شایعه: کمپانی یوبی سافت به فروش خواهد رسید

شایعه: کمپانی یوبی سافت به فروش خواهد رسید

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 12 ماه پیش

به‌تازگی شایعاتی درباره احتمال به‌فروش رسیدن کمپانی یوبی سافت در آینده نزدیک منتشر شده که باعث هجوم دلالان و خریداران خرد برای خرید سهام این کمپانی، و افزایش 10 درصدی ارزش آن در چند روز اخیر شده است.


این شایعه توسط تعدادی از کارمندان حال حاضر و سابق کمپانی یوبی سافت در مصاحبه با Kotaku منتشر شده است. آن‌ها احتمال به‌فروش رسیدن این کمپانی را بسیار بالا می‌دانند و عقیده دارند که این اتفاق در شرف رخ دادن است. البته هنوز خبر یا حتی شایعه معتبری از علاقه دیگر کمپانی‌های بزرگ بازی‌سازی برای خرید یوبی سافت منتشر نشده و به‌نظر می‌رسد که در حال حاضر فقط دو شرکت سهام‌داری خصوصی شرایط کمپانی یوبی سافت را زیر نظر دارند. 

 

شایعه: یوبیسافت در حال ساخت یک بازی PvP Battle Arena است

شایعه: یوبی سافت در حال ساخت یک بازی جدید با اسم رمز Pathfinder است

شایعه: کمپانی یوبی سافت به فروش خواهد رسید


با توجه به شرایط بد کمپانی یوبی سافت و سقوط شدید ارزش هر سهم این کمپانی از سال 2018، به‌نظر می‌رسد که این شایعات حقیقت داشته باشند و به‌زودی شاهد به‌فروش رسیدن سهام این کمپانی باشیم. ارزش هر سهم کمپانی یوبی سافت در سال 2018 بیش از 110 دلار بود، اما وضعیت بد این کمپانی در چهار سال گذشته باعث شده تا ارزش هر سهم این کمپانی در سال 2022 حدود 40 دلار باشد. مجموع سهام این کمپانی در حال حاضر کمتر از پنج میلیارد دلار ارزش دارد و بزرگترین سهام‌دار این کمپانی، خانواده گیمو است. تمامی اعضای این خانواده غیر از ایوز گیمو (Yves Guilemot)، رئیس کمپانی یوبی سافت، از این کمپانی خارج شده‌اند. البته مشتریان احتمالی این کمپانی همچنان باید با این خانواده که 15 درصد از سهام یوبی سافت را در اختیار دارد، مذاکره کنند.


وب‌سایت کوتاکو در گزارش دیگری که از وضعیت کمپانی یوبی سافت منتشر کرده، دلایل اصلی وخیم شدن اوضاع داخلی این کمپانی و افزایش احتمال فروش آن را خروج بسیاری از توسعه‌ دهندگان ارشد و مشکلات مختلف پروژه‌های بزرگ این کمپانی عنوان کرده است. برای مثال می‌توان به بازی Beyond Good and Evil 2 اشاره کرد که پنج سال از معرفی آن می‌گذرد و همچنان به مراحل پایانی توسعه نزدیک هم نشده است. البته وضعیت بد توسعه این بازی تنها مشکل کمپانی یوبی سافت نیست و بازی Far Cry، بازی Assassins Creed و بازی Ghost Recon هم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

برچسب ها: یوبی سافت, Beyond Good and Evil 2
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.