تایید احتمالی معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد توسط اتحادیه اروپا

تایید احتمالی معامله مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد توسط اتحادیه اروپا

محمد مسعودی محمد مسعودی
1 سال و 1 ماه و 15 روز پیش

به نظر می‌رسد که معامله خرید ۶۹ میلیون دلاری کمپانی مایکروسافت با کمپانی اکتیویژن بلیزارد مراحل نهایی خود را طی می کند. این معامله در حال حاضر توسط نهاد‌های نظارتی در سراسر دنیا در حال بررسی است و بر اساس گزارش رویترز، به نظر می‌رسد که احتمالا کمیسیون اتحادیه اروپا در پایان روند تحقیقات خود، نهایی شدن این معامله را تایید خواهد کرد. 

 

بررسی روند خرید بزرگ اکتیویژن توسط مایکروسافت 

این نهاد نظارتی اتحادیه اروپا به تازگی مهلت ارائه یک نتیجه‌گیری موقت از تحقیقات خود را تا اواخر ماه آوریل به تعویق انداخته و طبق گزارش ذکر شده از رویترز، احتمالا پاسخ آن‌ها برای نهایی شدن این معامله مثبت باشد. پیش‌تر، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) عنوان کرده بود که فروش برخی از دارایی‌های کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت پس از نهایی شدن معامله، می‌تواند یکی از راه حل‌ها باشد تا آسیبی به بازیکنان وارد نشود. حالا طبق گزارش‌ها، ادعا می‌شود که نهایی شدن این معامله ملزم به انجام چنین عملی از کمپانی مایکروسافت نخواهد بود. 


بر اساس این گزارش، اعلامیه اخیر کمپانی مایکروسافت مبنی بر توافق با کمپانی‌های انویدیا و نینتندو بر سر عرضه سری Call of Duty در پلتفرم‌ این شرکت‌ها به مدت ۱۰ سال با محتوایی کامل و برابری ویژگی‌ها، در تغییر تصمیم اتحادیه اروپا عامل موثری بوده است. این اتفاق قبل از جلسه دادگاهی روی داد که کمپانی مایکروسافت در آن باید از پیشنهاد خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد به نهاد‌های نظارتی اروپا، دفاع می‌کرد. 


علاوه بر اتحادیه اروپا، این قرارداد توسط کمیسون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) و CMA بریتانیا مورد بررسی قرار گرفته است. به گفته تحلیلگران، احتمالا CMA در نهایت مهر تایید این معامله را بزند و طبق تخمین‌ها، احتمالا این معامله در اواسط ماه می نهایی و بسته شود. 

 

برچسب ها: Activision Blizzard, Microsoft
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.