شایعه: استودیو Remedy بازی انحصاری برای پلی استیشن 5 می سازد

شایعه: استودیو Remedy بازی انحصاری برای پلی استیشن 5 می سازد

درصورتیکه شایعات موجود دارای صحت و اعتبار باشند، استودیو Remedy سازنده آثاری همچون بازی Control، بازی Alan Wake و بازی Quantum Break مشغول توسعه و ساخت یک عنوان انجصاری برای سونی و کنسولهای پلی استیشن است؛ احتمالا این عنوان بخشی از پنج بازی جدید این استودیو فنلاندی خواهد بود.

 

کلر بروملی (Claire Bromley) یکی از تهیه کنندگان حاضر در پلی استیشن که در مارکتهای جهانی فعالیتهای مختلفی را دارد، اخیرا چندین بیانیه و مطلب مختلف که توسط تعدادی از کارکنان و عوامل استودیو Remedy منتشر شده بودند را به اشتراک گذاشته است؛ از میان این اشخاص میتوان به کریستوفر اشمیتز (Christopher Schmitz)، توماس پوها (Thomas Puha) و سم هیوز (Sam Hughes) که به ترتیب به عنوان مدیر اجرایی ارشد، مدیر بخش ارتباطات و طراح صدا در استودیو مذکور حضور دارند، اشاره کرد.

 

درحالیکه اشتراک گذاری مطالب افراد حاضر در استودیوهای خارج از مجموعه پلی استیشن برای اولین بار توسط کلر بروملی صورت نگرفته است، مشخصا اشتراگ گذاری مطالب چندین نفر از کارکنان یک استودیو به خصوص سبب ایجاد صحبتها و حدسیات مختلفی میشود؛ اکثریت توسعه دهنگان بازیهای ویدیویی که مطالبشان توسط بروملی به اشتراک گذاری میشوند، در استودیوهای داخلی پلی استیشن فعالیت دارند.

 

همچنین به تازگی در وبسایت Reddit مطلبی منتشر شده که اشاره به فعالیتهای مشابه کلر بروملی پیرامون کارکنان استودیوهایی نظیر Sumo Digital و Housemarque داشته است؛ اگر با آثار این استودیوها آشنایی ندارید، باید متذکر شویم که عناوینی نظیر بازی Sackboy: A Big Adventure و بازی Returnal به صورت انحصاری برای کنسولهای پلی استیشن توسط این دو استودیو توسعه یافتهاند.

 

مطمئنا اشتراک گذاری چندین مطلب توسط کلر بروملی به معنی توسعه یک عنوان انحصاری برای کنسولهای پلی استیشن توسط استودیو Remedy و تاییدیهای برای شایعات موجود نیست، اما به دنبال انتشار شایعات مطرح شده، Shpeshal Ed یکی از منابع داخلی صنعت گیم که اخیرا از قرارگیری بازی Final Fantasy VII Remake در میان بازیهای رایگان سرویس پلی استیشن پلاس در ماه مارچ 2021 خبر داده بود، فعالیت این استودیو روی یک عنوان انحصاری برای کنسولهای سونی را تایید کرده است.

 

 

این منبع داخلی تصویری را از مکالمهاش با یک شخص ناشناس در Discord، در حساب رسمیاش در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده که در آن توسعه یک عنوان انحصاری برای کنسولهای پلی استیشن توسط استودیو Remedy تایید شده است؛ Shpeshal Ed همچنین در توییتی دیگر با قاطعیت کامل اعلام کرد که این عنوان در انحصار کنسولهای سونی خواهد بود.

 

مطابق اعلام پیشین استودیو Remedy، میدانیم که این استودیو درحال توسعه پنج عنوان جدید است که یکی از آنها بازی Vanguard، یک عنوان چند نفره و رایگان، به شمار می‌رود. عنوان دیگر، بازی CrossfireX است که به صورت انحصاری برای کنسولهای ایکس باکس عرضه می‌شود و دو عنوان دیگر نیز توسط شرکت Epic Games تحت قرارداد همکاری عقده شده میان آنها و استودیو Remedy منتشر خواهد شد. همانطور که مشخص است، تنها یکی از پنج پروژه جدید استودیو Remedy به صورت ناشناس باقی مانده و گزارشات مختلفی نیز مبنیبر توسعه بازی Alan Wake 2 در فضا مجازی منتشر شده است که باید برای انتشار واکنش رسمی استودیو سازنده نسب به تمامی شایعات و گزارشات موجود منتظر بمانیم.

 

همچنین اگر شایعه توسعه یک عنوان انحصاری برای کنسولهای پلی استیشن توسط استودیو Remedy در آینده تایید شود، مشخصا این عنوان خارج از پروژه «جهان متصل رمدی» خواهد بود چراکه انتشار عنوانی نظیر بازی Alan Wake 2 به صورت انحصاری بعید به نظر میرسد. علاوه‌‌بر مطالب ذکر شده، این احتمال نیز وجود دارد که سونی توسعه یکی از فرنچایزهایش را به این استودیو واگذار کرده باشد؛ فعالیت استودیو Sumo Digital روی فرایند تولید بازی Sackboy: A Big Adventure مثال مناسبی برای این موضوع محسوب میشود.

 

شایان ذکر است که درکنار تمامی احتمالات موجود، نباید از احتمال توسعه یک IP کاملا جدید توسط استودیو Remedy برای کنسولهای پلی استیشن غافل شد!

برچسب ها: Remedy
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.