ویژگی جدید کنترلر DualSense خبرساز شد

ویژگی جدید کنترلر DualSense خبرساز شد

آرمان دانه واش آرمان دانه واش
3 سال و 9 ماه و 15 روز پیش

تا انتشار پلی استیشن 5 یک ماه بیشتر نمانده است و بسیاری از اعضای دنیای بازی مشتاق هستند که این کنسول را امتحان کنند. در حالی که بسیاری از جزئیات ظاهری این کنسول برای همه مشخص شده‌اند، ویژگی‌های جالب و کوچکی در مورد پلی استیشن 5 وجود دارند که خیلی از علاقه‌مندان به بازی از آن خبر ندارند. یکی از این ویژگی‌ها، قابلیتی جالب در کنترلر DualSense پلی استیشن 5 است.

 

هر چقدر هم تجربیات دیگران در استفاده از این کنسول را مشاهده کرده باشید، استفاده فردی از پلی استیشن 5 چیز دیگری است. هنگامی که به طور عمیق این کنسول را بررسی کرده و از آن استفاده کنید، متوجه جزئیات کوچک بسیاری در مورد آن خواهید شد. به تازگی یکی از این جزئیات کوچک، یعنی قابلیت کنترلر DualSense که با آن بازیکنان می‌توانند بقیه را از هم تشخیص دهند، خبرساز شد.

 

کنترلر DualSense دارای ویژگی‌های متنوع و گسترده‌ای است، از این ویژگی‌های می‌توان به قابلیت بازخورد لمسی اشاره کرد. قابلیت جذاب دیگری هم که به تازگی خبرساز شد به بازیکنان اجازه می‌دهد که با توجه به کنترلر DualSense خود و توجه به نورهای رنگی متفاوت، بازیکنان محلی را از هم تشخیص بدهند. چنین قابلیتی در کنترلر پلی استیشن 4 هم وجود داشت ولی تفاوت اصلی بین این دو کنترلر این است که کنترلر پلی استیشن 4 دارای نوار نوری بزرگی بود که از پشت در کنترلر تعبیه شده بود ولی کنترلر DualSense دارای نوار نوری‌ای در بالای کنترلر است که هنگام روشن شدن از آن نور می‌تابد.

چند سال است که اشارات مختلفی به پلی استیشن 5 می‌شود ولی تا ژوئن امسال از طراحی اصلی این کنسول پرده‌برداری نشده بود. از آن زمان، اطلاعات مختلفی در مورد این کنسول و قابلیت‌های آن منتشر شدند. با این وجود، فرقی ندارد شرکت سونی چقدر به تبلیغ این کنسول بپردازد، تا زمانی که مخاطبان این کنسول را به شخصه استفاده نکنند امکان تضمین کیفیت آن وجود ندارد.

 

فکر کردن به اینکه کنترلر DualSense چه ویژگی‌های جذاب دیگری دارد بسیار لذت‌بخش است. اینکه با وجود تبلیغات و انتشار گسترده اخبار در مورد این کنسول هنوز قابلیت‌هایی وجود دارند که کسی از آن‌ها خبر ندارد واقعا غافلگیرکننده است. البته چیدمان دکمه‌های این کنترلر کمی تغییر کردند و این تغییرها با واکنش‌های جالبی از برخی از هواداران روبرو شدند.

 

سونی به تازگی خبری در مورد تغییری بزرگ در چیدمان دکمه‌های این کنترلر منتشر کرد. از این به بعد، دکمه X برای تایید کردن و دکمه دایره برای برگشتن به عقب استفاده خواهد شد. برای بسیاری از بازیکنان غربی، این چیدمان به نسبت استاندارد است ولی برای بازیکنان ژاپنی چیدمان دکمه‌های این کنسول برعکس شده‌اند. این بازیکنان در گذشته از دکمه دایره برای تایید و از دکمه X برای بازگشت به عقب استفاده می‌کردند.

 

کنسول پلی استیشن 5، 22 آبان ماه منتشر خواهد شد.

برچسب ها: DualSense
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.