معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

رضا مدرسی رضا مدرسی
1 سال و 4 ماه و 14 روز پیش

دشمن هر چه غول‌پیکرتر باشد، سقوطش نیز لذت‌بخش‌تر خواهد بود، اما بدون شک قبل از سقوط دمار از روزگارمان در می‌آورند! در مطلب پیش رو می‌خواهیم در مورد 11 باس فایت که شاید غول‌پیکرترین باس فایت‌های حاضر در بازی‌های ویدیویی باشند صحبت کنیم. قطعا باس‌های بسیار بیشتری هم در ذهن‌تان خواهند بود که در مطلب ذکر نکردیم، پس در بخش کامنت‌ها به ما کمک کنید تا بتوانیم دشمنان بزرگتر و عظیم‌تر را هم پیدا کنیم!

LICHDRAGON FORTISSAX (بازی ELDEN RING)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

فقط نگاهی به هیبت‌اش بیندازید. با اندازه بسیار بزرگ و حملات مرگبارش، Lichdragon Fortissax بدون شک وحشتناک‌ترین اژدهایی است که در بازی Elden Ring خواهید دید. البته که Lichdragon Fortissax یک باس فایت فرعی است، اما اگر بخواهید پایان بندی «دوران غروب‌زاد» را به دست آورید، مجبور به مواجهه با این اژدهای عظیم الجثه خواهید بود.

مطالب مرتبط:

11 پیچش داستانی شوکه‌کننده در بازی‌های ویدیویی

15 بازی فضایی مورد انتظار 2022 و فراتر از آن 

10 راز در بازی‌های ویدیویی که خیلی دیر کشف شدند


STORM KING (بازی DEMON’S SOULS)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

استودیوی فرام سافتوور علاقه عجیبی به باس فایت‌های غول پیکر دارد و برای فهمیدن این موضوع، کافی است به سال 2009 برگردید و بازی Demon’s Souls را ببینید. Storm King برای مثال یکی از همان‌هاست. یک سخت‌پوست غول پیکر که در هوا معلق است و چند نوچه نیز به همراه خود دارد. در اولین مواجهه با این باس فایت، نترسیدن واقعا کار سختی است! البته خود Storm King یکی از آسان‌ترین باس‌های داخل بازی است و بعد از اینکه شروع به مبارزه با او کردید، متوجه خواهید شد که اندازه بزرگش چندان هم نمی‌تواند او را از شر تیغه‌ برنده شما در امان نگه دارد.

 

LADY DIMITRESCU (بازی RESIDENT EVIL VILLAGE)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

بانو دیمیتریسک در هیبت انسانی (یا بهتر، خون‌آشامی) خود هم به اندازه کافی بزرگ و غول‌پیکر هست، اما در اینجا منظور ما فرم اولیه او نیست. او هر چقدر هم در این فرم بزرگ باشد، اصلا به قالب نهایی خود نمی‌رسد. اتان که با او به مبارزه مشغول می‌شود، در نهایت به بالای قصر او می‌رود و آنجا می‌بیند که بانوی خون‌آشام در اصل موجودی غول پیکر و اژدهامانند با چنگال‌ها و دندان‌های نیش بسیار بزرگ است. 

 

OVER-G (بازی LOST PLANET 2)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

شاید بازی Lost Planet 2 چندان به خوبی دیگر عناوین حاضر در مطلب نباشد، و مبارزه با باس فایت نهایی این عنوان یعنی Over-G هم به جذابی دیگر باس فایت‌ها نباشد، اما وقتی سخن از قد و اندازه می‌زنیم، نمی‌توان نام Over-G را از قلم انداخت. بله، اینکه صرفا باید به یک موجود عظیم ساخته شده از مواد مذاب شلیک کنید ایده مسخره‌ای است، اما چیز دیگری که مسخره‌تر است، اندازه بسیار بزرگ باس فایت است. حداقل در این زمینه می‌توان گفت که بازی Lost Planet 2 توانسته اثر ماندگاری از خود به جا بگذارد و نشان دهد که پایان بندی‌اش خوب هم نباشد، حداقل بسیار «بزرگ» است!

 

REAPERS (سه‌گانه بازی MASS EFFECT)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

ریپرها از تهدیداتی هستند که هیچوقت خاموش نمی‌شوند، و با اینکه هیچوقت در سه‌گانه بازی Mass Effect به مبارزه تک به تک با هیچکدام‌شان نائل نمی‌شویم، اما چند بار موفق به دیدن یکی‌شان از نزدیک می‌شویم و همانجاست که می‌توان فهمید ریپرها تا چه اندازه وحشتناک و عظیم هستند. چه با ریپر Rannoch در بازی Mass effect 3 مواجه شویم و چه با ریپر-انسان بازی Mass Effect 2، هیچ چیز از هیبت ترسناک آنان کاسته نمی‌شود.

 

KING TITAN (بازی ARK: SURVIVAL EVOLVED)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

با توجه به اسم و موضوع بازی، می‌توان به راحتی حدس زد که بازی Ark: Survival Evolved پر است از دشمنان و باس فایت‌های غول‌پیکر، اما اگر به دنبال سوگلی این دشمنان بزرگ می‌گردید، King Titan را نباید از قلم بیندازید. باس فایت نهایی بسته الحاقی Extinction، آنقدر بزرگ و مهیب است که خیلی راحت از همه موجودات داخل بازی جلو می‌زند و خود را به عنوان بزرگ‌ترین دشمن شما معرفی می‌کند. مبارزه با King Titan کمی بیش از حد به درازا می‌کشد و این موضوع باعث می‌شود که از این نبرد کمی خسته شوید.

 

PERFECT DARK GAIA (بازی SONIC UNLEASHED)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

شاید نشان دادن فرم نهایی Dark Gaia با نام Perfect Dark Gaia در بازی Sonic Unleashed، یکی از بدترین کارهایی باشد که مجموعه بازی سونیک تا کنون انجام داده، و با وجود اشتباهات فراوان بازی‌های سونیک در چند سال اخیر، این موضوع چندان هم چیز کوچکی به حساب نمی‌آید. البته با این وجود باز هم زبان به اعتراض باز نمی‌کنیم، چون هیبت Dark Gaia واقعا دیدنی است، و بالا رفتن از این باس فایت غول‌پیکر و شکست دادن و زمین زدنش واقعا لذت‌بخش است و کاری می‌کند که از بسیاری عیب‌های دیگر طراحی این مبارزه چشم بپوشید.

 

SLITHERFANG (بازی HORIZON FORBIDDEN WEST)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

بازی Horizon Zero Dawn و بازی Horizon Forbidden West پر هستند از موجودات غول‌پیکر رباتی، که در یک چشم بهم زدن می‌توانند شما را نیست و نابود کنند، اما بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین این دشمنان Slitherfang (مارنیش) وحشتناک است. این موجود که در نسخه دوم بازی معرفی شد، حملات مرگبار و سریعی هم دارد که نشان می‌دهد اندازه بزرگ هیچوقت جلوگیر چست و چابکی نیست. شکست دادن یک مارنیش هیچوقت خسته‌کننده نمی‌شود و همیشه لذت خاص خود را دارد.

 

RIVEN OF A THOUSAND VOICES (بازی DESTINY 2)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

باس فایت‌های بازی Destiny معمولا به این معروف بودند که مدام باید به آنها شلیک کنید تا بالاخره با سختی بمیرند، که خب، Riven of a Thousand Voices نشان می‌دهد که با وجود چنین هیبت و اندازه‌ای، منطقی است که نوار سلامتی زیادی هم داشته باشد و به آسانی شکست نخورد. البته شکست دادن این باس فایت به خودی خود واقعا لذت بخش است، و آیتم‌هایی که بعد از کشتن او به دست می‌آورید ارزش زمان و انرژی‌ای که پایش گذاشتید را خواهد داشت. اما نکته‌ای که همه در آن هم‌نظر هستیم این است که دیدن رایون هزار چشم برای نخستین بار منظره بسیار ترسناکی خلق می‌کند که یکی از بهترین لحظات بازی Destiny 2 است.

 

METAL GEAR EXCELSUS (بازی METAL GEAR RISING: REVENGEANCE)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

هر مواجهه با یک متال گیر در سری بازی متال گیر این معنی را می‌دهد که قرار است با موجودی عظیم الجثه روبه‌رو شویم، و تقابل Raiden با Metal Gear Excelsus در بازی Metal Gear Rising: Revengeance نیز از این قاعده مستثنی نیست. مبارزه با این باس فایت هم مثل بسیاری از باس فایت‌های مجموعه بازی متال گیر نفس‌گیر است و در نهایت نیز می‌بینیم که Raiden با حرکات جذاب و مرگبار خود دشمن را به زمین می‌افکند.

 

MALUS (بازی SHADOW OF THE COLOSSUS)

معرفی 11 باس فایت غول‌پیکر در بازی‌های ویدیویی

در اصل می‌توانستیم تمام گزینه‌های این مطلب را به باس فایت‌های بازی Shadow of Colossus اختصاص دهیم، چرا که اصلا هدف و داستان بازی هم همین است: مواجهه با باس فایت‌های غول‌پیکر. برای اینکه به بقیه بازی‌ها ظلم نشود بیایید فقط به انتخاب یک باس فایت از این بازی بسنده کنیم، و برای این کار هم بزرگ‌ترین باس فایت از بین باقی غول‌های این عنوان را انتخاب می‌کنیم: Malus. او که آخرین و شانزدهمین باس فایت بازی هم هست، همانند 15تای قبلی موفق می‌شود به هدف اصلی خود یعنی انگشت به دهان رها کردن شما برسد. در سرتاسر روند «مبارزه» با این باس فایت متوجه هوش و نبوغی که در طراحی او وجود داشته می‌شوید و می‌فهمید که بهترین باس فایت را برای آخرین مرحله نگه داشته‌اند.

 

برچسب ها: Resident Evil Village, Metal Gear, Horizon Forbidden West, Elden Ring
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.