انتشار بازی Diablo 4 و بازی Overwatch 2 به تعویق افتاد

انتشار بازی Diablo 4 و بازی Overwatch 2 به تعویق افتاد

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
2 سال و 5 ماه و 19 روز پیش

سال 2021 بدترین سالی بود که شرکت بلیزارد اینترنینمنت تا به حال به خود دیده است، مخصوصا پس از ادغام با شرکت اکتیویژن، هیچگاه وضعیت این کمپانی مانند سال جاری وخیم نشده بود. اما در هر حال این اتفاقی است که رخ داده و آن‌ها باید تلاش کنند تا شرکت را حفظ کرده و پروژه‌های محبوبشان را حداقل به پایان برسانند. همانطور که می‌دانید مشکلات شرکت بلیزارد را می‌توان در چند جمله کوتاه خلاصه کرد. داستان از سواستفاده کارکنان و مدیران ارشد از بازی‌سازان آغاز شد و پس از رسانه‌ای شدن موضوع، شاهد شگل گیری تحقیقات از سوی دادگاه بودیم. پس از این اتفاق بسیاری از مدیران و بازی‌سازان مهم کمپانی به دلیل متهم شدن از شرکت بلیزارد اخراج شدند و این رویه تاثیر بسیار بدی روی پروژه‌های کمپانی از جمله بازی Overwatch 2 و بازی Diablo 4 گذاشت.

 

اخراج افراد مهم، به درست یا غلط، پیامد اتفاقی بود که در کمپانی رخ داد و در نتیجه به از دست رفتن بسیاری از استعداد‌های بازی‌سازی منجر شد. برای مثال بدون شک مراحل توسعه بازی Diablo 4 با اخراج کارگردانش دچار اختلال خواهد شد و در نتیجه برای جایگزینی این افراد، نیاز است تا مراحل توسعه کمی کند‌تر پیش برود. با اینکه بازی‌های نامبرده تاریخ انتشار مشخصی نداشتند، اما به عنوان عناوینی مورد انتظار از آن‌ها یاد می‌شد. متأسفانه با وضعیت پیش رو، بازی Diablo 4 و بازی Overwatch 2 دیگر بازی‌های مورد انتظاری به حساب نخواهند آمد.

انتشار بازی Diablo 4 و بازی Overwatch 2 به تعویق افتاد

شرکت بلیزارد امروز به صورت رسمی اعلام کرد که بازی Overwatch 2 و بازی Diablo 4 با تاخیر در انتشار مواجه خواهند شد و دلیل اصلی این اتفاق همان مشکلات ذکر شده در مراحل توسعه خواهد بود.

 

شایعات خبر از انتشار بازی Overwatch 2 در فصل بهار سال جاری می‌دادند. اما این شایعات مربوط به قبل از اتفاقات و تحقیقات در شرکت بلیزارد بود. حالا با توجه به تاخیر در انتشار بازی، می‌توان انتظار داشت که بازی Overwatch 2 در روز‌های پایانی سال 2022 منتشر شود و یا حتی به نیمه اول سال 2023 انتقال پیدا کند.

 

جالب است بدانید که طی این جریانات، رویداد محبوب و دوست داشتنی BlizzConline نیز به صورت موقت لغو شد و تا اطلاع ثانوی و برنامه‌ریزی دوباره، خبری از آن نخواهد بود. البته این بخش از خبر چندان شوکه کننده نیست، چرا که با پیش نرفتن پروژه‌ها بی شک اخبار و رویدادی نیز در کار نخواهد بود.

 

بدون شک اتفاقات رخ داده باعث شده است تا بازی‌های محبوب و دوست داشتنی طرفداران مراحل توسعه بسیار بدی را پشت سر بگذارند. این روند در نسخه نهایی بازی‌ها نیز تاثیری منفی خواهد داشت و شاید موجب از بین رفتن هر دو بازی شود.

 

نظر شما در رابطه با اتفاقات حول محور شرکت بلیزارد چیست؟

برای دنبال کردن اخبار مربوط به این دو بازی با ما همراه باشید.

برچسب ها: Diablo 4, Overwatch 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.