدتی بود که شایعات، خبر از نسخه بازسازی شده این بازی می‌دادند و در نتیجه، شب گذشته با رونمایی از این بازی متوجه شدیم که استودی Aspyr در حال توسعه نسخه بازسازی شده بازی Knights of the Old Republic است. با توجه به اطلاعات منتشر شده، این بازی در روز‌های ابتدایی انتشار، در انحصار کنسول پلی استیشن 5 خواهد بود.

متاسفانه بازی Knights of the Old Republic Remake هیچگونه تاریخ انتشاری دریافت نکرد.

نمایش کوتاه بازی اطلاعات خاصی از آن را منتشر نکرد و همین می‌تواند نشان دهد که بازی هنوز در دست توسعه است و چند سالی تا انتشار فاصله دارد. البته سازندگان در انتهای رویداد اطلاعاتی جذاب از بازی منتشر کردند که می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

 

مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

بازی Project EVE

بازی بعدی که پس از صحبت‌های رئیس پلی استیشن به نمایش درآمد، بازی Project EVE بود. این بازی بازیکنان را به آینده‌ای نزدیک خواهد برد. اینطور که به نظر می‌رسد این عنوان در سبک نقش آفرینی جریان خواهد داشت. همچنین نمایش بازی نشان داد که بازی Project EVE شباهت‌های بصری و عملکردی زیادی به بازی‌هایی همچون بازی Bayonetta و بازی Devil May Cry دارد. بازی Project EVE در رویداد پلی استیشن به عنوان یک بازی برای کنسول پلی استیشن 5 معرفی شد، اما صحبتی از انحصاری بودن آن به میان نیامد و هنوز مشخص نیست که این بازی در انحصاری سونی خواهد بود و یا برای سایر پلتفرم‌ها نیز منتشر خواهد شد. با توجه به نمایشی که از بازی مشاهده کردیم، این عنوان توسط یک استودیو کره‌ای به نام ShiftUp در حال ساخت است.

بازی Tiny Tina's Wonderlands

عنوان بعدی بازی Tiny Tina's Wonderlands بود که برای اکثرمان آشنا است. این بازی در واقع یک اسپین‌آف خلاقانه برای سری Borderlands به حساب می‌آید که توسط استودیو Gearbox در حال ساخت است.

 

با بازی  Tiny Tina's Wonderlands شاهد همان سبک خاص بازی‌های سری Borderlands هستیم، اما اینبار در دنیایی کاملا متفاوت و جدید. بازی Tiny Tina's Wonderlands در تاریخ 25 مارچ (5 فروردین ماه) 2021 برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

در نمایشی که از بازی مشاهده کردیم، بخش‌های کوتاهی از گیم پلی بازی به نمایش در آمد و به تمامی طرفداران نشان داد که می‌توانند از این عنوان چه انتظاراتی داشته باشند.

 

 

 

بازی Forspoken

بازی Forspoken هم یکی دیگر از عناوینی بود که قبل از رویداد پلی استیشن معرفی شده بود. این بازی که شرکت Square Enix در حال ساختش است، یک بازی ماجراجویانه در سبک فانتزی خواهد بود که شباهت‌هایی نیز به سری Final Fantasy دارد. در نمایشی که از بازی Forspoken مشاهده کردیم، شخصیت اصلی داستان که دختری رنگین پوست است به بازیکنان معرفی شد. همچنین محیط‌های بازی نیز به نمایش گذاشته شد که نشان دهنده کیفیت زیبای گرافیکی بازی بود. البته برخی ایرادات گرافیکی به چهره‌ها وارد است، اما در هر حال بازی از زیبایی بصری مناسبی برخوردار بود. در ادامه نمایش شاهد بخش‌هایی از گیم پلی بازی نیز بودیم که به گفته بازیکنان شباهت‌هایی به بازی Ratchet and Clank داشت.

 

در نمایش بازی شاهد این بودیم شخصیت اصلی داستان فری هالند (Frey Holland) از طریق یک پورتال وارد دنیایی فانتزی می‌شود و ماجرایی جدید را آغاز می‌کند. بازی Forspoken در بهار سال 2022 برای کنسول پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

بازی Rainbow Six Extraction

عنوان بعدی بازی Rainbow Six Extraction بود که همه ما با آن آشنایی کافی داریم. عنوان جدید در سری Rainbow Six که بخشی تمام PVE دارد و ماجرای مقاومت انسان‌ها در مقابل یک ویروس جدید را دنبال می‌کند. نمایش جدید بازی نکته منحصر به فردی نداشت و صرفا جهت تبلیغ دوباره بازی نشان داده شد. بازی Rainbow Six Extraction در ماه ژانویه (دی/بهمن) سال 2022 برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

 

بازی Alan Wake Remastered

بعد از چند نمایش از بازی‌های معرفی شده، سرانجام نوبت به سورپرایز بزرگ استودیو رمدی اینترتینمنت رسید. نمایش بازی Alan Wake Remastered بخش‌هایی از بازی خاطره انگیز Alan Wake را با ظاهری نو و بروز شده به طرفداران نشان داد. بازی Alan Wake که به عنوان اثری برگرفته از سریال معروف Twin Peaks به حساب می‌آید در سال 2010 به صورت انحصاری برای کنسول ایکس باکس 360 منتشر شده بود و حالا با توجه به سیاست‌های جدید استودیو رمدی و موفقیت تازه آن‌ها با بازی Control شاهد هستیم که بازی Alan Wake Remastered راهش را به کنسول‌های سونی نیز پیدا کرده است و در تاریخ 5 اکتبر (13 مهر ماه) برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس منتشر خواهد شد.

 

مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

بازی GTA 5

به دنبال رونمایی از یک ریمستر هیجان انگیز، نوبت به نسخه بهبود یافته بازی GTA V رسید. کارشناسان بازی‌‌های ویدیویی معتقد بودند بازی GTA 5 به رویداد پلی استیشن نخواهد رسید، اما در هر حال بازی GTA 5 و البته بازی GTA Online در این رویداد نمایشی جذاب داشتند که بخش‌هایی خاص از بازی را با کیفیتی بهبود یافته و زیبا به نمایش می‌گذاشتند. بخش‌هایی از گیم پلی بازی GTA V و نمایی از گیم‌پلی بازی GTA Online با گرافیکی بهبود یافته به طرفداران نشان داده شد. اما متاسفانه در انتهای این نمایش شاهد تعویق در تاریخ انتشار نسخه بهبود یافته بازی GTA 5 بودیم. این بازی در ماه مارچ (اسفند/ فروردین) سال 2022 برای کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس منتشر خواهد شد.

 

بازی Ghostwire: Tokyo

در مرحله بعد، بخشی از رویداد پلی استیشن به استودیو جدید شینجی میکامی (Shinji Mikami) یعنی استودیو Tango Gameworks اختصاص پیدا کرد. این افراد خلاق که مدتی است روی بازی Ghostwire: Tokyo کار می‌کنند در گذشته ساخت بازی Evil Within را به عهده داشتند.

 

اما حالا آن‌ها به سراغ ساخت یک بازی اول شخص به نام بازی Ghostwire: Tokyo رفته‌اند که از مکانیک‌ها و استاندارد‌های جدید سبک فانتزی اول شخص بهره می‌برد. این بازی هم یکی دیگر از عناوینی است که قبل از رویداد سونی معرفی شده بود. در نمایش جدید بازی اطلاعاتی تازه از آنچه در بازی در جریان است به طرفداران داده شد و بخش‌های کوتاهی از گیم پلی بازی به صورت سینمایی به نمایش درآمد. با توجه به تریلر بازی، بازیکنان در نقش یک پسر جوان خواهند بود که متوجه شده است قدرت‌هایی ماورایی دارد و وظیفه دارد با این قدرت‌های جدیدش در مقابل اهریمن‌هایی که به شهر توکیو حمله ور شده‌اند، ایستادگی کند.

 

بازی Ghostwire: Tokyo در تاریخی نامشخص در سال 2022 به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

 

بازی Guardians of the Galaxy

مقصد بعدی رویداد، بازی Guardians of the Galaxy بود که توسط استودیو Eidos در دست ساخت است و تا ماه آینده در بازار‌‌های جهانی عرضه خواهد شد. با نمایش جدید بازی، شاهد بخش‌هایی سینمایی از گیم پلی بازی بودیم و توانستیم بیشتر از قبل از جریان اصلی بازی باخبر شویم. همچنین این نمایش تمرکز ویژه‌ای روی کاراکتر‌های اصلی بازی داشت. بازی Guardians of the Galaxy در تاریخ 26 اکتبر (4 آبان ماه) 2021 برای کنسول‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

 

مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

بازی Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

به عنوان یک نمایش کوتاه، در این قسمت بخش‌هایی از بازی Vampire: The Masquerade – Bloodhunt را که عنوانی آنلاین و جدید است و در سبک بتل رویال توسعه داده شده، شاهد بودیم. نسخه آزمایشی بازی Vampire: The Masquerade – Bloodhunt در حال حاضر به صورت رایگان برای رایانه‌های شخصی در دسترس است و تا پایان سال 2021 برای پلی استیشن 5 نیز منتشر خواهد شد.

 

بازی Deathloop

با اینکه بازی Deathloop هفته آینده برای پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود، باز هم در رویداد جدید سونی، شاهد نمایشی نسبتا بلند از عنوان جدید استودیو آرکین بودیم. بازی Deathloop که عنوانی اول شخص با الگوگیری از مکانیک‌های جذاب بازی Dishonored است، به خوبی به مخاطبان معرفی شده بود. اما باز هم در این نمایش جدید بخش‌‌هایی تازه را به نمایش گذاشت و برخی بخش‌های گیم‌پلی و داستان بازی را از دیدگاه شخصیت اصلی بازی به طرفداران نشان داد.

 

مرور تمام بازی‌های رویداد پلی استیشن 2021

بازی Tchia 

بازی Tchia یک عنوان کاملا جدید و دلربا بود که با گرافیکی هنری توانست نگاه‌ها را به خود جذب کند. بازی Tchia یک عنوان اپن ورلد است که شما را در نقش یک دختربچه ماجراجو با قدرت‌هایی خاص قرار می‌دهد  و اجازه می‌دهد از این قدرت‌ها بهره برده و از بازی کردن لذت ببرید. در نمایش بازی مکانیک خاص گیتار زدن را که شباهت زیادی به بازی The last of us part 2 داشت، شاهد بودیم و در کنارش بخش‌هایی از محیط را مشاهده کردیم و دیدیم که چگونه شخصیت اصلی این بازی می‌تواند به کمک قدرت‌هایش با حیوانات ارتباط بگیرد و حتی در مواقعی به آن‌ها تبدیل شود.

 

 

بازی Uncharted: Legacy of Thieves Collection

متاسفانه استودیو ناتی داگ در این رویداد حاضر نشد و تنها چیزی که از ‌آن‌ها در این رویداد جدید دیدیم، نمایش مربوط به نسخه بهبود یافته بازی Uncharted 4 و بازی The Uncharted: Lost Legacy برای پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی بود. این دو بازی به صورت بهبود یافته در سال 2022 عرضه خواهند شد و بازیکنان می‌توانند روی دستگاه پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی‌شان، نسخه‌ای با گرافیک بالاتر از این عناوین را تجربه کنند.

 

 

بازی Gran Turismo 7

ایستگاه بعد، بازی‌های انحصاری سونی!

پس از صحبت‌های کوتاه هرمن هولست (Herman Hulst) مدیر بخش استودیو‌های سونی، شاهد نمایان شدن نام استودیو Polyphony Digital بودیم. به عنوان اولین نمایش بازی‌های انحصاری پلی استیشن، نمایش جذاب و چشم نوازی از بازی Gran Turismo 7 را شاهد بودیم که بخش‌هایی از گیم پلی، حالت عکاسی بازی، محیط‌ها و مسابقات را به ما نشان داد. با توجه به همین نمایش بازی Gran Turismo 7 در تاریخ 4 مارچ سال 2022 (13 اسفند ماه) به صورت انحصاری برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

 

 

بازی Marvel's Spider-Man 2

شاید با توجه به اینکه استودیو اینسامنیاک گیمز به تازگی بازی Ratchet and Clank: Rift Apart را منتشر کرده است، کسی تصور حضور آن‌ها در این رویداد را نیز نداشت. اما آن‌ها با نمایشی جذاب به این رویداد خاص آمدند و همه را شگفت زده کردند. نمایش بازی Marvel's Spider-Man 2 با نمایی از شهر آغاز شد و سپس نشان داد که پیتر پارکر و مایلز مورالز در کنار هم در حال مبارزه با دشمنانی جدید هستند.  مبارزه ادامه دار شد و در نهایت دوربین با صدایی آشنا به سمت تاریکی رفت و چهره آشنای شخصیت ونوم را به طرفداران نشان داد.  خوشبختانه این بازی هیجان انگیز و مورد انتظار تاریخ انتشاری تقریبی هم دریافت کرد.

 

بازی Marvel's Spider-Man 2 در سال 2023 به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

 

 

بازی Wolverine

اگر تصور کرده‌اید کارمان با این استودیو جذاب، پرکار و دوست داشتنی تمام شده است، سخت در اشتباهید، بازی بعدی در رویداد پلی استیشن باز هم عنوانی است که توسط استودیو اینسامنیاک گیمز در حال توسعه است.

 

نمایش بازی Wolverine با نمایی خاص از یک کافه آغاز شد و نشان داد که دعوایی در این کافه رخ داده است و فقط یک نفر با کلاهی کابویی و پیراهن چهارخانه نشسته و در حال نوشیدنی خوردن است. دروبین به دست‌های زخمی شخصیت اصلی بازی نزدیک شد و ناگهان تیغه‌‌های Wolverine از دستانش بیرون آمد.

 

نمایش بازی یک انیمیشن کوتاه بود و اطلاعاتی خاص از هیچ چیز منتشر نکرد. به طور احتمالی این بازی پروژه‌ای باشد که پس از بازی Marvel's Spider-Man 2 منتشر شود، چرا که هیچگونه تاریخ انتشاری دریافت نکرد.

 

به طور کلی این بازی طرفداران را بسیار هیجان زده کرد زیرا باز هم عنوانی انحصاری برای پلی استیشن 5 را شاهد بودند که توسط استودیو اینسامنیاک گیمز در حال توسعه است و با محوریت یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کامیک بوکی ساخته خواهد شد.

 

 

بازی God of War: Ragnarok

در نهایت به بمب پلی استیشن خواهیم رسید. سرانجام در انتهای 40 دقیقه از نمایش‌های متفاوت، شاهد اولین نمایش رسمی از بازی God of War: Ragnarok بودیم. در ابتدای نمایش بازی، نام استودیو سانتامونیکا روی تصویر آمد و پس از آن چهره کریتوس دوست داشتنی را مشاهده کردیم که در یک غار نشسته بود! پس از آن پسرش آتریوس با یک گوزن شکار شده به پدرش ملحق شد. نمایش بازی بسیار به نمایش بازی God of War شباهت داشت.

 

در ادامه این تریلر جذاب شاهد بخش‌هایی از گیم پلی بازی بودیم و دیدیم که داستان در ابتدا به سردرگمی‌های آتریوس و هویت جدیدش به عنوان خدای دسیسه یعنی «لوکی» خواهد پرداخت. آتریوس در این نمایش کمی بزرگ‌تر شده است و این می‌تواند به معنی مقداری فاصله زمانی بین دو بازی باشد. بازی God of War: Ragnarok از نظر وسعت بسیار بزرگتر از نسخه قبل به نظر می‌رسید، اما از نظر ظاهری چندان تفاوتی با نسخه قبل نداشت، زیرا بازی God of War 2018 نیز در حال حاضر از گرافیکی بسیار تازه و نو برخوردار است و در نتیجه گرافیک بازی God of War: Ragnarok بسیار قابل قبول بود.

متاسفانه در نهایت هیچگونه تاریخ انتشاری برای بازی مشخص نشد، اما اطلاعاتی از بازی منتشر شد که می‌توانید در اینجا مطالعه کنید.

نظر شما در رابطه با رویداد پلی استیشن در تاریخ 19 شهرویر ماه سال 1400 چه بود؟ آیا این رویداد برای طرفداران پلی استیشن راضی کننده بود؟

برچسب ها: Deathloop, God of War: Ragnarok, Marvel's Spider-Man 2, Marvel's Wolverine, Gran Turismo 7
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.