شرکت بلیزارد در حال توسعه عنوانی جهان باز است

شرکت بلیزارد در حال توسعه عنوانی جهان باز است

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
2 سال و 1 ماه و 23 روز پیش

اکثرا شرکت بیلزارد را با ساخت بازی‌های استراتژیک خارق‌العاده و البته عنوان دوست داشتنی‌اش یعنی بازی Overwatch می‌شناسیم و برایمان عجیب است که این کمپانی به سراغ ساخت یک بازی جهان باز (Open World) برود، اما حدس بزنید چه اتفاقی در حال وقوع است؟ بله کمپانی‌ها در حال تغییر هستند و سازندگان خلاق نیز به دنبال تست کردن روش‌های جدید! در نتیجه می‌توانیم در آینده شاهد هر اتفاقی باشیم.

 

اینطور که پیداست، شرکت بلیزارد برای ساخت یک پروژه نامشخص جدید به دنبال استخدام افراد متخصص است. با بررسی آگهی استخدامی کمپانی می‌توان به سرنخ‌هایی پی برد. با توجه به آگهی جدید کمپانی به نظر می‌سد آن‌ها به دنبال شخصی هستند که بتواند طراحی و پیاده‌سازی عناصر بازی‌های اپن‌ورلد را به عهده بگیرد و بتواند در کنار آن، رویداد‌های مختص به پروژه را در دنیایش پیاده‌سازی کند. همچنین فرد مورد نظر باید درک درستی از کارکرد سبک نقش آفرینی و روش پاداش دهی این سبک به بازیکنان داشته باشد.

 

اما طبق این آگهی استخدامی اگر افراد شرایط پیش رو را داشته باشند، در اولویت قرار خواهند گرفت. برای مثال اگر شخص مورد نظر تجربه طراحی و برنامه نویسی یک عنوان آنلاین  چند نفره را داشته باشد و یا قبلا روی پروژه ساخت یک بازی اول شخص در سبک تیراندازی مشغول به کار بوده باشد، به استخدام کمپانی در خواهد آمد.

 

بدون شک بازی World of Warcraft می‌تواند به عنوان یک بازی جهان‌ باز نقش آفرینی وسیع دنباله‌ای دریافت کند. اما بخشی که در آگهی استخدامی به بازی‌های اول شخص تیراندازی اشاره می‌کند، بازی World of Warcraft را از لیست بازی‌های احتمالی در حال ساخت خارج می‌کند. چرا که با این عناصر به نظر می‌رسد عنوان جدید شرکت بلیزارد، بازی‌ای مانند سری بازی Fallout باشد. البته منظورمان حال و هوای بازی Fallout نیست بلکه مکانیک‌ها و سبک اصلی بازی مد نظرمان است.

شرکت بلیزارد در حال توسعه عنوانی جهان باز است

البته از احتمالات دیگر می‌توان به بازی Overwatch هم فکر کرد. همانطور که می‌دانید بازی Overwatch در سال 2016 به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد و طبیعتا یک عنوان اول شخص در سبک تیراندازی است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. دنیای بازی Overwatch و پیش داستانی که در طی این 6 سال توسط سازندگان تعریف شده است نیز پتانسیل بسیار ویژه‌ای برای ساخت یک عنوان جهان باز بر اساسش ایجاد می‌کند. اما همه این‌ها در حالی است که بازی Overwatch 2 هنوز منتشر نشده و با مشکلات در توسعه رو به رو است. البته این وضعیت ساخته شدن نسخه جهان باز بازی Overwatch را زیر سؤال نمی‌برد، اما در عین حال این حس را ایجاد می‌کند که شاید شرکت بلیزارد به طور کلی در حال ساخت عنوانی جدید باشد.

 

در ماه مارچ گذشته شایعاتی منتشر شده بود که اشاره می‌کرد شرکت بلیزارد در حال ساخت یک بازی AAA جدید است که در آن بازیکنان به تجربه عنوانی اول شخص در سبک تیراندازی خواهند پرداخت. در ماه مارچ نیز آگهی استخدامی منتشر شده بود که کمپانی با انتشار آن به دنبال طراح مراحلی می‌گشت که بتواند دنیایی حماسی و خاطره‌انگیز را طی مراحل طراحی کند تا در نتیجه مراحل پیش تولید بازی آغاز شود.

 

بدون شک امکانش وجود دارد که آگهی استخدامی جدید و آگهی استخدامی ماه مارچ، به یکدگیر مرتبط باشند. اما برای مطمئن شدن بهتر است بیشتر صبر کنیم و برای انتشار اخبار موثق از سوی کمپانی منتظر بمانیم.

 

متأسفانه شرکت بلیزارد در حال حاضر از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و به دلیل مشکلات قضایی که داشته است، از روند همیشگی‌اش جا مانده. امیدواریم این کمپانی دوست داشتنی هرچه سریع‌تر وضعیتش را به حالت عادی بازگرداند و به سراغ ساخت عناوین جدیدش برود.

 

نظر شما در رابطه با بازی شایعه شده شرکت بلیزارد چیست؟

برچسب ها: Overwatch 2, Overwatch, ‌Blizzard
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.