۱۰ نکته بسیار مهم در مورد محتوای دانلودی Burning Shores بازی Horizon Forbidden West

۱۰ نکته بسیار مهم در مورد محتوای دانلودی Burning Shores بازی Horizon Forbidden West

خشایار بهرامی خشایار بهرامی
5 ماه و 14 روز پیش

مشابه با بازی Horizon Zero Dawn، استودیو بازی سازی Guerilla Games قصد دارد تا با مشارکت شرکت سونی بسته الحاقی غیر رایگانی را در اختیار دارندگان بازی Horizon Forbidden West قرار دهد. محتوای دانلودی جدید این بازی سبب گسترش هرچه بیشتر داستان آن خواهد شد و بازیکن‌ها را به مناطق تازه‌ای از جهان این فرنچایز می‌برد. دنباله اخیر سری هورایزن که به صورت انحصاری برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 در دسترس قرار گرفت، موفق شد تا به فروش چشم‌گیری در تمامی مارکت‌ها دست یابد. در کنار بازیکن‌ها، منتقدین نیز به خوبی از این محصول انحصاری سونی استقبال کردند و نمرات قابل توجهی را به بازی دادند. با این حال، مشخصا بازیکن‌ها و طرفداران این فرنچایز هم‌اکنون توجه‌شان را به سمت DLC جدید بازی دوم معطوف کرده‌اند. بسته الحاقی Burning Shore برای تاریخ ۹ آپریل ۲۰۲۳ (۳۰ فروردین ۱۴۰۲) برنامه ریزی شده و از آن‌جا که تنها یک هفته انتشار رسمی آن باقی مانده، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی اطلاعات و نکات بسیار مهم پیرامون آن بپردازیم.

 

بازی‌هایی که از قابلیت‌های دوال سنس اج بهترین استفاده را می‌کنند

 

 

روایت یک داستان جدید

بسته الحاقی Burning Shore بازی Horizon Forbidden West روایت‌گر داستان و ماجراجویی‌های تازه‌ای با محوریت شخصیت الوی خواهد بود. پروتاگونیست محبوب فرنچایز این‌بار می‌بایست با خطر بسیار بزرگی که تمامیت سیاره زمین را تهدید می‌کند، مقابله کند. الوی هیچ‌گونه اطلاعاتی را در مورد علت اصلی بیدار شدن این تهدید نداشته و می‌بایست در کنار انجام فعالیت‌های مختلف، ریشه تمامی اتفاقات را بیابد. استودیو Guerilla Games تا به امروز از انتشار اطلاعات گسترده پیرامون داستان و اتفاقات این DLC خودداری کرده و جز موارد مطرح شده، جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذاشته است.

 

محتوای جدید جهان بازی Horizon Forbidden West

پیش از اقدام به تجربه محتوای دانلودی و جدید بازی Horizon Forbidden West، باید این نکته را در نظر داشته باشید که این DLC شما را به خطرناک‌ترین منطقه در تاریخ این فرنچایز خواهد برد. اتفاقات بسته الحاقی Burning Shore درون نسخه آخرالزمانی شهر لس آنجلس رخ می‌دهد و طبق اطلاعات موجود، این منطقه چالش برانگیزترین مورد در قیاس با سایر مناطق این سری است. برخی فعالیت‌های زیر زمینی و فوران آتش فشان‌ها سبب شده تا آن‌چه که از لس آنجلس باقی مانده، به یک نوع مجمع الجزایر بدل شود. در جریان نمایش‌ها و تریلرهای منتشر شده از این محتوای دانلودی، نیم نگاهی را به بقایا برخی آسمان خراش‌ها یا باقی مانده نماد مطرح هالیوود در منطقه لس آنجلس داشتیم. البته هنوز میزان وسعت و گستردگی جهان این بسته الحاقی مذکور اعلام نشده، اما گفته می‌شود که بزرگ‌تر از حد انتظارات خواهد بود. همچنین نباید از تهدیدی که برخی از آتش فشان‌های فعال برای بازیکن ایجاد می‌کنند، غافل شد.

 

 

اتمام بخش داستانی بازی اصلی

اگر جز بازیکن‌های جدید فرنچایز Horizon هستید و می‌خواهید بدون تجربه بازی Horizon Forbidden West به سراغ بسته الحاقی Burning Shore بروید، تیم سازنده اخبار ناراحت کننده‌ای را برای‌تان دارد. طبق تایید استودیو Guerilla Games بازیکن‌ها قادر به انجام این امر نخواهند بود؛ چراکه برای تجربه محتوای دانلودی مطرح شده، اشخاص پیش از هرچیزی می‌بایست بخش داستانی بازی اصلی را به پایان برسانند. پس از اتمام این بخش، الوی از جانب شخصیت سایلنس یک تماس را دریافت کرده و اطلاعات به خصوصی را در مورد تهدید جدید شکل گرفته به اشتراک می‌گذارد. البته توصیه می‌شود که پیش از شروع اتفاقات DLC رسمی بازی، بازیکن‌ها از بالا بودن سطح سلاح‌ها و آیتم‌هایی که به همراه دارند، اطمینان پیدا کنند. علت اصلی این امر میزان سختی چالش‌های موجود در محتوا جدید بازی و دشمنانی است که الوی باید با آن‌ها مقابله کند.

 

شخصیت‌های جدید

در کنار اضافه شدن داستان و اتفاقات تازه، تیم توسعه دهنده این فرنچایز تایید کرده است که در جریان محتوای دانلودی Burning Shore شخصیت‌های جدیدی به بازیکن‌ها معرفی خواهد شد. در حال حاضر هویت رسمی این دسته از شخصیت‌ها معرفی نشده، اما با توجه به تصاویر و ویدیوهای موجود اکثریت آن‌ها همراه با یک کمان قابل رویت هستند. گفته می‌شود که شخصیت‌های جدید این فرنچایز جز قبیله یا قبایلی هستند که الوی در طی مسیرش با آن‌ها برخورد می‌کند. از طرفی، می‌دانیم که در جریان این بسته الحاقی برخی از شخصیت‌های پیشین فرنچایز نظیر Gildun مجددا بازخواهند گشت.

 

 

در انحصار کنسول پلی استیشن 5

احتمالا چندان شوکه کننده نیست که محتوای دانلودی Burning Shore صرفا در انحصار کنسول پلی استیشن 5 قرار داشته و برخلاف بازی اصلی، در دسترس کاربران پلی استیشن 4 قرار نمی‌گیرد. مطابق اطلاعات موجود در وبسایت رسمی پلی استیشن، تیم سازنده تمام تلاشش را به کار گرفته تا جلوه‌های بصری این بسته الحاقی به بالاترین حد کیفیت برسد و به همین منظور تمام تمرکزشان را روی ارائه یک تجربه منحصر به فرد به کاربران PS5 قرار داده‌اند.

 

معرفی بازی‌هایی که بزرگترین دنیاها در سال 2022 را داشتند

 

جزئیات محیطی بیشتر

ماتایس دی یانگ (Mathijs de Jonge) کارگردان بازی Horizon Forbidden West در گذشته تایید کرده است که توسعه این DLC به صورت اختصاصی برای کنسول پلی استیشن 5، سبب شده است تا تیم توسعه دهنده بتواند نسخه آخرالزمانی منطقه لس آنجلس را با جزئیات بیشتری شبیه سازی کند. طبق ادعا دی یانگ، جزئیات محیطی بیشتری حتی در قیاس با بازی اصلی در منطقه مطرح شده، به کار رفته و به لطف سخت افزار قدرت‌مند کنسول PS5 تمامی آن‌ها به سرعت و بدون بروز هرگونه مشکل بارگزاری می‌شوند.

 

 

گسترش سیستم ابرها

یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ و قابل توجه تیم سازنده بازی Zero Dawn Horizon خلق یک سیستم ابری گسترده به صورت حجمی است. در دنباله این عنوان، استودیو توسعه دهنده سیستم مذکور را با اضافه کردن ابرطوفان‌ها بهبود بخشید و این‌گونه به نظر می‌رسد که بسته الحاقی Burning Shore پا را فراتر گذاشته و مناظر بسیار عظیمی از ابرها را ایجاد خواهد کرد. طبق اعلام اندرو اشنایدر (Andrew Schneider) یکی از اعضا حاضر در بخش FX استودیو Guerilla Games، به لطف تغییرات ایجاد شده در سیستم ابرهای بازی، این‌بار بازیکن‌ها تجربه کاملا متفاوتی را از حضور در آسمان‌ها کسب خواهند کرد و با گذر از توده‌های متراکم و گسترده ابرها امکان یافتن موارد تازه‌ای نظیر برخی تونل‌ها یا غارها را در مناطق مرتفع دارند!

 

ابرهای طوفانی

مشابه با تهدیدات و خطراتی که مجمع الجزایر آتش فشانی بسته الحاقی Burning Shore به همراه دارند، طبق اطلاعات مطرح شده توسط اندرو اشنایدر بازیکن‌ها می‌بایست انتظار وجود خطرات مختلف در آسمان‌ها را نیز داشته باشند. اگر به تریلرهای این DLC دقت کنید، زمانی که الوی مشغول پرواز کردن با Waterwing است، در فاصله دورتر از او رعد و برق‌های متعددی در آسمان دیده می‌شود. بنابراین تحت هیچ شرایطی نباید انتظار گذر از آسمان‌ها و ابرها را بدون بروز هرگونه مشکل یا خطر در سر داشت.

 

 

ماشین‌ها و دشمنانی تازه

مشخصا ضمن روایت یک داستان جدید و اضافه شدن شخصیت‌های ناآشنا به بازی، بسته الحاقی جدید بازی Horizon Forbidden West شامل ماشین‌ها و دشمنانی تازه نیز خواهد بود. تیم سازنده هنوز تعداد دشمنان جدیدی که قرار است به بازی اضافه شوند را مشخص نکرده، اما به صورت رسمی از دو مورد رونمایی کرده است. ماشین‌های The Waterwing مشابه با Sunwingها بوده و بازیکن‌ها می‌توانند از آن‌ها به عنوان یک وسیله نقلیه استفاده کنند. کارایی این دسته از ماشین‌ها صرفا به گشت و گذار روی سطح زمین محدود نمی‌شود، بلکه می‌توان از آن‌ها برای پرواز کردن یا گذر از سطوح زیرین آب نیز بهره گرفت. یکی دیگر از ماشین‌های جدید این بازی، Horus Titan عظیم الجثه محسوب می‌شود که احتمالا از بین بردن آن یکی از اصلی‌ترین چالش‌های الوی در طول اتفاقات محتوای دانلودی Burning Shore خواهد بود.

 

10 موردی که نباید از تجربه آن‌ها در بازی God of War: Ragnarok غافل شوید

 

مزایا پیش خرید کردن

محتوای دانلودی Burning Shore هم‌اکنون با قیمت ۲۰ دلار قابل خریداری است. آن دسته از اشخاصی که اقدام به پیش خرید این DLC کنند، از مزایا به خصوصی نظیر ست لباس Blacktide Dye و کمان Blacktide Sharpshot بهره‌مند خواهند شد. هنوز اطلاعات رسمی قابل توجهی در مورد این آرمور و سلاح منتشر نشده و نمی‌دانیم که آیا صرفا جنبه ظاهری دارند یا روی گیم‌پلی بازی نیز اثر گذار خواهند بود.

 

همانطور که ذکر شد، بسته الحاقی Burning Shore بازی Horizon Forbidden West در تاریخ ۳۰ فروردین امسال برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

برچسب ها: Horizon Forbidden West
2 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.