کمپانی EA قصد دارد نام بازی فیفا را تغییر دهد

کمپانی EA قصد دارد نام بازی فیفا را تغییر دهد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 4 ماه و 24 روز پیش

پس از سال‌ها انتشار شبیه‌ساز فوتبال کمپانی EA با نام فیفا، این کمپانی قصد دارد با تغییر قرارداد خود با فدراسیون جهانی فوتبال، نام سری بازی محبوب خود را تغییر دهد.
در جدیدترین اطلاعیه‌ای که در وب‌سایت کمپانی EA منتشر شده، کم وبر (Cam Weber)، رئیس بخش بازی‌های ورزشی این کمپانی اعلام می‌کند که آن‌ها در تلاشند تا نام بازی شبیه‌ساز فوتبال خود را تغییر دهند. او در ادامه می‌گوید:

«ما در تلاشیم تا قرارداد حق استفاده از نام بازی FIFA را تغییر دهیم. این قرارداد با تمامی حق امتیازهای دیگری که برای بازی فیفا کسب کرده‌ایم متفاوت است و شامل چیز دیگری نمی‌شود.»

 

کمپانی EA قصد دارد نام بازی فیفا را تغییر دهد


در ادامه این اطلاعیه ذکر شده است که سری بازی فیفا با داشتن حق امتیاز استفاده از نام بازیکنان، تیم‌ها، لیگ‌های مختلف و استادیوم‌ها به جایگاه امروزی خود رسیده است و مذاکرات این کمپانی با فدراسیون جهانی فوتبال فقط درباره تغییرات نام بازی FIFA است. البته احتمال این‌که نام بازی فیفا هیچ تغییری نکند وجود دارد، اما کمپانی EA قصد دارد تا با بررسی شرایط، در صورت امکان نام شبیه‌ساز فوتبال محبوب خود را در آینده تغییر دهد.


با توجه به محبوبیت جهانی سری بازی FIFA و شناخته شدن نام این مجموعه به عنوان نماد شبیه سازهای فوتبال، این تصمیم کمپانی EA کمی عجیب به نظر می‌رسد. این تصمیم احتمالا برای کمتر کردن هزینه‌های این کمپانی برای استفاده از نام FIFA گرفته شده است و اگر تغییر نام سری بازی فیفا به دیگر حق امتیاز‌هایی که در اختیار EA Sports است لطمه‌ای وارد نکند، احتمال این‌که در آینده نزدیک بازی فیفا با نام دیگری منتشر شود وجود دارد.

 

برچسب ها: FIFA 22, FIFA 21
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.