ترفند‌های کاربردی بازی Alan Wake 2

ترفند‌های کاربردی بازی Alan Wake 2

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه و 26 روز پیش

بازی Alan Wake 2 یک عنوان وحشت و بقاست که پر شده از چالش‌هایی مثل حل معما، فایل‌های جنایی و مبارزات هولناک. داستان جدید الن ویک پیچیدگی‌های زیادی دارد که بهتر است بدون اطلاع از مهم‌ترین نکات و ترفند‌های بقا در برایت فالز آن را تجربه نکنید. در ادامه، به مهم‌ترین چیزهایی که باید هنگام تجربه بازی Alan Wake 2 بدانید اشاره می‌کنیم.

 

می‌توانید به هر منطقه دوباره سر بزنید

با این‌که حل سریع تمام معماها و پیدا کردن همه سرنخ‌ها در یک منطقه می‌تواند تبدیل به یک وسواس شود، اگر بدون کامل کردن هر محیط به تجربه ادامه داستان بپردازید هم مشکلی پیش نمی‌آید. بیشتر این محیط‌ها در آینده‌ هم قابل دسترس هستند. به محض این‌که معرفی الن ویک و ساگا اندرسون (Saga Anderson) انجام شد، می‌توانید در هر زمان که خواستید آزادانه بین آن‌ها جا به جا شده و مشغول حل کردن مشکلاتشان شوید. شاید یک روایت غیرخطی در عنوانی که شدیدا به داستانش تکیه می‌کند با منطق جور در نیاید، اما بازی Alan Wake 2 کاملا خلاف این موضوع را ثابت کرده است.

 

با هدفون بازی کنید

حالا که صحبت از داستان و روایت آن شد، باید باز هم به ترسناک‌تر شدن این بازی نسبت به قسمت اول اشاره کنیم. بهتر است که بازی Alan Wake 2 را با هدفون تجربه کنید. نه‌تنها به‌خاطر فاکتور ترس، بلکه برای شنیدن محل دقیق پخش صداها باید از هدفون استفاده کنید تا وقتی توسط دشمنان محاصره شده‌اید شانسی برای مبارزه داشته باشید.

 

نقشه‌ها را بردارید

وقتی وارد یک منطقه جدید می‌شوید، حتما در اولین فرصت نقشه آن‌جا را پیدا کنید و با محیط اطرافتان هم آشنا شوید. بخش بزرگی از بازی Alan Wake 2 را مشغول حل کردن پازل‌های محیطی، بازگشت به مسیرهای قبلی و زیر و رو کردن هر مرحله برای پیدا کردن سرنخ و آیتم‌های به درد بخور خواهید بود، پس بهتر است سریع‌تر با نقشه‌ها آشنا شوید. این نقشه‌ها معمولا به راحتی پیدا می‌شوند، اما ممکن است یکی دوتا از آن‌ها را از قلم بیاندازید و بعدا دوباره برای پیدا کردنشان اقدام کنید.

 

منابع را مصرف کنید

اگر بازی Alan Wake 2 روی درجه سختی نرمال تجربه می‌کنید، هیچ ترسی از مصرف کردن منابعتان نداشته باشید. میزان مهمات و آیتم‌های بازیابی سلامتی که در جعبه‌ها، کشوها و جاهای دیگر پیدا می‌کنید به ذخایرتان از همان آیتم‌ها مرتبط است. اگر محفظه‌ها را یکی پس از دیگری باز می‌کنید و چیزی نصیبتان نمی‌شود، به این معناست که بیشتر از حد نیازتان منابع دارید. علاوه بر این، یک چهارم هم در بازی وجود دارد که شانس دریافت آیتم‌های ارزشمند را بالا می‌برد و در صورتی که ذخایرتان پر باشد، شانس پیدا کردن آیتم‌های جدید کاهش پیدا می‌کند.

 

چرخش سریع

بازی Alan Wake 2 هم مثل همه بازی‌های اکشن سوم شخصی که دوربین‌شان بیش از حد به شخصیت قابل کنترل نزدیک است، امکان چرخش سریع را به بازیکن می‌دهد. البته چرخش سریع بازی Alan Wake 2 اندکی با دیگر بازی‌ها متفاوت است و به جای این‌که برای انجام آن جهت عقب را با یک دکمه دیگر نگه دارید، تنها کافی‌ست تا آنالوگ سمت چپ را دوبار به عقب ببرید (یا روی کامپیوتر دوبار S را فشار دهید). بسیاری از «ربوده‌شده‌»ها تلاش می‌کنند تا از پشت به شما حمله کنند و این میان‌بر ساده می‌تواند کمک بزرگی در مبارزه با آن‌ها باشد.

 

سرنخ برای پیدا کردن آیتم‌ها

بیشتر آیتم‌هایی که می‌توانید جمع‌آوری کنید به شکل‌های مختلف در محیط بازی علامت‌گذاری شده‌اند تا بدانید که یک آیتم با ارزش در نزدیکی شماست:


-    لانچ‌باکس‌های الکس کیسی معمولا دارای سنگ‌های تخم‌ مرغ رنگ و صلیب‌های بافته شده با الیاف رنگی (به‌نام چشمان ایزد) هستند.
-    پیدا کردن نمادهای مثلثی دوقلو معمولا به انبار منابع فرقه‌ ختم می‌شود.
-    صدای اندک و مواج رادیو معمولا به این معنی است که یک معمای Nursery Rhyme نزدیک شماست.
-    پیکان‌های زرد رنگی که در نور چراغ قوه برق می‌زنند معمولا شما را به سمت مارپیچ‌هایی که Words of Power دارند می‌برند.

 

مطالب مرتبط: چقدر زمان برای به پایان رساندن بازی Alan Wake 2 لازم است؟


 

حواس‌تان به حروف بزرگ‌ باشد

معماهای Nursery Rhyme بسیار مبهم هستند و بار زیادی را روی دوش تفسیر بازیکن می‌گذارند. با این حال، بهتر است هنگام خواندن این معماها حواستان به حروف بزرگ نوشته شده باشد. این حروف معمولا برای مشخص کردن کلماتی که سرنخ مهمی به شما می‌دهند استفاده می‌شوند.

سایه‌ها

برخلاف «ربوده‌شده»هایی که در مقابل ساگا قرار می‌گیرند، دشمنان سایه‌ای الن ویک در دنیای تاریک می‌توانند هر جایی که می‌خواهند ظاهر شوند، اما همه آن‌ها مهاجم نیستند و حتی برخی از آن‌ها اهمیتی به الن نمی‌دهند. وقتی با الن بازی می‌کنید، بهتر است وقتی سر و کله دشمنان سایه‌ای پیدا می‌شود به آرامی راه بروید. در این حالت می‌توانید فقط با نشانه گرفتن چراغ قوه روی آن‌ها، از شر بیشترشان خلاص شوید. سایه‌ها در این حالت بدون نیاز به مصرف بیش از حد باتری چراغ قوه یا متمرکز کردن نور، به راحتی محو می‌شوند.

با این حال، به‌خاطر داشته باشید که سایه‌هایی که با روش بالا از بین نمی‌روند می‌توانند ناگهان شما را بگیرند یا سریع حمله کنند که در این صورت، باید آن‌ها را مثل دشمنان عادی بکشید. در مجموع بهتر است که هنگام مقابله با این دشمنان سایه‌ای همیشه عملکرد دفاعی داشته باشید تا آسیب به حداقل برسد.


اگر نیاز دارید که وارد جمعیت بزرگ سایه‌ها شوید، می‌توانید با استفاده از یک منور دستی به راحتی از شر جمعیت‌های بزرگ آن‌ها خلاص شده و سایه‌های خطرناک را پس از گیج کردن با این منور، گیر بیاندازید.

 

مهمات را بازیابی کنید

مهمات در بازی Alan Wake 2 محدود است، مخصوصا روی درجات سختی بالاتر. می‌توانید برخی از تیرهای کمان ساگا را بعد از شلیک به ربوده شده‌ها پیدا کنید. برخی از دشمنان خاص هم که به‌صورت اتفاقی در هر منطقه ظاهر می‌شوند، پس از مرگ آیتم‌های با ارزشی به شما می‌دهند.

 

Perkها را درست انتخاب کنید

منابع زیادی برای ارتقای تمام توانایی‌ها و اسلحه دریافت نمی‌کنید، پس بهتر است نسبت به خرج کردن امتیازهایی که دریافت می‌کنید محتاط باشید. ساگا می‌تواند برای ارتقا اسلحه‌اش Manuscript Fragmentها را در لانچ‌باکس‌های الکس کیسی که در محیط بازی مخفی شده‌اند پیدا کند. در طرف دیگر، الن ویک هم می‌تواند با پیدا کردن Words of Power، درخت مهارت‌های مربوط به آن‌ها را ارتقا دهد.
با توجه به این‌که ممکن است برخی از آپگرید‌هایی که الن دریافت می‌کند برای سلاح‌هایی باشد که هنوز پیدا نکرده‌اید، بهتر است این آپگریدها را ذخیره کنید تا به محض پیدا کردن سلاح مورد نظر، سریع آن را ارتقا دهید.

 

کمک برای پیدا کردن آیتم

وقتی نزدیک به وقایع پایانی داستان می‌شوید، می‌توانید پیش از عبور از نقطه بدون بازگشت داستان یک چارم پیدا کنید که به پیدا کردن آیتم‌ها کمک می‌کند. برای دریافت این چارم باید سگی که روی صحنه Suomi Hall در واتری قرار دارد را نوازش کنید. با انجام این کار، چارمی دریافت می‌کنید که منابع و نقاط مهم هر منطقه را روی نقشه علامت‌گذاری می‌کند.

 

بازی Alan Wake 2 هم اکنون به صورت دیجیتالی برای کامپیوتر، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس در دسترس است.
 

برچسب ها: Alan Wake 2, REMEDY
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.