پس از بازی Marvel’s Spider-Man 2 مایلز مورالز مرد عنکبوتی اصلی خواهد بود

پس از بازی Marvel’s Spider-Man 2 مایلز مورالز مرد عنکبوتی اصلی خواهد بود

محمد مسعودی محمد مسعودی
8 ماه و 18 روز پیش

این خبر بخش‌هایی از داستان بازی Marvel’s Spider-Man 2 را فاش می‌کند

 

استودیو Insomniac روایت داستانی جذاب در بازی Marvel’s Spider-Man، بسیار جسورانه عمل کرد و این سازنده همین سیاست را در بازی Marvel’s Spider-Man 2 حفظ کرده است و حتی فراتز نیز رفته‌است. در پایان بازی پیتر پارکر بازنشست شده و مشخص می‌شود که شاگرد و شریک مبارزات پیتر پارکر، مایلز مورالز (Miles Morales)، به عنوان مرد عنکبوتی اصلی شهر نیویورک تلقی خواهد شد. 

همانطور که از این پایان پیداست، قرار است که مایلز مورالز، نقش مرد عنکبوتی اصلی در نسخه‌های آینده سری بازی Marvel’s Spider-Man استودیو Insomniac را عهده‌دار باشد. دقیقا چیزی که توسط نویسنده، بریتنی موریس (Brittney Morris) و کارگردان داستان بازی، بن آرفمن (Ben Arfmann)، در مصاحبه‌ای با Gizmodo، تایید شد.


وقتی از موریس پرسیده شد که آیا پایان دادن به بازی Marvel’s Spider-Man 2 با تبدیل کردن مایلز مورالز به مرد عنکبوتی اصلی، چیزی بوده که استودیو Insomniac همیشه در سر داشته، گفت :«همیشه به صورت بسیار طبیعی حس می‌شد و من فکر می‌کنم که همه ما فکر می‌کردیم که این اتفاق خواهد افتاد. برای من، این موضوع نشان دهنده‌ی مقدار زیادی از تکامل در شخصیت مایلز مورالز است. در ابتدای بازی، مایلز را می‌بینیم که در تلاش برای فهمیدن این است که می‌خواهد با زندگی خود چه کند. در پایان،‌ مایلز مورالز بار نجات دادن شهر را بر دوش می‌کشید و همچنین وقت‌هایی که پیتر آنقدری قوی نبود که بتواند روی پای خودش بایستد، پیتر را به دوش می‌کشید.»

آرفمن در ادامه افزود که «خیلی زود» در مراحل توسعه بازی به این تصمیم رسیدند که مایلز مورالز وارث سلطنت پیتر پارکر شود. 


آرفمن گفت :« ایده یک داستان با حضور دو مرد عنکبوتی همیشه برای این سری ضروری بود. من فکر می‌کنم خیلی زود، ما می‌دانستیم که می‌خواهیم لحظه تحویل مسئولیت‌ها را داشته باشیم. و همانطور که ما به توسعه بازی می‌پرداختیم، ایجاد مسیر‌های بیشتر تا آن لحظه را شروع کردیم و به نظرمان این سیاست بیشتر و بیشتر درست به نظر می‌رسید. فکر می‌کنم جان پاکت (Jon Paquett) [کارگردان روایی] بود که صحنه‌ی پایانی در گاراژ عمه می را نوشت و این یکی از مورد علاقه‌ترین صحنه‌های من بود. اینکه مایلز مورالز دقیقا می‌داند که پیتر پارکر به چه چیزی فکر می‌کند و او را از تلاش برای تحویل دادن ماسکش باز می‌دارد. جوری که مایلز ‌گفت «می‌دونی که از پسش بر میام، داداش»، یک لحظه عالی بین این دو است و نتیجه‌گیری‌ای طبیعی به نظر می‌رسید. من مطمئن نیستم که دقیقا چه زمانی تصمیم به انجام این کار گرفتیم، اما همیشه این را حس می‌کردم که تنها راهی است که بازی می‌تواند به پایان برسد.»


البته این پایان سوالات زیادی را در مورد آینده سری بازی Marvel’s Spider-Man به وجود می‌آورد. به نظر می‌رسد که نقش پیتر پارکر در داستان بازی هنوز به پایان نرسیده است، اما او چقدر در بازی Marvel’s Spider-Man 3 برجسته خواهد بود ؟ مخصوصا با توجه به اینکه مایلز مورالز نقش بزرگتری را ایفا می‌کند. ایا اهمیت روزافزون مایلز مورالز نشان می‌دهد که او در نهایت می‌تواند به طور کامل به عنوان قهرمان این سری ایفای نقش کند ؟


به نظر می‌رسد که تا قبل از رسیدن به دنباله بعدی این سری، استودیو Insomniac چند عنوان دیگر که احتمالا مریوط به شخصیت‌های Venom و Daredevil باشد را نیز برنامه‌ریزی کرده است. 

برچسب ها: Marvel's Spider-Man 2, Spider-Man 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.