کارهایی که باید در ابتدای بازی Final Fantasy 7 Rebirth انجام دهید

کارهایی که باید در ابتدای بازی Final Fantasy 7 Rebirth انجام دهید

آرین صفری آرین صفری
2 ماه و 22 روز پیش

چیزی حدود سه‌ساعت طول می‌کشد تا ماجراجویی‌های شما در بازی Final Fantasy 7 Rebirth شروع شود. اگرچه این بازی یک عنوان جهان باز نیست، اما مناطق باز آن به بازیکنان آزادی زیادی عمل برای کاوش و تکمیل ماموریت‌های مختلف و به‌دست آوردن پاداش‌های ارزشمند می‌دهد. تعداد زیادی از ماموریت‌های اصلی و جانبی هستند که می‌‌توانید انجام دهید و وقت شما برای پیدا کردن سفیراث (Sephiroth) بسیار محدود است، پس اعضای گروه Avalanche بهتر است اول از همه چه‌کارهایی را انجام دهند؟ در ادامه مطلب به برخی از مهم‌ترینِ آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

 

دسترسی به Bonus Gear و رد کردن خاطرات کلاود از نیبلهایم (Nibelheim)

اگر نسخه دموی Nibelheim را در بازی Final Fantasy 7 Rebirth تمام کرده باشید، می‌توانید بخشی از Chapter 1 را کاملا رد کنید. برای انجام این کار همچنین پاداش‌هایی را دریافت خواهید کرد و حتی اگر کنسول شما داده‌های مربوط به بازی Final Fantasy 7 Remakeو بسته گسترش دهنده INTERmission را ذخیره کرده باشد، پاداش‌های بیشتری هم دریافت خواهید کرد.

برای دریافت این پاداش‌ها، به‌صورت زیر عمل کنید:

  • به منوی اصلی بازی Final Fantasy 7 Rebirth بروید.
  • گزینه Bonuses را انتخاب کنید. این گزینه در بخش تنظیمات گزینه پنجم است.
  • گزینه Check Saved Data را انتخاب کنید.
  • پس از آن هرگونه توانایی رد کردن قسمت Nibelheim و پاداش‌ها را خواهید دید. 
  • همینطور که به بازی کردن ادامه می‌دهید، درنهایت گزینه‌ای برای رد کردن Nibelheim دریافت خواهید کرد.

وقتی که به زمان حال می‌رسید و کنترل کلاود (Cloud) را به‌دست می‌گیرید، گزینه DLC/Bonuses را در منوی سیستم (System Menu) باز کنید تا بقیه پاداش‌هایتان را دریافت کنید.

 

مطالب مرتبط: بررسی پایان‌بندی بازی Final Fantasy 7 Rebirth

 

این پاداش‌ها عبارتند از:

  • Leviathan Summon Materia از بازی Final Fantasy 7 Remake: با استفاده از این احضار (Summon) می‌توانید مار دریایی قدرتمندی به‌نام Leviathan را احضار کنید تا در جنگ به شما کمک کند.
  • Ramuh Summon Materia: این قابلیت در بسته گسترش دهنده INTERmission هم حضور داشت. Rumah یک ایزد رعد و برق باستانی است که با استفاده از Ramuh Summon Materia می‌توانید او را احضار کنید و در طول نبرد از کمک او بهره ببرید.
  • Kupo Charm یک آیتم خاص است که تعداد منابع استخراج شده را با نرخ معینی افزایش می‌دهد.
  • Survival Set مجموعه‌ای از آیتم‌ها است (مانند معجون‌ها (Potions) و اترها (Ethers)) که در نبردهای آینده به‌شما کمک می‌کنند.

هردو احضارهایی که به‌عنوان پاداش به‌شما داده می‌شود، تا مدتی طولانی قابل استفاده هستند و از اکثر احضارهای اولِ بازی مفیدتر هستند.

 

 

اهداف اصلی را دنبال کنید

همانند نسخه اصلی بازی Final Fantasy 7، در این بازی هم گروه شما پس از ترک میدگارد (Midgard)، در روستای کالم (Kalm) باهم ملاقات می‌کنند. دراینجا کلاود خاطراتش از وقایع روستای و ماجرای سفیراث را بازگو می‌کند. پس از یک صحنه فلش بک، گروه به‌سرعت روستای کالم را ترک می‌کند تا از نیروهای شینرا (Shinra) دوری کند. فرار گروه، آن‌ها را به منطقه علفزارها (Grasslands) می‌رساند.

Grasslands یکی از چند مناطق بازی است که شباهت زیادی به بازی‌های جهان باز سنتی دارد. در این منطقه شما نقشه محیط را کشف می‌کنید، برج‌ها را برای اطلاعات بیشتر فعال می کنید و با دشمنان مبارزه می‌کنید. اما بهتر است ابتدا هدف اصلی‌تان را که روی نقشه نشان داده می‌شود دنبال کنید و دوباره با چادلی (Chadley) دیدار کنید. با اینکار، می‌توانید خیلی زود سوار شدن بر چوکوبوها (Chocobos) را بازکنید.

 

 

تا جایی که می‌توانید آیتم‌هایتان را Transmute کنید

رئیس مسافرخانه‌ کالم، که در فرار کردن به شما کمک می‌کند، یک تبدیل کننده آیتم (Item Transmuter) به‌شما می‌دهد. پس اینکه اینکه این آیتم را دریافت کردید، می‌توانید از آن با استفاده از منابعی که در بازی جمع‌آوری می‌کنید، آیتم‌ها و زره‌های مختلف بسازید. ساخت آیتم‌های جدید با Item Transmuter به‌شما تجربه Transmute کردن می‌دهد و با افزایش تجربه می‌توانید دستورالعمل‌های جدیدی را یاد بگیرید. با استفاده از این آیتم، می‌توانید زره‌هایی بسازید که از زره‌های فروشگاه‌های بازی بهتر هستند و حتی می‌توانید زره‌های عادی‌تان را ارتقا دهید.

مطمئن شوید که هر دستور العمل جدیدی را که پیدا می‌کنید بسازید. اگر از آن دسته از بازیکنان هستید که عاشق گشت و گذار و کاوش محیط هستید، بهتر است Grassland را کاملا شخم بزنید و همه‌ منابع را درو کنید. دلیل اصلی این کار این است که تا زمانی که به دومین منطقه جهان باز برسید، نزدیک به 99 مورد از منابع رایج‌تر را در اختیار خواهید داشت. می‌توانید از این منابع برای تهیه دستور العمل‌های ساده مانند معجون استفاده کنید.

 

 

دسترسی به چوکوبوها

همانطور که گفته شد، پس از ترک روستای کالم، به ماموریت اصلی‌تان پایبند باشید تا به مزرعه چوکوبوها برسید. در آن‌جا می‌توانید قابلیت سوار شدن بر چوکوبوها را دریافت کنید که نه تنها باعث می‌شود سریع‌تر حرکت کنید، بلکه روند جمع‌آوری مواد از روی زمین را نیز سرعت می‌بخشد. هنگامی که از مزرعه چوکوبو ماموریت دریافت کردید، نشانگری شبیه به ردپای چوکوبو روی نقشه‌تان ظاهر می‌شود. آن را دنبال کنید تا بی سر و صدا به یک چوکوبو خاص نزدیک شوید. هنگامی که سوار چوکوبو شدید، هروقت که بخواهید می‌توانید از آن در مناطق باز استفاده کنید. البته محدودیت‌هایی در مورد مکان‌هایی که می‌توانید سوار چوکوبو شوید وجود دارد و هر منطقه جهان باز با دیگری فرق دارد. پس فراموش نکنید که در هر منطقه جدید بازی اولویتتان این باشد که چوکوبو آن منطقه را به‌دست آورید.

 

 

تمام شبیه‌سازهای مبارزاتی (Combat Simulation) را انجام دهید

دقیقا پس از اینکه قفل چوکوبو سواری را باز کردید، دوباره در مزرعه چوکوبو با چادلی ملاقات خواهید کرد. با اینکه چادلی نقش مهمی در بسیاری از اتفاقات بازی دارد، اما شبیه‌سازهای مبارزاتی که به شما ارائه می‌دهد قطعا یکی از بهترین لطف‌هایی است که در حق شما می‌کند. این شبیه‌سازها نه‌تنها شما را با مکانیک‌هایی اساسی آشنا می‌کنند، بلکه پاداش‌های خوبی هم ارائه می‌دهند که قطعا کمک‌کننده خواهند بود.

پس بهتر است بعد از اینکه به‌کارهای دیگر بپردازید، به شبیه‌ساز مبارزات در مزرعه چوکوبوها بروید. سعی کنید تمام تمرینات داده شده را انجام دهید تا مکانیک‌های مبارزه اولیه و توانایی‌های منحصربه‌فرد هر شخصیت مانند تیفا (Tifa)، کلاود، برت (Barret)، آئریث (Aerith) و به‌خصوص Red XIII (که برای اولین بار به‌گروه ملحق شده است) را انجام دهید.

هرکدام از فعالیت‌هایی که در Combat Simulation در دسترس است (مانند آموزشات رزمی)، به‌شما Materia XP می‌دهد که در ادامه بازی به‌دردتان می‌خورد؛ بنابراین قطعا ارزش وقتتان را دارند. برای انجام برخی از فعالیت‌ها به پیش‌نیازهایی نیاز دارید که باید آن‌ها را انجام دهید. پس به این الزامات توجه داشته باشید و بعدا برای تکمیل فعالیت‌ها دوباره به Combat Simulation مراجعه کنید.

 

 

به Mogstool بروید

در منطقه جنوب شرقی مزرعه بیل (Bill's Ranch) درختی وجود دارد که انگار از افسانه‌ها بیرون آمده است. این درخت Mogstool نام دارد و به‌عنوان زیستگاه موگل‌ها (Moogles) عمل می‌کند. باز کردنِ در چوبی و وارد شدن به درخت شما را به قلمرو جادویی موگل‌ها می‌برد، جایی که می‌توانید در یک مینی گیم به‌نام کورال (Corral) شرکت کنید. وظیفه شما در این بازی این است که موگل‌های بدجنس را جمع‌آوری کنید. اگر بتوانید بازی را با موفقیت تمام کنید، قفل فروشگاهی به‌نام Moogle Emporium برای شما باز می‌شود. شما می‌توانید از این فروشگاه برای خرید مدال‌های Moogle استفاده کنید.

البته این مدال‌ها را می‌توانید در جعبه‌های شینرا (Shinra Crates) پیدا کنید که در برخی از محیط‌های پراکنده‌اند. برج‌های Remnawave بهترین مکان برای پیدا کردن این جعبه‌ها هستند. همانطور که گفته شد، با بازی کورال هم می‌توانید مدال‌های بیشتری کسب کنید. مهم‌ترین آیتم‌هایی که می‌توانید از این فروشگاه‌ها خریداری کنید، دست‌نوشته‌هایی (Manuscripts) برای شخصیت‌ها هستند که فورا 10 عدد Skill Point به‌شما می‌دهد. از Skill Pointها می‌توانید برای کسب مهارت‌های بیشتر یا باز کردن قابلیت سلاح‌ها استفاده کنید. در فروشگاه Grasslands Emporium، می‌توانید دست‌نوشته‌های مربوط به دو شخصیت کلاود و تیفا را پیدا کنید.

در فروشگاه‌های بعدی‌ای که با آن‌ها مواجه می‌شوید، لوازم و دست‌نوشته‌های بیشتری پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، هر فروشگاه به شما امکان می‌دهد منابع مخصوص یک منطقه را به قیمت چند مدال خریداری کنید. با این حال، توصیه می‌شود مدال‌های Moogle خود را برای کالاهای با ارزش‌تر و انحصاری‌تر ذخیره کنید.

 

 

ابتدا Remnawave Towers را فعال کنید

در طول مکالمات‌تان با چادلی در مزرعه چوکوبو، اولین برج Remnawave را فعال خواهید کرد. این کار یک حلقه گیم‌پلی آشنا را برای طرفداران بازی‌های جهان باز آغاز می‌کند. هر برجی که فعال می‌کنید، جزئیات بیشتری از منطقه اطراف را نشان می‌دهد. همچنین ماموریت‌های بیشتری هم نشان داده می‌شوند که می‌توانید انجام دهید. البته در بازی Final Fantasy 7 Rebirth، اکثر این ماموریت‌ها اختیاری هستند، اما انجام دادن آن‌ها به‌شدت توصیه می‌شود؛ زیرا منابع و تجهیزات زیادی را ارائه می‌دهند.

پیشنهاد می‌کنیم ابتدا از Moogle Emporium شروع کنید، زیرا به مزرعه چوکوبوها نزدیک است. پس از آن، نقشه‌تان را برای مکان‌های Activation Intel جست و جو کنید. هر یک از این مکان‌ها دارای یک برج Remnawave هستند که می‌توانید برای باز کردن قفل فعالیت‌های بیشتر روی نقشه فعال کنید.

 

 

تمام ماموریت‌های اینتل (Intel Tasks) چادلی را انجام دهید

با اینکه اکثر ماموریت‌های چادلی اختیاری هستند، اما امتیاز تجربه‌ (XP) و پاداش‌هایی که دریافت می‌کنید بسیار ارزشمندند. انجام تمام ماموریت‌های چادلی در هر منطقه به شما Region Data Point می‌دهد و می‌توانید از آن برای خرید تمام Materiaهایی که چادلی دارد استفاده کنید. این Materiaها شامل مواردی مانند آتش و یخ می‌شود. شما می‌توانید هردو عنصر را باهم ترکیب کنید و از آن در یک قطعه زره استفاده کنید.

ماموریت‌های اینتل چادلی همچنین راه فوق‌العاده‌ای برای بالا بردن سطح گروه‌تان است. با بالا رفتن تجربه گروه‌تان، می‌توانید Skill Pointهای بیشتری کسب کنید و مهارت‌های بیشتری کسب کنید. می‌توانید اکثر مینی گیم‌های موجود در بازی Final Fantasy 7 Rebirth را نادیده بگیرید، اما مطمئن باشید هر ماموریتی که از چادلی بگیرید ارزش وقت شما را خواهد داشت.

 

 

مناطق باقی‌مانده خاکستری رنگ نقشه را کاوش کنید

وقتی تمام مراحل چادلی را تمام کردید و هنوز مناطق کشف نشده‌ای روی نقشه ماند، بهتر است با چوکوبو آن‌ها را کاوش کنید. در این مناطق خاکستری معمولا صندوقچه‌ها و آیتم‌های ارشمندی یافت می‌شود.

برچسب ها: Final Fantasy 7 Remake, Final Fantasy 7 Rebirth
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.