11 نکته جدید که در مورد بازی Diablo 4‌ آموختیم

11 نکته جدید که در مورد بازی Diablo 4‌ آموختیم

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 2 ماه و 23 روز پیش

انتظار برای بازی Diablo 4‌ اندکی بیشتر از حد انتظارات شده است، اما به نظر می‌رسد که کم کم در حال نزدیک شدن به مراحل پایانی ساخت این بازی هستیم. در رویداد اخیر ایکس باکس و بتسدا بود که اخبار و اطلاعات زیادی از این اثر منتشر شد، و فهمیدیم که بلیزارد قصد دارد در سال 2023 بازی Diablo 4‌ را برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی استیشن 5 منتشر کند؛ نسخه بتا بازی نیز به‌زودی در دسترس قرار می‌گیرد. به لطف رویداد مذکور، توانستیم جزئیات فراوانی از بازی Diablo 4‌ بیاموزیم، در این مقاله می‌خواهیم 11 مورد از آنها را مرور کرده و خود را بیش از پیش برای تجربه بازی Diablo 4‌ آماده کنیم.

 

نکرومنسر

Diablo 4 - Necromancer

این مورد را شاید بتوان مهم‌ترین جزئیات جدیدی دانست که بعد از بازه انتشار بازی فهمیدیم. بلیزارد در رویداد ایکس باکس اعلام کرد که بازی Diablo 4‌ در کنار کلاس‌های بربر، جادوگر، دروید و روگ، کلاس محبوب نکرومنسر را نیز به بازی باز می‌گرداند و به عنوان پنجمین و احتمالا آخرین کلاس بازی قرار می‌دهد. همانند دیگر کلاس‌ها، کلاسِ نکرومنسر نیز شاهد تغییراتی بوده است و همانطور که انتظار می‌رفت، سیستم و تعامل این کلاس با دنیای بازی متفاوت‌تر از آنچه قبلا دیده بودیم خواهد بود. 

 

مطالب مرتبط:

محتوای پولی بازی Diablo 4 فقط برای سفارشی کردن کاراکتر خواهند بود

اطلاعاتی جدید از بازی Diablo 4 منتشر شد


سلاح‌ها و مهارت‌های نکرومنسر

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

نکرومنسر می‌تواند سلاح‌های مختلفی استفاده کند، از شمشیر و خنجر بگیر تا سپر و چوب جادو، اما داس سلاح اصلی این کلاس خواهد بود و تنها نکرومنسر است که می‌تواند از این اسلحه بهره ببرد. مهارت‌های نکرومنسر نیز در چهار گروه تقسیم می‌شوند: «استخوان» که به حملات فیزیکی مرتبط است. «تاریکی» که به جادوی سیاه مرتبط است و می‌تواند قدرت دشمنان را تضعیف کند، «خون» که جادوی خونی روی دشمن آوار می‌کند و «ارتش» که می‌تواند کمک کند مردگان را زنده کنید تا برایتان بجنگند. مورد آخر قدرت اصلی و مرکزی نکرومنسر به حساب می‌آید.

 

کتاب مردگان

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

قدرت جدیدی که کلاس نکرومنسر در بازی Diablo 4‌ دارد، «کتاب مردگان» خطاب می‌شود. این قدرت به نکرومنسر اجازه می‌دهد نوع مردگانی که می‌خواهد زنده کند را مشخص سازد و طبق میل خود آنها را به میدان جنگ وارد کند. با کتاب مردگان، بازیکن می‌تواند کنترل بیشتری هم روی مردگان داشته باشد و بتواند به دلخواه خود آنها را مدیریت کند. کتاب مردگان به نکرومنسر کمک می‌کند غول‌های خون را به جنگ آورند، کسانی که قادر به دزدیدن سلامتی دشمن هستند. غول‌های استخوان همانند تانک به دشمن حمله می‌کنند و غول‌های آهن، می‌توانند به ناگهان به سمت دشمن یورش ببرند. اسکلت‌های جادوگر و مبارز، فرشتگان مرگی که داس به دست دارند و بسیاری انواع دیگر از مردگان هم عضوی از لیست بلند بالای کتاب مردگان هستند که در اختیار نکرومنسر قرار دارد.

شخصی سازی

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

همانطور که انتظار هم داشتید، شخصی‌سازی در عنوانی همانند بازی Diablo 4 بسیار بزرگ خواهد بود و دست بازیکن را باز خواهد گذاشت. شما می‌توانید در کنار مشخص کردن کلاس کاراکتر خود، بیلد مخصوص خودتان را هم بیابید و با به تن کردن زره مناسب، شخصیتی بسازید که می‌خواهید و هر زمان که خواستید آنها را تغییر دهید. ظاهر لباس‌ها نیز تنوع زیادی خواهد داشت و بازیکن می‌تواند به میل خود، موارد مورد علاقه‌اش را انتخاب کرده و شخصی‌سازی کند. بلیزارد هنوز اطلاعات بیشتری از این مورد منتشر نکرده اما می‌توان حدس زد که شخصی سازی در بازی Diablo 4 بسیار بزرگ باشد.

 

جزئیات جهانِ بازِ بازی

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

یکی از نخستین چیزهایی که هنگام معرفی بازی Diablo 4 اعلام شد، این بود که این بازی قرار است جهان‌باز باشد، مسئله‌ای که تا پیش از این در مجموعه بازی دیابلو شاهدش نبودیم و قرار است برای اولین بار یک بازی دیابلو در محیطی جهان‌باز ببینیم. به لطف نمایش اخیر بازی Diablo 4، توانستیم بیشتر از جهانِ بازِ بازی بفهمیم و ببینیم که این عنوان به مخاطب اجازه می‌دهد به هر سوی نقشه که خواست برود و بدون محدود شدن به یک خط ثابت، ماموریت‌ها را در ترتیب مورد علاقه خود تمام کند. بلیزارد می‌گوید جهان این عنوان بزرگ خواهد بود و غافلگیری‌های متعددی نیز با خود خواهد داشت؛ ده‌ها ماموریت فرعی و احتمالا بیش از 140 سیاهچال (دانجن) برای گشت و گذار نیز از دیگر مواردی هستند که در دنیای بازی Diablo 4 با آنها مواجه خواهید شد.

 

قلعه‌ها

یکی از فعالیت‌های به ظاهر جالب در بازی Diablo 4 انگار «قلعه‌ها» هستند. این قلعه‌ها توسط دشمنان شما تسخیر شده‌اند و بازیکن می‌تواند با حمله به آنها، امتیاز و جوایز متعددی به‌دست‌ آورد. نکته جالب توجه این است که بعد از اینکه قلعه را از دشمن گرفتید، آن منطقه تبدیل به روستایی می‌شود که مردم در آن زندگی می‌کنند یا یک دانجن جدید برای شما تا در آن ول بچرخید و هیولا بکشید. این سیستم پتانسیل بسیاری دارد و اگر سازندگان بتوانند از فرصت نابی که در اختیار دارند استفاده کنند، احتمالا شاهد مکانیزمی بسیار جالب در بازی Diablo 4 خواهیم بود که می‌تواند ساعت‌های زیادی ما را سرگرم نگه دارد.

 

رویدادهای محلی و باس‌ها

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

فعالیت‌های بسیار بیشتری هم در بازی Diablo 4 خواهند بود که طبق انتظار، روی عناصر چندنفره و مولتی پلیر تمرکز دارند. برای مثال رویدادهای محلی، بخشی از این فعالیت‌ها هستند که به شکل منظم در نقشه ظاهر می‌شوند و داستان‌ها و قصه‌هایی هم با خود دارند که شاید باعث جذاب‌تر شدن آنها شوند. بازیکن می‌تواند به میل خود انتخاب کند که در این رویدادها شرکت خواهد کرد یا نه. دیگر فعالیت جذاب بازی، باس‌های حاضر در جهانِ بازی هستند که باید با همکاری دیگران شکست‌شان دهید. این هیولاها قدرت زیادی دارند و مهم‌ترین مسئله در رویارویی با آنان، این است که از کمک دیگر بازیکنان هم برای شکست دادن‌شان بهره ببرید. 

 

PVP

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

البته که بخش چند نفره بازی Diablo 4 صرفا منحصر به همکاری برای شکست دادن باس‌فایت‌ها نیست و مبارزات PvP نیز نقش مهمی در این عنوان ایفا می‌کنند. در اصل مناطقی در بازی طراحی شده‌اند که فقط اهداف PvP را دنبال می‌کنند و بازیکن می‌تواند با قرار گرفتن در آن مناطق، با دیگر بازیکنان مبارزه کند و تا آخرین قطره خون با آنها بجنگد. بازیکنانی که موفق به نشان دادن عملکرد فوق العاده‌ای در PvP شوند و مبارزات زیادی را پیروز شوند، برچسب «قهرمان» دریافت می‌کنند و دیگر بازیکنان نیز می‌توانند با شناسایی آنها، به شکارشان بپردازند تا جوایز بهتر و بزرگ‌تری به دست آورند.

 

محتوای پایان بازی

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

بازی Diablo 4 بدون جوایز بعد از پایان بازی تقریبا هیچ است، و هر کس که با مجموعه بازی دیابلو آشنا باشد با این مسئله موافق است. گویا بازی Diablo 4 از این مورد کاملا آگاه است و طبق گفته سازندگان، وقتی کارتان با داستان بازی تمام شد و محتوای مورد نظر را پایان بخشیدید، می‌توانید از محتوای PvP، سیاهچال‌های کابوس (Nightmare Dungeons) و ساخت Paragon Board لذت ببرید و تجربه خود از بازی Diablo 4 را ادامه دهید. قوی‌تر کردن شخصیت خودتان و تعامل با درخت نجواها (Tree of Whispers) هم می‌توانند از دیگر مواردی باشند که بعد از تمام کردن بازی منتظر شما هستند.

 

برنامه‌های انتشار محتوای پس از عرضه

11 نکته جدید که از بازی Diablo 4‌ آموختیم

امیدواریم که محتوای خود بازی بعد از اتمام داستان کفایت سرگرم نگه داشتن بازیکنان را داشته باشد، اما در هر صورت بلیزارد گفته که بعد از عرضه بازی به پشتیبانی از بازی Diablo 4 ادامه می‌دهد و تا چند سال بعد محتوای جدید برای این اثر منتشر می‌کند. اما این محتوا چه خواهد بود؟ هنوز جزئیات دقیقی از این مسئله در دست نداریم، اما بلیزارد مدعی است که «هزاران» محتوای جدید برای بازی ساخته و بعد از عرضه منتشر خواهند شد. اینکه محتوای پولی بازی چه خواهد بود هنوز معلوم نیست، اما می‌دانیم که بسته‌های الحاقی بزرگ و کوچک شامل این مسئله خواهند شد. امیدواریم به‌زودی از محتوای بعد از عرضه بازی Diablo 4 مطلع شویم و بدانیم که این عنوان برای روزها و ماه‌های بعد از انتشار چه برنامه‌هایی دارد.

 

کراس‌پلی

البته که بازی Diablo 4 از تجربه آنلاین روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها پشتیبانی می‌کند، اما در این نسخه شاهد قدم جدید دیگری از بلیزارد هستیم: کراس پلی. با توجه به اینکه محوریت اصلی بازی روی تجربه چند نفره می‌چرخد، کراس پلی در بازی Diablo 4 فعال خواهد بود تا کاربران پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5، ایکس باکس وان و ایکس باکس سریز، و رایانه‌های شخصی بتوانند در مبارزه با هیولاها با همدیگر همکاری داشته باشند. پشتیبانی از پیشروی و فایل ذخیره بازی روی پلتفرم‌های مختلف نیز رسما تایید شده است.

 

برچسب ها: Diablo 4
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.