راهنمای بازی Battlefield 2042 برای تازه‌کارها

راهنمای بازی Battlefield 2042 برای تازه‌کارها

مهدی سلیمانی مهدی سلیمانی
2 سال و 15 روز پیش

سه سال پس از انتشار بازی Battlefield V، این مجموعه بازی Battlefield 2042 با گیم‌پلی‌ تاکتیکی و مدرنی که به نوعی به امضای آن تبدیل شده بود بازگشته است. البته این بازی تفاوت‌هایی هم با عناوین قبلی دارد. متخصص‌ها (Specialists)، حالت Hazard Zone و امکان تعویض آنی تجهیزات و شخصی ‌سازی سلاح، حس و حال کاملا‌ تازه‌ای به بازی Battlefield 2042 داده‌اند. با وجود این محتوای جدید، حتی بازیکنان قدیمی این مجموعه هم با زیر و بم گیم‌پلی قسمت جدید آشنایی ندارند. البته این به معنی پیچیده بودن گیم‌پلی و اهداف بازیکن در این بازی نیست و در مجموع با یک شوتر اول شخص نظامی طرف هستیم که می‌توانید مانند دیگر بازی‌های این سبک به سرعت در آن ماهر شوید. 
این مطلب حاوی نکات مهم و کلیدی بازی Battlefield 2042 است که به شما کمک می‌کنند تا در حالت‌های مخلتف این بازی دست بالاتر را نسبت به حریفتان داشته باشید.

 

بهترین متخصص را با توجه به سبک بازی خودتان انتخاب کنید

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، در بازی Battlefield 2042 دیگر خبری از کلاس‌های همیشگی Medic، Assault، Engineer و Recon نیست و حالا باید پیش از ورود به نقشه بازی یک متخصص انتخاب کنید. البته نام‌ کلاس‌های قدیمی حالا روی Loadoutهای بازی گذاشته شده است که می‌توانید آن‌ها را برای خودتان شخصی‌ سازی کنید. با ورود متخصص‌ها، حالا ابزار پایه‌ای بازی دیگر تنها در اختیار کلاس‌های به‌خصوص نیستند و همه بازیکنان می‌توانند از تجهیزاتی مانند راکت لانچر یا کیت سلامتی استفاده کنند. از همه مهم‌تر، حالا همه بازیکنان می‌توانند هم‌تیمی خود را که روی زمین افتاده، بدون نیاز به هیچ‌ ابزار اضافه‌ای به میدان مبارزه برگردانند. برای انجام این کار تنها کافی‌است مانند هر بازی دیگر به کنار هم‌تیمی‌تان بروید و برای بلند کردن آن‌ها دکمه مورد نظر را فشار دهید.

وجه تمایز متخصص‌ها حالا در توانایی‌ها و تجهیزات خاص‌‌شان مشخص می‌شود. برای مثال، Mackay از یک قلاب استفاده می‌کند و با استفاده از آن می‌تواند با سرعت در محیط جابه‌جا شود یا به نقاط دور از دسترس، دسترسی داشته باشد. یکی دیگر از متخصص‌های جذاب این بازی، Sundance است که می‌تواند با استفاده از لباس بال‌دارش به جای چتر نجات، بسیار سریع‌تر در محیط پرواز کند و جابه‌جا شود. در حال حاضر 10 متخصص در بازی Battlefield 2042 وجود دارند که باید با امتحان کردن قابلیت‌های آن‌ها و با توجه به سبک بازی خودتان آن‌ها را انتخاب کنید.


ترکیب توانایی‌ متخصص‌ها با دیگر تجهیزات عمومی بازی هم می‌تواند راه‌های بسیار بیشتری برای پیشروی در میدان مبارزه و برنده شدن مبارزات بازی پیش روی‌ شما قرار دهد. برای مثال می‌توانیم به Irish اشاره کنیم. این متخصص که یکی از شخصیت‌های داستانی بازی Battlefield 4 هم هست، می‌تواند یک سپر محافظ در هر نقطه‌ از نقشه قرار دهد. ترکیب این سپر محافظ با تخریب پذیری محیط و استفاده درست از این توانایی قطعا دست بالاتر را در مبارزات بازی به شما خواهد داد. یکی از راه‌های پرکاربرد استفاده از توانایی Irish، ترکیب آن با مواد منفجره C4 است. با منفجر کردن یک دیوار به سمت نقاط شلوغ و کلیدی و قرار دادن سپر در محل انفجار، می‌توان به راحتی به محیط مبارزه اشراف داشت و از یک زاویه جدید با دشمنان مبارزه کرد.


این بازی آزادی عمل را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد و پیدا کردن ترکیب‌های کلیدی و قدرتمند میان توانایی متخصص‌ها و دیگر تجهیزات بازی کاملا برعهده خود بازیکنان است. پس بهتر است با شناخت توانایی‌ها و تجهیزات خود به بهترین شکل ممکن از آن‌ها برای پیدا کردن راه پیروزی در مبارزات استفاده کنید. هیچ چیزی در این بازی جلوی خلاقیت‌تان را نخواهد گرفت.  

 

همیشه سلاح‌تان را شخصی‌سازی کنید

تغییر و شخصی‌سازی آنی سلاح در میدان مبارزه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جدید بازی Battlefield 2042 محسوب می‌شود. با استفاده از این قابلیت می‌توانید به محض ورود به یک محیط کوچک و شلوغ، سلاح خود را برای مبارزات سریع و نزدیک شخصی‌سازی کنید و برعکس، با خروج از ساختمان و قرار گرفتن در محیط باز و بزرگ نقشه بازی، سلاح‌تان را برای مبارزات وسیع‌تر با دشمنان در فواصل دور آماده کنید.

 

بازیکنان در سری بازی Battlefield همیشه با پیدا کردن سبک بازی مورد نظر خود و استاد شدن در آن از این بازی لذت می‌بردند. تجربه این بازی بدون برنامه قبلی و تاکتیک تیمی یا فردی تقریبا ممکن نیست و علاوه بر این‌که جذابیتی هم برای بازیکن ندارد، معمولا باعث کشته شدن متوالی او می‌شود. بازی Battlefield 2042 هم با معرفی قابلیت تغییر آنی جهیزات الحاقی روی اسلحه، سرعت این سبک بازی را بسیار بیشتر از قبل کرده است. به محض این‌که وارد نقشه بازی می‌شوید می‌توانید در هر نقطه از میدان مبارزه انواع اسکوپ، لوله، دستگیره و نوع گلوله‌ سلاح خود را تغییر دهید. استفاده از این ویژگی برای تغییر سبک بازی در نقاط مختلف نقشه حیاتی است. در نبردهایی که دشمنان دورتر هستند، می‌توانید از یک دوربین که قابلیت زوم بیشتری دارد و لوله بلندتر برای افزایش برد تیر استفاده کنید و برای نبردهای نزدیک عکس این کار را انجام دهید.

 

مراقب تغییرات آب و هوا باشید

تغییرات آب و هوای پویا در این بازی در کسری از ثانیه شرایط کلی میدان مبارزه را تغییر می‌دهد. گردباد، طوفان و طوفان‌ شن‌های عظیم این بازی به سرعت شما را درگیر می‌کنند و علاوه بر خلق صحنه‌های فوق العاده و سینمایی، به‌کلی شرایط نبرد و تاکتیک‌های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. 

 

از آن‌جا که تغییرات آبب و هوایی از دوردست قابل مشاهده هستند، باید همیشه حواس‌تان به طوفان‌های پیش‌رو باشد و از آن‌ها به نفع خود استفاده کنید. می‌توانید از طوفان‌ شن برای مخفی ماندن از دید دشمنان و تغییر موقعیت خود استفاده کنید. این شرایط عملا اسنایپرها را از جریان بازی خارج می‌کند و می‌توانید به راحتی به موقعیت این بازیکنان آزاردهنده نزدیک شوید. البته باید مراقب تله‌های احتمالی آن‌ها هم باشید. این دست تغییرات ناگهانی در شرایط محیطی بازی نیاز به تغییر تاکتیک‌ آنی دارند و در صورتی که به درستی از آن‌ها استفاده کنید شانس بالایی برای پیروزی در نبرد‌های بازی خواهید داشت.

 

از وسایل نقلیه و پهپادها برای پیشرفت سریع در بازی استفاده کنید

بازی Battlefield 2042 هم مانند عناوین قبلی این مجموعه با پیشرفت شما سلاح‌های بهتری در دسترس‌تان قرار می‌دهد. مانند همیشه، شریک شدن یک وسیله نقلیه مانند تانک، XP بیشتری به شما می‌دهد و سرعت رسیدن به سلاح‌های بهتر را بیشتر می‌کند. امتیازی که هر یک از سرنشینان این وسیله نقلیه از کشتن دشمنان به‌دست می‌آورند به تمامی سرنشینان داده می‌شود که سرعت پیشرفت تمام گروه را بالاتر می‌برد. سعی کنید بیشتر سوار وسایل نقلیه مانند تانک یا هلی‌کوپتر شوید که سلاح سنگین روی خود دارند تا احتمال کشتن دشمنان و کسب امتیاز تجربه‌تان بالاتر برود.

بعضی از متخصص‌های بازی هم قابلیتی دارند که می‌توان به کمک‌شان XP بسیار بیشتری دریافت کرد. Casper یکی از این متخصص‌هاست که یک پهپاد دیده‌بانی برای مشخص کردن محل قرارگیری دشمنان دارد. اگر هم‌تیمی‌های شما دشمنانی را که توسط این پهپاد مشخص کرده‌اید بکشند، امتیاز XP آن به شما هم تعلق می‌گیرد. به همین دلیل، استفاده از این درون‌ها در محیط‌های شلوغ و گره خورده بسیار اقتصادی و کاربردی است و می‌توانید XP بسیار زیادی از مبارزات شلوغ این مناطق به‌دست بیاورید. از طرفی، شلیک گلوله‌های EMP این درون‌ها برای از کار انداختن وسایل نقلیه هم می‌تواند احتمال کسب XP شما را افزایش دهد.

 

اهداف بازی را کامل کنید

متاسفانه بسیاری از بازیکنان به کلی اهداف لازم برای پیروزی در هر مسابقه را نادیده می‌گیرند. در بسیاری از حالت‌های بازی، تعداد افرادی که می‌کشید اهمیت چندانی ندارد و برنده نهایی تیمی است که هدف مورد نیاز آن حالت را انجام داده است.

 

به همین دلیل است که باید تمام اولویت‌های خود را روی پیشرفت و کمک به هم‌تیمی‌ها برای انجام اهداف مرحله متمرکز کنید. علاوه بر این‌که انجام این‌ کارها XP خوبی به شما می‌دهد، مسلما احتمال برنده شدن در مسابقه را هم افزایش می‌دهد. از آن‌جا که بازی Battlefield 2042 هنوز از مکالمه صوتی داخل بازی پشتیبانی نمی‌کند، بهترین راه برای برنده شدن در بازی‌ها این است که هر بازیکن وظیفه خود را برای رسیدن به این اهداف انجام دهد و بی‌دلیل با حریفان مبارزه نکند.

 

اگر نکته دیگری برای پیشرفت بهتر بازیکنان تازه وارد به بازی Battlefield 2042 در نظر دارید، در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.
 

برچسب ها: Battlefield 2042, راهنمای بازی Battlefield 2042
0 نفر این پست را پسندیده اند. این مطلب را به اشتراک بگذارید:
مطالب مشابه
مشاهده موارد بیشتر
محصولات مرتبط
نظر کاربران
برای ارسال دیدگاه ابتدا باید وارد شوید.