هر آنچه که درباره بازی Final Fantasy 7 Rebirth می‌دانیم

هر آنچه که درباره بازی Final Fantasy 7 Rebirth می‌دانیم

محمد مسعودی محمد مسعودی
12 روز پیش

بازی Final Fantasy 7 Rebirth، دومین عنوان از سه‌گانه بازسازی بازی Final Fantasy 7، در تاریخ ۲۹ فوریه (۱۰ اسفند ۱۴۰۲) منتشر می‌شود و به لطف انتشار چند تریلر و برخی بیانیه‌های طولانی از شرکت Square Enix، جزئیات بسیار زیادی از چیزهایی که می‌توان در آینده از این بازی انتظار داشت را در اختیار داریم. همانند بازی Final Fantasy 7 Remake، بازی Final Fantasy 7 Rebirth هم یک عنوان ماجراجویی تا حدودی جدید خواهد بود که چهره‌های و لحظه‌های داستانی آشنایی را به نمایش خواهد گذاشت. پس از پشت سر گذاشتن شهر Midgard، کلاود (Cloud) و همراهانش در جستجوی سفیراث، ماجراجویی جدیدی را آغاز می‌کنند. با اینکه نمی‌دانیم که بازی Final Fantasy 7 Rebirth چقدر به بازی اصلی وفادار خواهد ماند، اما در این مطلب خلاصه‌ای از همه چیز‌هایی که در مورد این بازی می‌دانیم، مخصوصا نحوه پیش خرید این بازی، را گرد هم آورده‌ایم. 

 

تاریخ انتشار بازی Final Fantasy 7 Rebirth

در جریان رویداد State of Play سونی در سپتامبر سال ۲۰۲۳، شرکت Square Enix اعلام کرد که بازی Final Fantasy 7 Rebirth در تاریخ ۲۹ فوریه سال ۲۰۲۴ به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 منتشر می‌شود. در حالی که هیچ تاریخی برای انتشار سومین و آخرین عنوان این سه‌گانه اعلام نشده است، ولی به نظر می‌رسد که خیلی منتظر آن نخواهیم بود. تتسویا نومورا (Tetsuya Nomura)، مدیر بخش خلاقیت در شرکت Square Enix، اعلام کرده است که در حال حاضر، تیم توسعه در حال کار روی عنوان سوم هستند.

 

در حال حاضر، بازی Final Fantasy 7 Rebirth، یک عنوان انحصاری برای پلی استیشن 5 خواهد بود که با توجه به گذشت نزدیک به سه سال از عمر نسل فعلی کنسول‌ها در زمان انتشار بازی، سیاست عجیبی نیست. البته حضور انحصاری این عنوان در پلی استیشن 5 ممکن است طرفدارانی که اولین عنوان از این سه‌گانه را در پلی استیشن 4 تجربه کرده بودند را ناامید کند. 

 

از طرف دیگر، شرکت Square Enix تایید کرده است که بازی Final Fantasy 7 Rebirth تنها به مدت سه ماه انحصاری خواهد بود. همچنین این احتمال هم وجود دارد که این بازی برای کامپیوترهای شخصی هم عرضه شود، حتی اگر بلافاصله پس از پایان این مدت سه‌ماهه نباشد. با این حال، با توجه به اینکه اولین عنوان از این سه‌گانه هنوز در ایکس باکس در دسترس نیست، اینکه بازی Final Fantasy 7 Rebirth هم به این پلتفرم راه یابد، چیزی دور از انتظار است. 

 

داستان بازی Final Fantasy 7 Rebirth در چه مسیری ادامه خواهد یافت ؟

آن دسته از بازیکنانی که بازی Final Fantasy 7 Rebirth را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که این سری یک بازسازی مستقیم از عنوان اصلی نبوده و در عوض، این بازی بازنمایی جدید از بازی اصلی را ارائه کرده که در آن موضوعاتی مانند سرنوشت را به شکلی جالب بررسی می‌کند. به شکلی که حتی طراح بازی، تتسویا نومورا (Tetsuya Nomura)، در نامگذاری جنین تجربه‌ای به عنوان یک «جهان موازی» تردید دارد. در نتیجه، می‌توان گفت که مسیری که وقایع در بازی Final Fantasy 7 Rebirth در پیش خواهند گرفت نا مشخص است. رویدادهای اولین عنوان این سه‌گانه مسیر تاریخ را عوض کردند و آینده‌ای نامشخص را به جای گذاشته‌اند. به این معنی که این بازی لزوما همان رویدادهایی را که بازی اصلی دنبال می‌کردند را به نمایش نخواهد گذاشت، حتی با اینکه تریلرهای منتشر شده بر خلاف این نظریه هستند. علاوه بر این، نومورا و کارگردان بازی، نائوکی هاماگوچی (Naoki Hamaguchi)، بارها به «تحولاتی شگفت انگیز» و «سورپرایزی بزرگ» در بازی Final Fantasy 7 Rebirth اشاره داشته‌اند برای تجربه صحنه‌ای به یادماندنی، اشاره داشته‌اند. 

شرکت Square Enix هم با بازیگوشی خود تغییراتی را در داستان بازی ایجاد کرده است. تریلر اخیر منتشر شده از این بازی، به لحظه‌ای مهم از بازی اصلی اشاره دارد که توانسته حسی نوستالژی را برای طرفداران قدیمی این سری برانگیزد. علاوه بر این، این تریلر شخصیت سید های‌ویند (Cid Highwind) را هم به عنوان آخرین عضو اصلی این گروه، به نمایش گذاشت که هنوز او را ندیدیم. با این حال، استودیو به صورت آزادانه‌تر عمل کرده و شخصیت زک فیر (Zack Fair)، کسی که تا اینجای کار در داستان اصلی حضور نداشت را، در داستان بازی گنجانده است. 

 

نومورا اعلام کرده بود که بازیکنان برای درک و لذت بردن از بازی Final Fantasy 7 Rebirth، نیازی ندارند که بازی اصلی را هم تجربه کرده باشند. در ژوئن سال ۲۰۲، حساب رسمی بازی Final Fantasy 7 در توییتر، توییتی را به اشتراک گذاشت که در آن نوشته شده بود که «بازی Final Fantasy 7 Rebirth به شکلی در حال طراحی است که بازیکنان بدون نیاز به دانست داستان بازی اصلی، از آن لذت ببرند. در واقع، حتی این امکان وجود دارد که بازیکنان جدید از شروع ماجراجوی‌های بازی Final Fantasy 7 خود با بازی Final Fantasy 7 Rebirth، لذت ببرند. شخصیت کلاود و دوستانش در این بازی سفر جدیدی را آغاز می‌کنند و من معتقدم که صحنه‌هایی که پس از ترک شهر Midgard شاهدشان خواهند بود، تجربه‌ای تازه و جدید را به بازیکنان ارائه می‌دهد.»

 

 

 

 

کارگردان بازی، موتومو توریاما (Motomu Toriyama)، اشاره کرده است که بازی Final Fantasy 7 Rebirth، حتی بیشتر از خط داستانی اصلی فعلی، فاصله خواهد گرفت. توریاما گفت:«در پایان بازی گفته شد که «سفر ناشناخته ادامه خواهد داشت»، چیزی که نشان می‌دهد کلاود و دوستانش در مسیری غیرقابل پیش‌بینی قرار گرفته‌اند. با توجه به اینکه شخصیت ویسپرر دیگر متعهد به شکل دادن سرنوشت نیست، طرفداران می‌توانند یک منتظر یک بازنمایی هیجان انگیز از آنچه که در پیش رو است باشند.»

 

توریاما در اصل به شبح‌هایی اشاره کرده است که در داستان بازی با عنوان Whispers شناخته می‌شوند. این موجودات هر زمانی که طرح بازسازی داستان بازی Final Fantasy 7، از داستان اصلی روایت شده در سال ۱۹۹۷ منحرف شود، خود را نمایان می‌سازند. در پایان بازی Final Fantasy 7 Remake، کلاود و همراهانش توانستند به چندین مفهوم از سرنوشت غلبه پیدا کنند و راه خود را برای آینده‌ای ناشناخته هموار ساختند. علاوه بر این، در یک رویارویی با شخصیت سفیراث، این ضد قهرمان به شکلی رمزآلود از سرپیچی از سرنوشت و کاوش در مسیری که هنوز وجود ندارد، یاد می‌کند. 

 

چیزهایی که درباره داستان بازی Final Fantasy 7 Rebirth می‌دانیم

تریلرها و همچنین توسعه‌دهندگان اشاره کرده‌اند که بازی Final Fantasy 7 Rebirth همچنان به پیروی از وقایع بازی اصلی متعهد خواهد بود، حتی اگر ترتیب شکل گیری آن‌ها متفاوت باشد. پس از خروج از شهر میدگارد، ظاهرا گروه وارد شهری کوچک با نام کالم (Kalm) می‌شوند، جایی که در آن کلاود به بازگو کردن ارتباط گذشته‌اش با سفراث و رویدادهایی که در نیبلهایم (Nibelheim) رخ داد، می‌پردازد. تریلرهای منتشر شده همچنین به نمایش چندین مکان کلیدی دیگر همچون جونون (Junon)، دره کازمو (Cosmo Canyon)، کوستا دل سول (Costa del Sol)، کوه کورل (Mt. Corel)، گلدن ساسر (The Golden Saucer) و نیبلهایم، پرداخته‌اند. با این حال، بازیکنان نباید انتظار دیدن شهر Wutai را در بازی Final Fantasy 7 Rebirth، داشته باشند. طبق گفته‌های نومورا، سرزمین شخصیت یوفی (Yuffie) در سه‌گانه بازسازی شده قابل بازی نخواهد بود. 

 

با این حال، این بدان معنی نیست که شاهد حضور شخصیت یوفی نخواهیم بود. پس از انتشار بسته گسترش دهنده متمرکز بر شخصیت یوفی در بازی Final Fantasy 7 Remake، یعنی Intermission، مشاهده شد که این شخصیت هم در کنار گروه آوالانچ در بازی Final Fantasy 7 Rebirth، حضور خواهد داشت. در حالی که هنوز هیچ نشانی از حضور شخصیت سید (Cid Highwind) وجود ندارد، اما تریلر رویداد State of Play، نگاهی اجمالی به شخصیت‌های وینسنت ولنتاین (Vincent Valentine) و کیت سیث (Cait Sith)، را ارائه کرد. همچنین لازم به ذکر است که به گفته هاماگوچی و نومورا، این دو شخصیت در بازی Final Fantasy 7 Rebirth دیگر به عنوان اعضای اختیار این گروه در بازی حضور نخواهند داشت و جزئی جدا نشدنی از داستان این بازی خواهند بود. 

 

همچنین درمورد پایان بازی Final Fantasy Rebirth، پس از گذشت مدت کوتاهی از رویداد State of Play، پست در وبلاگ پلی استیشن به اشتراک گذاشته شد و تایید کرد که در این بازی بازیکنان در نهایت به پایتخت فراموش شده (The Forgotten Capital) هدایت می‌شوند. این مکان به عنوان نمادی از یک مقطع مهم، که در آن مهم‌ترین رویدادهای بازی رخ می‌دهد، از اهمیتی محوری در داستان بازی Final Fantasy 7 برخوردار است. 

 

آیا می‌توان انتظار تجربه برخی از مینی‌گیم‌ها و لحظه‌های نمادین بازی اصلی را در بازی Final Fantasy 7 Rebirth داشت ؟

رویداد State of Play و پست وبلاگ پلی استیشن، نشان داند که بازیکنان می‌توانند انتظار مینی‌گیم‌ها و یک لحظه بسیار ویژه در منطقه گلدن ساسر را داشته باشند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند در بازی Final Fantasy 7 Rebirth در مسابقات Chocobo‌ها نیز شرکت کنند.

 

آیا پیشرفت بازیکنان در بازی Final Fantasy 7 Remake به بازی Final Fantasy 7 Rebirth قابل انتقال است ؟

این امکان به منظور بالانس کردن بازی وجود ندارد. هاماگوچی در این مورد گفت که اولویت این است که هر عنوان از این سه‌گانه به بازی‌ای تبدیل شود که بتواند به تنهایی و بدون نیاز به تکیه به عناوین گذشته یا آینده، بازیکنان را راضی نگه دارد. به همین  منظور، میزان پیشرفت، تجربه، سطح، آیتم‌ها و توانایی‌های به‌دست آمده بازیکنان، بین بازی‌ها منتقل نخواهد شد. با این حال، هاماگوچی این اطمینان را داده است که برای بازیکنانی که بازی Final Fantasy 7 Remake را تجربه کرده‌اند، پاداش‌های ویژه‌ای در نظر گرفته خواهد شد.

 

عنوان دوم از سه‌گانه 

مدت کوتاهی پس از به انتشار اولین تریلر، یوشینوری کیتاسه (Yoshinori Kitase)، تهیه کننده بازی، تایید کرد که سری بازسازی شده به صورت یک سه‌گانه خواهد بود. کیتاسه این خبر و تاثیر آن بر داستان بازی Final Fantasy 7 Rebirth را در توییتر به اشتراک گذاشت و نوشت:
«ساخت قسمت میانی یک سه‌گانه چالش‌های منحصر به فرد خود را دارد، اما قسمت‌های دوم کلاسیک زیادی در دنیای فیلم وجود دارد که به نمایش پیچش‌های داستانی خیره کننده و کاوش‌های عمیق‌تر در شخصیت‌هایشان می‌پردازند. اغلب آن‌ها هم در بین طرفدارانشان مورد استقبال قرار می‌گیرند. به همین منظور، ما قصد داریم که بازی Final Fantasy 7 Rebirth، تجربه‌ای جذاب‌تر و به یادماندنی‌تر از بازی Final Fantasy 7 Remake، را ارائه دهد»

 

پیش خرید 

در حال حاضر بازی Final Fantasy 7 Rebirth برای پیش خرید در دسترس است. علاوه بر نسخه استاندارد این بازی (با قیمت ۷۰ دلار)، شرکت Square Enix یک نسخه Deluxe و یک نسخه Collector از این بازی را نیز عرضه خواهد کرد. 
 

برچسب ها: Final Fantasy 7 Remake, Final Fantasy 7 Rebirth
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.