رئیس شرکت Blizzard از این کمپانی جدا شد

رئیس شرکت Blizzard از این کمپانی جدا شد

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
1 سال و 9 ماه و 27 روز پیش

پس از 16 سال فعالیت در شرکت Blizzard، آلن برک (J. Allen Brack) که در سال 2018 به مقام ریاست این کمپانی رسیده بود، «برای تجربه چالش‌های جدید» از این کمپانی جدا شد. پس از جدایی برک، جن اونیل (Jen Oneal) و مایک ایبارا (Mike Ybarra) به صورت مشترک ریاست این کمپانی را برعهده خواهند داشت.


دنیل الگره (Daniel Alegre)، مدیر ارشد کمپانی Activision-Blizzard، این خبر را روز گذشته به کارکنان کمپانی اعلام کرد. بیانیه الگره درباره تغییرات پست مدیریتی این کمپانی به شرح زیر است:

«خرسندم اعلام کنم که جن اونیل و مایک ایبارا به سرعت کار خود را در مقام ریاست کمپانی بلیزارد آغاز خواهند کرد. جن و مایک در کنار یکدیگر مسئولیت توسعه و اقدام‌های عملیاتی کمپانی را بر عهده خواهند گرفت. هر دو آن‌ها رهبران قابل احترامی‌ هستن و عمیقا متعهد به خلق یک فضای کاری الهام بخش و دوستانه برای به حداکثر رساندن خلاقیت کارکنان و حفظ کیفیت بالای محصولات کمپانی هستند. با توجه به تجارب چندین ساله آن‌ها در زمینه توسعه بازی‌های ویدیویی، مطمئن هستم که جن و مایک می‌توانند به بهترین شکل ممکن بلیزارد را به سمت قله‌های موفقیت هدایت کنند.»


جن اونیل بیش از 18 سال است که در زمینه توسعه بازی‌های ویدیویی مشغول به کار است و در گذشته ریاست استودیو Vicarious Visions را هم برعهده داشته است. او در نقش معاون اجرایی توسعه عناوین شرکت Blizzard، در توسعه سری بازی Diablo و بازی Overwatch نقش اساسی ایفا کرده است.


مایک ایبارا هم با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در صنعت بازی‌های ویدیویی از افراد قدیمی این صنعت محسوب می‌شود. او به مدت هفت سال ریاست بخش ایکس باکس کمپانی مایکروسافت را برعهده داشته است و اخیرا به عنوان مدیر کل بخش تکنولوژی و پلتفرم کمپانی بلیزارد، برای نظارت روی توسعه سرویس محور این کمپانی و Battle.net انتخاب شده بود.


برک که در سال 2018 به مقام ریاست شرکت Blizzard رسیده بود، در ابتدا به عنوان تهیه کننده اجرایی بازی World of Warcraft به این کمپانی ملحق شده بود. جدایی او مشخصا تحت تاثیر شکایت‌های ماه گذشته کارمندان سابق این کمپانی راجع به محیط کاری نامناسب، آزار و اذیت‌های جنسی، تبعیض، زورگویی، حقوق نابرابر و موارد بیشتر، صورت گرفته است.


در پرونده قضایی بزرگی که علیه کمپانی بلیزارد در جریان است، نام آلن برک به صورت مجزا ذکر شده است. او متهم به بی توجهی نسبت به اعتراضات کارمندان زن پیرامون محیط کاری فاسد این کمپانی شده است.

 

برچسب ها: Blizzard
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.