تهیه کننده اجرایی بازی Overwatch از شرکت بلیزارد جدا خواهد شد

تهیه کننده اجرایی بازی Overwatch از شرکت بلیزارد جدا خواهد شد

محمدجواد عبداللهی‌ پور محمدجواد عبداللهی‌ پور
2 سال و 7 ماه و 1 روز پیش

سال 2021 سالی ناامید کننده و پر از بدبیاری برای شرکت بلیزار بود، پس از تمامی جنجال‌هایی که بر سر سواستفاده از کارکنان شکل گرفت، اتفاقات بسیار بدی در این کمپانی رخ داد و به دنبال این اتفاقات بسیاری از بازی‌سازان سرشناس در کمپانی محکوم شده و اخراج شدند. اما اینطور که پیداست بسیاری از افراد دیگر نیز وجود دارند که با میل خوشان از این شرکت جدا خواهند شد و یکی از آن‌ها مدیر اجرایی بازی Overwatch‌ یعنی چاکو سنی (Chacko Sonny) است.

 

با توجه به اطلاعاتی که توسط رسانه Bloomberg منتشر شده است، به دنبال بسیاری از افراد دیگر که به زودی از کمپانی جدا خواهند شد، چاکو سنی، مدیر اجرایی بازی Overwatch و بازی Overwatch 2 نیز از شرکت بلیزار استعفا خواهد داد. بدون شک یکی از اصلی ترین دلایل جدایی این افراد، همین حاشیه‌های جدید حول محور کمپانی است. تصور کنید اگر به اشتباه کسی محکوم شود دیگر توانایی انجام هیچگونه فعالیتی را در شرکت‌های بزرگ نخواهد داشت. از طرفی دیگر بسیاری از کارکنان نیز به عنوان یک حرکت اعتراضی از کمپانی جدا شده‌اند.

 

استعفای چاکو سنی به همراه برخی کارکنان دیگر نیز یک حرکت اعتراضی بود. آن‌ها با جدایی از کمپانی قصد دارند به همه اطلاع دهند که با این نوع از رفتار‌ها موافق نیستند و هیچ اطلاعی از اینکه در کمپانی از کارکنان سواستفاده می‌شده است، نداشتند. متأسفانه هنوز هیچ چیز مشخص نیست و نمی‌توان به حتم گفت که این افراد مقصر نیستند اما در هر حال این اتفاقی در حال وقوع است.

تهیه کننده اجرایی بازی Overwatch از شرکت بلیزارد جدا خواهد شد

این در حالی است که می‌دانیم چاکو هم به عنوان یکی از افراد مقصر معرفی شده است. اما بر خلاف سایر افراد، بسیاری از اعضای و کارکنان استودیو‌ها به صورت ناشناس از اون تقدیر کرده‌اند و اطلاع داده‌اند که چاکو هیچ‌گونه تقصیری در این جریان نداشته است و یک فرد مودب و قابل احترام است.

 

متأسفانه موضوع شکل گرفته بسیار بزرگ است و تاثیر مخربی روی عناوین در حال ساخت استودیو داشته است. از مراحل ساخت بازی Diablo 4 و اخراج شدن طراح ارشد بازی یعنی جسی مکری گرفته، تا تغییر نام شخصیت McCree در بازی Overwatch‌ که بر اساس او نامگذاری شده بود.

 

جالب است بدانید در ابتدای شکل گیری این اعتراضات، آلن برک (Allen Brack) رئیس شرکت بلیزارد به عنوان اولین و مهم‌ترین مقصر، از کاربرکنار شد.

 

متأسفانه اینطور که پیداست، سواستفاده و آزار در کمپانی‌های بزرگ یک مسئله بسیار جدی است و جدای از کمپانی بلیزارد، در سایر شرکت‌ها نیز جریان دارد.

 

بعد از آزار‌ و اذیت‌‌ها، مهم‌ترین نکته در رابطه با اتفاقات اخیر، تاثیراتی است که روی مراحل توسعه عناوین مورد انتظار شاهد خواهیم بود. بدون شک عناوین آینده شرکت بلیزارد نمی‌توانند آنطور که باید و شاید جایگاه خوبی در بین طرفداران به دست بیاورند. این در حالی است که در نظر داشته باشیم بازی‌ها به بهترین نحو ممکن ساخته شوند و از نظر تکنیکی درگیر اتفاقات و حاشیه‌های اخیر نشده باشند.

 

نظر شما در رابطه با مسائل ایجاد شده حول محور شرکت بلیزارد چیست؟

 

برای دنبال کردن اخبار مربوط به این کمپانی با ما هراه باشید.

 
برچسب ها: Overwatch 2, Overwatch
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.