استودیو FromSoftware تمام حقوق بازی Elden Ring را تصاحب کرد

استودیو FromSoftware تمام حقوق بازی Elden Ring را تصاحب کرد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
3 ماه پیش

استودیو FromSoftware در سال 2022 با بازی Elden Ring گرد و خاک عظیمی به‌پا کرد. موفقیت بی‌نظیر این بازی حساسیت‌ها درباره هرگونه فعالیت مربوط به آن را افزایش داد و حالا انتقال حقوق معنوی نام این بازی از کمپانی Bandai Namco به استودیو FromSoftware خبرساز شده است.
مدارکی که اخیرا در اداره ثبت علائم تجاری ایالات متحده دیده شده، نشان می‌دهد که حقوق معنوی بازی Elden Ring، حدود 13 ماه پس از عرضه این بازی به استودیو FromSoftware واگذار شده است.


«واگذارکننده (کمپانی Bandai Namco) بدین وسیله تمام حقوق، عنوان، منافع مربوط به نشان تجاری و کلیه ادعاهای ناشی از آن را همراه با حسن نیت کسب و کار به گیرنده (استودیو FromSoftware) واگذار می‌کند.»

 

با این حال، به‌نظر می‌رسد که این انتقال تنها حقوق استفاده از نام بازی Elden Ring را پوشش داده و برخلاف چیزی که به‌نظر می‌رسد، تمام حقوق معنوی بازی در اختیار استودیو FromSoftware قرار نگرفته است.

 

 

بازی Elden Ring در یک سال اول عرضه خود موفق به فروش 20 میلیون‌ نسخه‌ای شد تا به یک موفقیت تمام عیار برای استودیو FromSoftware و کمپانی Bandai Namco تبدیل شود. البته این استودیو وظیفه عرضه بازی در ژاپن را هم برعهده داشته و کمپانی Bandai Namco فقط مسئول عرضه جهانی آن بوده است.


در ماه آگوست سال 2022 هم مشخص شد که کمپانی Kadokawa Corporation (کمپانی مادر استودیو FromSoftware)، مجموعا 30 درصد از سهام این استودیو را برای کسب سرمایه بیشتر به کمپانی‌های سونی و Tencent واگذار کرده است.

 

سه روز بعد از اولین سالگرد عرضه بازی Elden Ring، محتوای دانلودی Shadow of the Erdtree برای این بازی معرفی شد، اما در یک سال گذشته خبر خاصی از این محتوای دانلودی منتشر نشده و تاریخ انتشار آن همچنان نامشخص است.
 

البته این بسته الحاقی تنها محتوای جدید از بازی Elden Ring نیست و کمپانی Tencent هم چند هفته پیش اعلام کرد که توسعه نسخه موبایلی بازی Elden Ring را آغاز کرده است.
 

برچسب ها: elden ring
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.