بخش داستانی بازی Overwatch 2 طبق برنامه قبلی منتشر می‌شود

بخش داستانی بازی Overwatch 2 طبق برنامه قبلی منتشر می‌شود

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 10 ماه و 3 روز پیش

بتای خصوصی بخش چندنفره رایگان بازی Overwatch 2 همین ماه آغاز می‌شود و در ماه اکتبر هم به‌صورت Early Access برای همه بازیکنان منتشر ‌می‌شود. حالت داستانی خطی این بازی، مانند گذشته، یک بخش داستانی AAA خواهد بود و برنامه حال حاضر سازندگان این است که حالت PvE در سال 2023 منتشر شود.


البته محتوای PvE این بازی به‌صورت یک‌جا در سال 2023 منتشر نخواهد شد و قرار است در میان محتویات فصلی این بازی‌ هم شاهد انتشار حالت‌های بازی PvE باشیم. آرون کلر (Aaron Keller)، کارگردان بازی Overwatch 2، درباره حالت PvE این بازی می‌گوید:

«توسعه حالت PvE بازی Overwatch 2 همچنان مطابق برنامه قبلی پیش می‌رود. بخش داستانی AAA این بازی قرار است یک داستان خطی را روایت کند و یک حالت بازی با ارزش تکرار بالای مراحل هم در آن وجود خواهد داشت. به‌جای این که برای آماده شدن و انتشار هم‌زمان همه این محتویات صبر کنیم، قصد داریم تا آن‌ها را به‌عنوان محتویات فصلی به بازی Overwatch 2 اضافه کنیم.»


به گفته کلر، قابلیت‌های مخصوص قهرمانان بازی در حالت PvE تفاوت‌هایی با حالت PvP خواهند داشت. برای مثال، تریسر می‌تواند در مراحل PvE این بازی زمان را به کلی متوقف کند. اگرچه استفاده از 
چنین قابلیتی لذت بیشتری نسبت به قابلیت‌های معمول تریسر دارد، اما مشخص است که این ویژگی نباید در بخش چندنفره وجود داشته باشد. کلر در این‌باره می‌گوید:

«زیاد درباره این موضوع حرف نمی‌زنیم، اما در جریان توسعه قسمت اول این بازی، روی یک سیستم توانایی مخصوص برای هر قهرمان بازی کار می‌کردیم. یکی از مشکلات این سیستم این بود که تشخیص نوع قهرمانی که روبروی بازیکن قرار گرفته را بسیار سخت می‌کرد. به دلیل سرعت بالای مبارزات، بازیکنان باید دقیقا بدانند که در مقابل چه قهرمان و قابلیت‌های مخصوصی قرار می‌گیرند. برای مثال، نمی‌شد تشخیص داد که آیا Reaper حریف توانایی بازیابی خط سلامتش را دارد یا خیر. به همین دلیل، درست نیست که ویژگی‌های قدرتمند قهرمانان بازی در بخش PvE را در بخش چندنفره استفاده کنیم.»
 

دسترسی اولیه بازی Overwatch 2 دارای قابلیت کراس پلی خواهد بود

بخش داستانی بازی Overwatch 2 طبق برنامه قبلی منتشر می‌شود

 

البته همچنان ممکن است که در آینده یک حالت چندنفره مخصوص با قوانین متفاوت از حالت استاندارد به بازی اضافه شود. سازندگان مشتاق‌اند تا این ویژگی‌های جذاب را به نوعی در یک حالت چندنفره مخصوص استفاده کنند. کارگردان بازی Overwatch 2 اعلام کرده که در اولین روز انتشار این بازی شاهد چنین حالت ویژه‌ای برای بخش PvP نخواهیم بود، اما ممکن است در آینده شاهد اضافه شدن آن به بازی باشیم.


به‌نظر می‌رسد که بلیزارد در حال کار کردن روی ویژگی‌های جدید برای اضافه کردن به این حالت بازی و جذاب‌تر کردن آن است. به گفته کلر، شخصیت‌های بازی از «ابزار دیگری برای قدرتمند شدن استفاده می‌کنند.» و احتمالا قرار است یک سیستم هم برای تجهیزات جدید و منحصر به فرد آن‌ها طراحی شود. البته کلر تاکید می‌کند که این سیستم هنوز در اولین مراحل بالانس و طراحی قرار دارد و زمان زیادی تا تکمیل شدن آن باقی مانده است.


بازی Overwatch 2 قرار است در تاریخ 4 اکتبر (12 مهر) برای کامپیوتر، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر شود.

 

 
برچسب ها: Overwatch 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.