برترین بازی‌های سال 2021 استیم مشخص شدند

برترین بازی‌های سال 2021 استیم مشخص شدند

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 3 ماه و 22 روز پیش

طبق رسم سال‌های گذشته، کمپانی Valve برترین بازی‌های استیم در بخش‌های مختلف را اعلام کرد. لیست‌های امسال هم نشان می‌دهند که عناوین قدیمی و محبوب کاربران استیم مانند بازی CS:GO و بازی GTA 5 همچنان در میان برترین بازی‌ها حضور دارند و حتی از بسیاری از عناوین جدید فروش بیشتری دارند.


بازی‌هایی که در بخش‌های مختلف دسته بندی شده‌اند، ترتیب خاصی ندارند و مشخص نیست برترین بازی هر بخش کدام عنوان است. با این وجود یک سیستم رتبه بندی کلی وجود دارد که 12 بازی برتر هر بخش را در رده پلاتینیوم، بازی‌های 13 تا 24 را در رده طلایی، 25 تا 40 را در رده نقره‌ای و 41 تا 100 را در رده برنز قرار می‌دهد. اطلاعات مربوط به این بازی‌ها از ابتدای ماه ژانویه سال 2021 تا 15 دسامبر این سال جمع‌آوری شده‌اند. 


مهم‌ترین بخش برترین‌ بازی‌های استیم در سال 2021، بخش «پرفروش‌ترین بازی‌های سال» است که عناوین موفق این سال را مشخص می‌کند. 12 عنوان برتر این بخش را در ادامه بدون ترتیب خاصی مشاهده می‌کنید.

 

-    بازی Apex Legends
-    بازی PUBG: Battlgrounds
-    بازی Counter-Strike: Global Offensive
-    بازی Battlefield 2042
-    بازی Naraka: Bladepoint
-    بازی Dead by Deadlight
-    بازی Destiny 2
-    بازی New World
-    بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
-    بازی Valheim
-    بازی Dota 2
-    بازی Grand Theft Auto 5

 

بازی GTA 5، بازی Dota 2 و بازی CS:GO برای ششمین سال متوالی در این فهرست حضور دارند. بازی PUBG: Battlegrounds و بازی Rainbow Six Siege هم پنجمین سال حضور خود را در این لیست تجربه می‌کنند. بازی Destiny 2 هم پس از انتشار روی استیم در سال 2019، سه سال متوالی در میان پرفروش‌ترین بازی‌های استیم حضور داشته است. بازی Battlefield 2042، بازی New World، بازی Valheim و بازی Apex Legends هم برای اولین بار در این لیست حضور دارند.

 

مطلب مرتبط: بازی‌های برگزیده مراسم The Game Awards در سال 2021 مشخص شدند


یکی دیگر از بخش‌های جذاب برترین‌های استیم، «بازی‌های جدید» است که 25 بازی جدید برتر سال 2021 را مشخص می‌کند. در ادامه بازی‌های رده پلاتینیوم این بخش را بدون ترتیب خاصی مشاهده می‌کنید.

 

-    بازی Age of Empires
-    بازی Back 4 Blood
-    بازی Forza Horizon 5
-    بازی Outriders
-    بازی Valheim
-    بازی Halo Infinite
-    بازی Resident Evil Village
-    بازی Battlefield 2042
-    بازی New World
-    بازی Mass Effect: Legendary Edition
-    بازی Naraka: Bladepoint
-    بازی Farming Simulator 22

 

 

سومین بخش مهم برترین‌ بازی‌های استیم در سال 2021 هم به «پرطرفدارترین بازی‌های سال» اختصاص دارد. این بخش عناوین مختلف استیم را با توجه به تعداد بازیکن آنلاین هم‌زمان آن‌ها می‌سنجد. در ادامه 10 بازی که توانستند حداقل 200 هزار بازیکن آنلاین همزمان داشته باشند را مشاهده می‌کنید.
 

-    بازی CS:GO
-    بازی New World
-    بازی Dota 2
-    بازی Valheim
-    بازی PUBG: Battlegrounds
-    بازی Apex: Legends
-    بازی Halo: Infinite
-    بازی Rust
-    بازی Cyberpunk 2077
-    بازی GTA 5

 

بسیاری از برترین بازی‌های این بخش در سال گذشته، مانند بازی Among Us و بازی Destiny 2، با کاهش تعداد بازیکن آنلاین هم‌زمان مواجه شده و به رده‌ بازی‌هایی که حداقل 100 هزار بازیکن هم‌زمان داشتند سقوط کردند. البته این دو بازی در مقایسه با عناوینی مانند بازی Life is Strange 2 که بعد از حضور در میان بازی‌های 200 هزارتایی سال گذشته، حالا در هیچ‌کدام از لیست‌های بازی‌های پرطرفدار سال دیده نمی‌شوند، افت چندان زیادی را تجربه نکردند.

برچسب ها: Battlefield 2042, GTA 5, Forza Horizon 5
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.