نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

رعنا شاه‌ محمدی رعنا شاه‌ محمدی
2 سال و 5 ماه و 23 روز پیش

تغییرات زیادی در هر دو بخش Manager Career و Player Career در بازی فیفا 22 اتفاق افتاده است که بیش از هر زمانی به شما امکان شخصی سازی تجربه Manager Career را می‌دهند. همچنین تغییراتی در تجربه Player Career اتفاق افتاده است که مدت‌ها است منتظر آن بوده‌اید و به شما کنترل کامل پیشرفت شغلی و فردی یک فوتبالیست حرفه‌ای را می‌دهد. 
تغییرات بسیار زیاد هستند و بهتر است بدون اتلاف وقت به توضیح آن‌ها بپردازیم.

 

باشگاه (Club) خود را بسازید 

در بازی FIFA 22، قابلیت این را خواهید داشت که تیم خود را در قسمت Manager Career بسازید. این قابلیتی است که بسیاری از طرفداران مدت زیادی است که منتظر آن هستند و بالاخره در بازی فیفا 22 به بازی اضافه شده است.

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

هویت باشگاه 

روند ساخت باشگاه، با انتخاب یک نام برای باشگاه و یک نام مستعار شروع می‌شود. نام مستعار انتخابی توسط تیم گزارشگران استفاده خواهد شد. در قدم بعد لیگی که می‌خواهید در آن بازی کنید را انتخاب می‌کنید و سپس انتخاب می‌کنید که می‌خواهید تیم شما جایگزین کدام تیم در این لیگ شود و با این انتخاب، تیمی که از لیگ مورد نظر شما حذف شده، وارد مجموعه تیم‌های Rest of World خواهد شد.


می‌توانید هر لیگی که در بازی می‌خواهید را انتخاب کنید و مسیر خود را تا پیروزی از قعر یک لیگ کشوری طی کنید و یا با بهترین‌ تیم‌های جهان در یکی از بهترین لیگ‌های جهان مشغول به رقابت شوید. در قدم بعد یک باشگاه رقیب از لیگ خودتان را انتخاب می‌کنید. مسابقات علیه رقیبتان اهمیت بیشتری خواهند داشت و این اهمیت در اخبار و گزارش بازی مشخص خواهد بود و باعث اخبار و پوشش خبری بیشتری برای مسابقه خواهد شد. 


شخصی سازی کیت (Kit)ها، پرچم (Crest) و استادیوم

می‌توانید کیت‌های اصلی و ثانویه تیم خود، پرچم و حتی استادیوم خود را شخصی سازی کنید. گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد و هیچگاه نگران این نخواهید بود که تیم شما از مُد جا مانده باشد. کیت‌ها، پرچم‌ها و استادیوم پایه خود را می‌توانید در ابتدای هر فصل تغییر دهید.

 

یکی از چیزهایی که وجودش در بازی فیفا 22 هیجان‌انگیز است قابلیت شخصی سازی استادیوم در حالت Career Mode است. 

 

هرکدام از استادیوم‌های ابتدایی که می‌خواهید را انتخاب کنید و به هر روشی که می‌خواهید آن را تغییر دهید تا به معنای واقعی کلمه استادیوم خودتان را داشته باشید. می‌توانید رنگ‌های اصلی استادیوم و رنگ صندلی‌ها را عوض کنید و با تغییراتی مثل تغییر شکل تور دروازه و ظاهر چمن ورزشگاه تا ریزترین جزئیات را نیز به سلیقه خودتان در بیاورید.


اتمسفر حول باشگاه شما نیز قابل تغییر است. با انتخاب از میان مجموعه‌ای از موسیقی‌ها و شادی‌های پس از گل، شعارهای هوادارن و سرود‌هایی که هنگام خروج بازیکنان از استادیوم پخش می‌شود، به باشگاه خود هویت و سلیقه مخصوص خود را ببخشید.

 

شخصی سازی استادیوم برای کلاب‌هایی که از قبل در بازی حضور دارند اما یک استادیوم لایسنس‌دار معین ندارند نیز ممکن است.

 

ابزار ساخت تیم

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

یک تیم جدید نیاز به بازیکن دارد و به همین علت یکی از بخش‌های بسیار جذاب Create Your Club بخش Squad Builder است. در این قسمت می‌توانید تیم جدید خود را با گروهی تازه کار از بازیکنان پُر کنید. هنگامی که این بازیکنان جدید را تولید می‌کنید، بر میانگین سنی بازیکنان خود و امتیاز تیم خود کنترل دارید. قبل از آن که انتخاب خود را نهایی کنید می‌توانید تنظیمات گوناگونی را تغییر دهید تا تیمی بیابید که دوست دارید سفر خود تا پیروزی را با آن‌ها شروع کنید.

 

ملیت بازیکنان تولید شده در تیمتان بر اساس درصد ملیت‌ها در لیگ انتخاب شده توسط شما تعیین خواهد شد. به طور مثال فرض کنید هفت درصد از بازیکنان لیگ برتر انگلیس ملیت فرانسوی داشته باشند. هر بار که یک بازیکن برای تیم شما در لیگ برتر تولید شود، هفت درصد شانس دارد که فرانسوی باشد. این موضوع باعث می‌شود تیم‌ها (مستقل از لیگی انتخاب کرده‌اید) حسی واقعی داشته باشند.

 

بعد از مشخص کردن تیم خود می‌توانید بودجه اولیه خود را نیز انتخاب کنید و شروعی فروتنانه داشته باشید و یا یکی از پرخرج ترین تیم‌های فوتبال را راه اندازی کنید زیرا که بودجه اولیه شما می‌تواند تا یک میلیارد از ارز مد نظرتان باشد. بعد از آن می‌توانید از این بودجه استفاده کنید تا بازیکنان جدیدی را به تیم بیاورید تا به محض شروع بازی موقعیت‌های مهم تیم خود را تقویت کنید. 

 

اولویت‌های هیئت مدیره 

موضوع آخر که موضوع کم اهمیتی نیز نیست، آن است که می‌توانید اولویت‌های هیئت مدیره خود را تغییر دهید. این اولویت‌ها می‌توانند اهدافی را که در دسته‌بندی‌های مختلف دریافت می‌کنید را تغییر دهند.

در نظر داشته باشید که اهداف محلی و منطقه‌ای توسط امتیاز تیم شما نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. به طور مثال اگر یک career را با یک تیم سه ستاره در باشگاه لالیگا و اهداف با اهمیت بالای محلی (High Priority Domestic) شروع کنید، با توجه به آن که تیم شما یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های لیگ است، هدفی خواهید داشت که در فصل اول سقوط نکنید و یک هدف بلند مدت شما احتمالا آن خواهد بود که طی چهار سال به یکی از چهار تیم برتر لیگ تبدیل شوید.

اولویت‌های از پیش تعیین شده‌ای برای هیئت مدیره برای شما آماده شده است که در روند ساخت باشگاه به شما کمک می‌کند تا فلسفه تیم خود را بیابید. اگر اهل آزمایش چیزهای جدید هستید می‌توانید هر کدام از تنظیمات را به تنهایی تغییر دهید تا دقیقا چیزی که می‌خواهید را به دست آورید و با هر بار بازی کردن حس یک بازی جدید را داشته باشد. 


بخش Player Career 

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

تغییرات بزرگ و مهمی به بخش Player Career در بازی فیفا 22 اضافه شده است که هدف اکثر آن‌ها ایجاد حس تازگی به در کنار خاطره‌ساز کردن تجربه بازیکنان از این حالت است.

 

حضور به عنوان یک بازیکن تعویضی

یکی از قابلیت‌های جدید اضافه شده به حالت Player Career در بازی فیفا 22 آن است که می‌توانید از روی نیمکت وارد بازی شوید. هدف از اضافه شدن این بخش تجربه کردن مسیر یک استعداد جوان است که از نیمکت شروع می‌کند تا فیکس شدن در بازی پیشرفت می‌کند.

هنگامی که مسیر خود را تا نیمکت ذخیره طی کنید می‌توانید مستقیم به مسابقه بعدی و لحظه‌ای که مدیریت شما را تعویض می‌کند بروید. این موضوع در ابتدای مسابقه نمایش داده می‌شود و می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید ادامه مسابقه را بازی کنید یا از آن رد شوید.

اگر انتخاب کنید که می‌خواهید ادامه مسابقه را بازی کنید به لحظه‌ای می‌روید که تعویض شده و به داخل زمین آمده‌اید و هدف کنونی مسابقه برای شما معین می‌شود. در ادامه این مطلب اهداف مسابقات (Match Objectives) را با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد.


امتیاز مربی (Manager Rating)

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

امتیاز مدیریت نمایش‌دهنده میزان اعتقاد و امید مربی تیم به شما به عنوان یک عضو تیم است. 

مسیر خود را به عنوان یک بازیکن روی نیمکت شروع می‌کنید و در این موقعیت مدیر تیم به شما دقایق محدودی درون زمین می‌دهد تا آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهید. اگر اهدافی که برای مسابقه برای شما تعیین شده است را انجام دهید، بازیکن شما مدت زمان بیشتری در بازی‌ها حضور خواهد داشت و ممکن است موفق شود عضو فیکسی از ۱۱ بازیکن اصلی شود.

 

از طرف دیگر نیز اگر دائما اهداف مسابقه را به سرانجام نرسانید کنار گذاشته خواهید شد. اگر در تمرینات خوب عمل کنید شانس دوباره‌ای خواهید یافت که خود را اثبات کنید، اما اگر دائم در مسیر حضور در تیم شکست بخورید ممکن است جزو لیست افرادی باشید که از یک تیم به تیمی دیگر منتقل می‌شوند. امتیاز کلی بازیکن شما مشخص خواهد کرد که منتقل خواهید شد یا قرض داده خواهید شد.

 

آنچه برای یکی از اعضای ۱۱ نفره فیکس لازم است بسته به کیفیت افراد تیم متفاوت خواهد بود و به همین علت در یک تیم برتر جای اشتباه کمتری خواهید داشت زیرا برای نگه داشتن جای خود به عنوان یک بازیکن فیکس باید در بهترین حالت خود باشید. اما در تیم‌هایی که رتبه‌های پایین‌تری دارند احتمال بیشتری وجود دارد که گاهی بابت انجام ندادن اهداف مسابقه بخشیده شوید.

 

سیستم امتیاز مدیریت علاوه بر موارد قید شده، در رابطه شما با مربی تیم ملی کشورتان نیز تاثیر دارد. بعد از آن که تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان کشور شدید و جایگاه خود را در تیم ثابت کردید، توسط تیم ملی فراخوانده می‌شوید و همانند باشگاهی که در آن بودید در این تیم نیز باید تمرین کنید و اهداف مسابقات را تکمیل کنید تا جای خود به عنوان یک بازیکن فیکس را محکم کنید و تیم خود را تا پیروزی و افتخار‌آفرینی پیش ببرید.


اهداف مسابقات 

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

موقعیت خود به عنوان یک بازیکن فیکس در تیم را با تکمیل تمام اهداف مسابقاتی که به شما داده می‌شود تحکیم می‌کنید. این اهداف هنگامی که وارد زمین می‌شوید به شما نمایش داده می‌شوند و این قابلیت را نیز دارید که یکی از این اهداف را ارتقا دهید و آن را تبدیل به یک هدف شخصی نیز بکنید تا امتیازی اضافی از جنس Player Growth (رشد بازیکن) نیز دریافت کنید که در ادامه با جزئیات بیشتری به آن خواهیم پرداخت.


اهداف مسابقات بر اساس چند فاکتور گوناگون تعیین می‌شوند:

۱. جایگاه شما در بازی 

اگر سیستم چینش بازی موقعیت مورد علاقه شما را شامل نمی‌شود، به طور مثال موقعیت CAM در یک سیستم 2-4-4، مربی به قابلیت‌های شما در موقعیت‌های دیگری از زمین توجه می‌کند تا تعیین کند که چه موقعیتی برای شما مناسب خواهد بود.

۲. کیفیت تیم شما در مقایسه با تیم حریف

با آن که مسابقات قبل از شروع فصل تقریبا آسان شروع می‌شوند با گذر زمان احتمال آن هست که اهداف سخت‌تری با توجه به کیفیت تیم مقابل دریافت کنید. این اهداف سخت‌تر هنگامی که با تیم رقیب اصلی خود بازی می‌کنید نیز ممکن است به شما داده شود.

۳. سیستم بازی تیم شما در مقایسه با سیستم تیم حریف

اگر یک مهاجم هستید که در برابر یک نیروی دفاعی قوی در یک سیستم 1-4-5 قرار گرفته است، احتمالا برای شما گل زدن بسیار سخت‌تر از زمانی خواهد بود که مقابل یک سیستم 3-4-3 قرار گرفته‌اید و بازی FIFA 22 به این موضوع اهمیت می‌دهد. این بازی همچنین به این موضوع نیز اهمیت می‌دهد که سیستم تیم شما چگونه است. اگر شما تنها مهاجم تیم هستید و یاری در حمله کردن ندارید، هیچ هدفی شامل پاس گل دادن یا چیزی مشابه آن دریافت نخواهید کرد.

تمام این سیستم‌ها در حال همکاری با هم هستند تا مطمئن شوند که مجموعه‌ای گوناگون از چالش‌ها خواهید داشت که هر بار بازی کردن در زمین را جذاب می‌کند.
اهداف مسابقات و بازی به عنوان یک بازیکن تعویضی برای هر دو بخش Career Mode بازیکنان ساخته شده و بازیکنان واقعی موجود هستند.


رشد بازیکن (مخصوص بازیکنان ساخته شده) 

حالت Player Career بازی فیفا ۲۲ شامل یک سیستم کاملا بازبینی شده رشد بازیکن (Player Growth) است که پیشرفت بازیکن ساخته شده شما را در دستان خودتان قرار خواهد داد. این سیستم تماما مرتبط با امتیاز تجربه (XP) و ارتقا سطح بازیکن خود در حین پیشرفت در مسیر شغلی خود خواهد بود. 

آنچه در ادامه توضیح می‌دهیم تنها مرتبط با یک بازیکن ساخته شده است.  نحوه رشد بازیکن حالت Player Career یا بازیکنانی که از قبل موجود هستند مانند نسخه‌های قبلی بازی فیفا خواهد بود.

ارتقا سطح بازیکن (level up) و کسب امتیاز تجربه (XP)

کسب XP باعث می‌شود بازیکن شما وارد سطح جدیدی شود و با هر ارتقا سطح، امتیاز‌های مهارت (Skill Points) جدیدی آزاد کند.

 

چند راه برای دریافت XP در حالت Player Career وجود دارد:

۱. امتیاز‌های مسابقات - در انتهای هر مسابقه که بازی کنید مقداری XP دریافت خواهید کرد اکثر XP که دریافت خواهید کرد بر اساس امتیاز مسابقات شما در انتهای هر مسابقه خواهد بود اما علاوه بر آن می‌توانید XP اضافی نیز بر اساس انجام کار‌های گوناگونی مثل گل زدن، تکل موفق زدن و یا هد زنی موفق دریافت کنید. هرگاه که عملی انجام دهید که به شما در انتهای بازی XP خواهد داد، یک آیکون با سه علامت شبیه درجه نظامی در کنار علامت بازیکن شما ظاهر خواهد شد.

 

۲. تمرین کردن - می‌توانید هر هفته در سه جلسه تمرین شرکت کنید و میزان XP دریافتی از یک جلسه تمرین مرتبط با موقعیت محبوب شما در زمین تغییر خواهد کرد. به طور مثال اگر یک مهاجم باشید میزان XP بیشتری از شرکت در تمرینات شوت‌زنی دریافت خواهید کرد تا شرکت در تمرینات دفاعی.

دو روش اضافی برای کسب XP نیز وجود دارد که می‌توانید به وسیله‌ آن‌ها در تمرینات XP کسب کنید. یکی از این دو روش، امتیاز اضافه‌ای است که در بازی اول کسب می‌کنید- پیشنهاد می‌شود تمام تمرینات را امتحان کنید چرا که هربار که یک نوع تمرین را برای بار اول امتحان می‌کنید، یک XP اضافی نیز به شما داده خواهد شد.


روش دیگر مبتنی بر آن است که هر باری که به جای شبیه‌سازی یک تمرین آن را بازی کنید، XP اضافه دریافت خواهید کرد و این XP اضافه مستقل از امتیازی است که در این تمرین گرفته‌اید. همچنین می‌توانید جلسات تمرینی خود را از قبل آماده کنید تا به محض آن که آماده دوباره تمرین کردن بودید، به راحتی آن‌ها را انتخاب کنید و به تمرین کردن مشغول شوید.

 

۳. اهداف ارتقا یافته مسابقه - تکمیل اهداف ارتقا یافته مسابقه که (همانطور که بالاتر گفتیم) به تصمیم خودتان خواهد بود به شما XP اضافی خواهد داد. هنگامی که به میزان کافی XP جمع کردید وقت تصمیم گیری فرا می‌رسد. هر باری که یک سطح بالاتر بروید تعدادی امتیاز مهارت کسب خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را خرج کنید.

 

درخت مهارت (Skill Tree)

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

توانایی‌های موجود در درخت مهارت حالت Player Career در دو بخش دسته‌بندی شده است:

۱. اطمینان حاصل کردن از آن که رشد بازیکن در دستان شما خواهد بود.

پیش‌تر، سیستمی در بازی FIFA وجود داشت که ویژگی (Attribute)‌های مختلف بازیکن را با بازی کردن در مسابقات به صورت خودکار پیشرفت می‌داد. در رویکرد جدید، ویژگی‌های مختلف بازیکن شما تنها همان طور که بخواهید پیشرفت خواهد کرد.


۲. پیشرفت ویژگی‌های گوناگون بزرگ و تاثیر آن‌ها در گیم‌ پلی بازی تاثیرگذار وقابل توجه خواهد بود.

 

ارتقا ویژگی‌هایی که با استفاده از امتیاز‌های مهارت آزاد می‌کنید، ارتقا قابل توجهی به همراه دارد.
اگر به درخت مهارت دقت کنید متوجه نقاطی می‌شوید که نقاط الگو (Archetype nodes) نام دارند و بزرگترین ارتقا را برای ویژگی‌ها به همراه دارند و به شما اجازه می‌دهند سبک بازی خود را شخصی سازی کنید.

 

مسیر‌های گوناگونی برای پیروزی وجود دارد و فضای زیادی برای امتحان چیزهای جدید در مسیر شما در تبدیل شدن به بهترین بازیکن وجود خواهد داشت.
 

پرک‌ها (Perks)

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

یک بخش هیجان‌انگیز دیگر که به رشد بازیکن در قسمت بازیکنان ساخته شده اضافه شده است سیستم پرک‌ها است.

پرک‌ها با ارتقا سطح شما آزاد می‌شوند و می‌توانید تا سه عدد از آن‌ها را در هر مسابقه با خود به همراه داشته باشید. پرک‌ها کمکی اضافی‌ در راستای عملکرد بازیکن ارائه می‌دهند که مستقل از ویژگی‌های شما عمل می‌کند و هنگامی که اتفاقات ویژه‌ای رخ دهد، به طور خودکار فعال می‌شوند.

 

حواستان به آیکون فعال شدن پرک‌ها که بالای بازیکنان و در گوشه بالا راست صفحه ظاهر می‌شود باشد. هنگامی که علامت یک پرک ظاهر می‌شود نشانه آن است که این پرک فعال است.


تعدادی از پرک‌ها حتی می‌توانند عملکرد هم‌تیمی‌های شما را نیز بهبود ببخشند. به همین علت وظیفه شما است که تصمیم بگیرید می‌خواهید تمام قابلیت‌های خود را برای خود خرج کنید یا می‌خواهید برای مسابقه مهمی که در پیش رو دارید، هم‌تیمی‌های خود را تقویت کنید تا برنده مسابقه شوید.

 

در این قسمت بخشی از پرک‌های خاص بخش Career Mode  بازی فیفا ۲۲ را آورده‌ایم که می‌توانید با توجه به توضیحات داده شده تصمیم گیری کنید کدام پرک‌ها برای شما مناسب‌تر هستند.

پرک Chance Creation: قابلیت‌های پاس دادن را برای تمام هم‌تیمی‌ها بهبود می‌بخشید. قابلیت‌های بینایی (Vision)، پاس (کوتاه و بلند)، سانتر و پاس در عمق.

پرک Attacking Support: قابلیت‌های حمله را برای تمام هم‌تیمی‌ها بهبود می‌بخشد. جا گیری در حمله، ضربات پایانی، شوت‌های بلند و شوت‌های قدرتی. 

پرک Defensive Cover: قابلیت‌های دفاع را برای تمام هم‌تیمی‌ها بهبود می‌بخشید. هوش دفاعی، توپ‌زنی و تکل (چه ایستاده و چه در حال لیز خوردن) 

علاوه بر این موارد، در زیر لیست کاملی از تمام پرک‌ها را آورده‌ایم:

 

پرک‌های حمله:

پرک Distance Shooter: دقت و قدرت شوت‌های از راه دور شما را افزایش می‌دهد و به شما ویژگی Finesse Shot و قابلیت پای ضعیف ۵ ستاره را می‌دهد.

پرک One Time Shot(شوت زن سرضرب): افزایش دهنده قابلیت شوت‌های تمام کننده در هنگام زدن شوت‌ها یا سر‌های سر ضرب. به شما ویژگی‌های Finesse Shot و Power Header را می‌دهد و توانایی پای ضعیف شما را افزایش می‌دهد.

پرک Set Piece Beacon: ویژگی سرزنی شما را در هنگام ضربات ارسالی (ضربات کاشته، ضربات کرنر و پرتاب‌های اوت) برای ۵ ثانیه بعد از آن که توپ وارد زمین می‌شود افزایش می‌دهد و به شما ویژگی‌ Power Header را می‌دهد. 

پرک Clutch Finisher: ویژگی‌های شوت زنی شما را در ۱۵ دقیقه پایانی و وقت اضافه افزایش می‌دهد و به شما ویژگی‌های Finesse Shot و Power header را اعطا می‌کند و توانایی‌ پای ضعیف‌تر شما را افزایش می‌دهد.

پرک Hot Streak: توانایی‌های شوت زنی برای مدت کوتاهی (۱۵ دقیقه) بعد از آن که گل بزنید افزایش پیدا می‌کند و همچنین به شما ویژگی‌های Finesse Shot و Power header را نیز اعطا می‌کند و توانایی پای ضعیف‌تر شما را بهبود می‌بخشد.

پرک Quick Reply: توانایی‌های شوت زنی شما برای مدت کمی (۱۵ دقیقه) بعد از گل خوردن افزایش می‌یابد و همچنین به بازیکن قابلیت‌های Finesse Shot و Power Header را اعطا می‌کند و توانایی پای ضعیف‌تر شما را بهبود می‌بخشد.

 

پرک‌های موقعیت‌ساز:

پرک Assist Streak: قابلیت‌های پاس دهی را برای مدت کوتاهی (۱۵ دقیقه) بعد از یک پاس گل دادن افزایش می‌دهد و به بازیکن ویژگی Swerve Pass را اعطا می‌کند.

پرک Skilled Dribbler: قابلیت دریبل زنی و توانایی بازیکن را هنگامی که در حال دریبل زدن با توپ باشند افزایش می‌دهد و به آن‌ها ویژگی Flair را نیز اعطا می‌کند.

پرک Set Piece Specialist: قابلیت‌های بازیکن شما را در هنگام ضربات ارسالی (ضربات کاشته، ضربات کرنر و پرتاب‌های اوت) افزایش می‌دهد و به شما ویژگی‌های Giant Throw In و Set Play Specialist را نیز اعطا می‌کند. 

پرک Active First Touch: کنترل شما روی توپ را افزایش می‌دهد، شتاب و سرعت بازیکن بعد از لمس اولیه توپ را نیز افزایش می‌دهد.

پرک Threaded Pass: قابلیت‌های پاس در عمق و دقت پاس‌های در عمق هوایی (که مرتبط با بینایی است) را نیز افزایش می‌دهد. به بازیکنان ویژگی Swerve و پای ضعیف ۵ ستاره را نیز اعطا می‌کند.

پرک Precision Pass: دقت پاس دادن عادی بازیکن و سرعت آن (پاس‌های کوتاه و بلند) را افزایش می‌دهد و همچنین به بازیکنان ویژگی Swerve و پای ضعیف ۵ ستاره را اعطا می‌کند.

پرک Tireless Runner: ویژگی‌های Second Wind و Solid Player Traits را به بازیکن اعطا می‌کند.

پرک Pinpoint Cross: دقت و توانایی سانتر کشیدن را افزایش می‌دهد و هنگام سانتر کشیدن به بازیکن ویژگی‌های Swerve و پای ضعیف ۵ ستاره را اعطا می‌کند.

 

پرک‌های دفاعی:

پرک Defensive Closer: ویژگی‌های دفاعی بازیکن را در ۱۵ دقیقه نهایی و وقت اضافه مسابقه افزایش می‌دهد. 

پرک Last Defender: ویژگی‌های دفاعی بازیکن را هنگامی که آخرین بازیکن در عقب باشد افزایش می‌دهد. 

پرک Lock Down: برای مدت کوتاهی (۱۵ دقیقه) بعد از آن که تیم شما گل می‌زند ویژگی‌های دفاعی بازیکن شما افزایش پیدا می‌کند. 

پرک Cool Head: برای مدت کوتاهی (۱۵ دقیقه) بعد از آن که تیم شما یک گل بخورد ویژگی‌های دفاعی بازیکن شما افزایش پیدا می‌کند. 

پرک Ball Winner: هنگامی که بازیکن در حال توپ گیری یا توپ گیری سرعتی باشد سرعت بازیکن را افزایش می‌دهد و قابلیت تکل زدن بازیکن را نیز بهبود می‌بخشد.

پرک Physical Strength: زور بازیکن، قدرت کنترل توپ و میزان پرش او هنگامی که در حال درگیری با بازیکن دیگر یا دفاع یا هد زنی در کنار یک بازیکن دیگر باشد را افزایش می‌دهد.

پرک‌های دروازه‌بان:

پرک GK Clutch Save: ویژگی‌های دروازده‌بان را در ۱۵ دقیقه نهایی و وقت اضافه را بهبود می‌بخشد. 

پرک GK Fast Rush: سرعت دروازه‌بان هنگامی که در حال دویدن یا جلو آمدن باشد افزایش پیدا می‌کند

پرک GK Quick Reflex: سرعت واکنش و عکس‌العمل دروازه‌بان در هنگام سیو کردن افزایش پیدا می‌کند. 

پرک GK One on One: قابلیت‌های دروازه‌بان در موقعیت‌های تک به تک برای ۵ ثانیه بهتر می‌شود. 

پرک GK Far Reach: دروازه‌بان در گرفتن توپ‌های از راه دور بهتر عمل خواهد کرد.

پرک GK Set Piece Expert: قابلیت‌های دروازه بان در هنگام ضربات ارسالی (ضربات کاشته، ضربات کرنر و پرتاب‌های اوت) برای ۵ ثانیه بعد از آن که توپ وارد زمین می‌شود افزایش می‌یابد.

** توجه داشته باشید که پرک‌ها ممکن است قبل از انتشار بازی فیفا 22 دچار تغییراتی شوند.

 

اتمسفر رختکن

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

یک صحنه ویدیویی از رختکن در انتهای هر مسابقه در حالت Player Career اضافه شده است. این ویدیو کاملا تحت تاثیر عملکرد بازیکن شما و تیم شما در مسابقه داده شده است و می‌تواند از جشن گرفتن پیروزی یک جام تا غم ناراحتی یک باخت مهم در یک دربی را شامل شود. 

یکی از ویدیوهای خیلی جالب موجود در بازی مربوط به زمانی است که بازیکن شما بهترین بازیکن زمین می‌شود و در همان بازی تیم او بازنده می‌شود و بازیکن شما در اتاق تعویض لباس با خجالت تلاش می‌کند جایزه خود را از هم‌تیمی‌هایش مخفی کند.


به‌روز‌رسانی‌های انتقالات 

ویدیوهای مرتبط با نقل و انتقالات نیز به روز شده‌اند و تجربه‌ای زنده‌تر برای افرادی که بخواهند بهترین معامله ممکن را از هر نقل و انتقال به دست آورند ارائه می‌دهند. همچنین قابلیت شروع یا توقف به دنبال بازیکن گشتن از داخل Transfer Hub نیز به بازی اضافه شده است.

 

بخش اخبار گسترش یافته

نگاهی به بخش Career Mode بازی فیفا 22

قطعا یکی از اهداف بازی فیفا 22 آن است که پیروزی‌ها و نقاط مهم مسیر شغلی بازیکنان را بهتر جشن بگیرد.

آیتم‌های جدیدی که متمرکز بر مشخصات و دستاورد‌های شما هستند هر زمان که یکی از اتفاقات زیر رخ دهد، فعال خواهند شد:

هنگامی که به عنوان یک بازیکن یا مربی، ۵۰/۱۰۰/۱۵۰/۲۰۰/۲۵۰ مسابقه را بازی کنید یا ببرید.

در حالت Manager Career: هنگامی که جایزه مربی برتر ماه (Manager of the Month) را برنده شوید.

در حالت Manager Career: هنگامی که یک بازیکن جوان از تیم شما فصل اولی فوق‌العاده داشته باشد.

در حالت Player Career: هنگامی که به عنوان یک بازیکن فصل اولی فوق‌العاده داشته باشید.

هنگامی که چه به عنوان یک بازیکن و یا یک بازیکن از تیم شما جایزه کفش طلا (Golden Boot) را برنده شوید یا برنده شود.

در حالت Player Career: هنگامی که بازیکن شما دارای بهترین کلین شیت باشد و یا بیشترین پاس گل را داشته باشد.

 

هنگامی که شما یا یکی از بازیکنان شما قصد دارد که رکورد گل‌های زده شده در یک مسابقه را بشکند و هنگامی که موفق به شکستن این رکود شود.

در پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و اس و Stadia این موفقیت‌ها تنها در اخبار جشن گرفته نمی‌شوند بلکه همچنین بخش‌هایی برای قبل از مسابقات به بازی اضافه شده است که در آن تیم گزارشگران در ارتباط با موفقیت‌های شما نظر خواهند داد و به آن اشاره خواهند کرد.

ویدیوهای سینماتیک جدیدی به بازی اضافه شده است که شامل روند گرم کردن تیم، لحظات درون رختکن، چک کردن چمن ورزشگاه توسط تیم‌ها و حتی آماده سازی‌های لحظات آخری توسط افرادی که وظیفه نگه‌داری از استادیوم را دارند، می‌شوند. تمام این موارد دست به دست هم می‌دهند تا حس تنشی که یک مسابقه مهم همراه دارد را بازسازی کنند و هنگامی که تیم شما در یک مسابقه مهم ضعیف‌تر از آنچه باید عمل می‌کند، می‌توانید حتی مشاهده کنید که طرفداران قبل از پایان مسابقه از صندلی‌های خود بلند می‌شوند و استادیوم را ترک می‌کنند.

 

هنگامی که یک شغل مدیریتی کسب کنید یک ویدیو جدید در بازی نمایش داده خواهد شد و همچنین اخبار نقل و انتقالات نیز تغییر کرده‌اند تا نه تنها در اتاق اخبار بلکه در خود استادیوم نیز اعلام شوند.

سفر بازیکن شما در طی مسیر شغلی که می‌گذراند توسط گروه گزارشگران نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و در ارتباط با نحوه نقل و انتقالتان، شروع شما به عنوان یک بازیکن و حتی هنگامی که به عنوان یکی از ۱۱ بازیکن فیکس در بازی قرار می‌گیرید، نظراتی خواهند داد.

 

کیفیت اسکرین‌ شات‌های گرفته شده از مسابقات در اخباری که هنگام بازگشت به مرکز اصلی دریافت می‌کنید افزایش یافته است تا اخبار دقیقا مرتبط با تجربه شما از مسابقه باشند.

 

و خبر مهم آخر آن که اخبار گل زدن در مسابقات موازی در زبان انگلیسی به روز رسانی شده و بازیکن انگلیسی سابق Arsenal WFC یعنی الکس اسکات (Alex Scott) گزارشی دقیقه به دقیقه از مسابقاتی که همزمان در حال انجام هستند ارائه می‌دهد. از آخرین تکنولوژی‌ها در این بازی استفاده شده تا اطمینان حاصل شود که تغییر از گزارش تیم گزارشگران به الکس اسکات، تا جای ممکن یکدست و طبیعی است.

 

تیفو‌های پویا

پیش از این در سری بازی‌ فیفا برای نمایش تیفو‌ها تنها از ساخته‌های بازیکنان که از قبل تولید شده بود استفاده می‌شد اما این محدودیت‌ها برای بازی‌های گذشته است. در بازی FIFA 22 اگر یک بازیکن تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان تیم شود یا اگر سابقه‌ای طولانی‌ در یک باشگاه داشته باشد می‌تواند به عنوان یکی از تیفو‌های بازیکنان که توسط طرفداران قبل از یک مسابقه مهم ساخته می‌شود حضور پیدا کند و این موضوع برای تمام بازیکنان، حتی بازیکنان ساخت شما، می‌تواند اتفاق بی‌افتد. 

 

واقعی بودن

چه بخواهید مربی یک باشگاه باشید و چه بخواهید به عنوان یک بازیکن در آن باشگاه حضور داشته باشید، قطعا برای شما حس واقعی بودن در بازی اهمیت بالایی دارد و بازی فیفا 22 با استفاده از لیگ قهرمانان اروپا در کنار بسیاری از موارد اضافه شده دیگر که تا این زمان جزئیاتشان منتشر نشده است، تلاش می‌کند واقعی‌ترین حس را برای شما بازسازی کند. 

 

خرید بازی فیفا 22 برای پلی استیشن 5

خرید بازی فیفا 22 برای پلی استیشن 4

خرید بازی فیفا 22 برای ایکس باکس

 

نظر شما در مورد بازی فیفا 22 چیست؟

برچسب ها: FIFA 22, فیفا 22
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.